Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kieszonkowe

Szkła od 0,7 do 1,2 mm

Rekomendowane odpowiedzi

Według moich obliczeń zostało jeszcze 6 kombinacji... 

Niech będzie 1 i 4 z epoki. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 1 jest z epoki


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za udział w naszej "zgaduj-zgaduli" mimo długiego czasu i tego że kombinatoryka wskazywała na łatwe trafienie

nikt nie podał prawidłowej odpowiedzi. świadczy to o tym że nawet ortodoksyjne osoby które twierdzą że nie użyją 

dorabianego szkiełka nie potrafią wskazać które to jest szkiełko (albo nie zaglądały do naszej zabawy :D :D ).

 

Trochę racji miał kolega @zadra że trochę w wyborze szkiełek Was podpuściłem (*) bo na :

 

- PIERWSZYM (*) miejscu pokazałem szkiełko z wywiniętym rantem (trochę podobnym do szkieł plastikowych) jest to szkiełko robione współcześnie

  tylko jego zrobienie wymaga indywidualnej formy robionej dla każdej średnicy indywidualnie - a co za tym idzie dość drogie w wykonaniu.

- DRUGIM (*) miejscu szkiełko też robione współcześnie tu z premedytacją :) pokazałem szkło które podczas osadzania ukruszyło się na rancie

(może jakieś naprężenia lub nieuwaga) pewnie dlatego niektórzy twierdzili że to jest stare ;) .

- TRZECIE miejsce szkło stare

- CZWARTE miejsce szkło stare

- PIĄTE miejsce szkło współczesne

 

Tak więc nikt nie trafił pełnej dwójki a zabawa nasza pokazała że nie mają racji Ci którzy twierdzą że dorabiane szkiełka są "be" i nie koszerne

skoro nikt z nas nie potrafił wskazać tych starych a wydawało się że z tak malej ilości wskazanie 40% starych szkiełek będzie łatwe.

 

"I to by było na tyle" jak mawiał mój ulubiony profesor mniemanologii stosowanej :) 

 

Miłego tygodnia 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki sposób na szklane, dostępny dla wszystkich. Trzeba z ramką udać się do optyka i poprosić o doszlifowanie szkła z zerówki. Dostępne jest również nakładanie warstw przeciwodblaskowych, a nawet barwienie. Takie szkło trzeba samodzielnie osadzić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2021 o 10:55, Kieszonkowe napisał(-a):

Kolego @zadra to że jestem stary "stetryczały dziadek" to nie znaczy że jestem złośliwie podstępny

 

 

Cytat

Trochę racji miał kolega @zadra że trochę w wyborze szkiełek Was podpuściłem

 

Co wygrałem? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zadra napisał(-a):

Co wygrałem? 😁

 

Nic nie wygrałeś :)  żadnego podstępu w zgaduj-zgaduli nie było. Tak jak napisałem dwa szkła są stare trzy nowe.

Szkoda że wszyscy "guru" w temacie szkieł nabrali wody w usta. Skoro twierdzili że bez problemu rozróżniają szkło

stare od nowego nie wskazali poprawnej odpowiedzi jeszcze najlepiej z uzasadnieniem dlaczego.

Może wtedy byśmy się dowiedzieli jak je rozróżniać i czegoś byśmy się nauczyli od nich. 

Ja opisując szkła w odpowiedzi napisałem wyraźnie co mogło Was wprowadzić w błąd,

a co wcale nie świadczy o tym czy szkło jest stare czy nowe. 

 

Pozdrawiam 

Roman

 

p.s. Podstęp byłby wtedy gdyby wszystkie szkła były stare bądź nowe ;) 

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😩😩😩

znowu nic nie wygrałem..

buuuubuuuuułuuu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.