Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szpindlakfan

Jakaś podzielnica?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie coś (niestety nie ma lepszych zdjęć).

Czy to jest podzielnica do nacinania kół zębatych?

Wymiary pi razy oko 50x50x50 cm, waga 44 kg.

Czy jest to kompletne?

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidna, porządna, masywna frezarka która jest dedykowana do frezowania zębów w stosunkowo małych kółkach. 

Brakuje belki na której mocuje się frezy i kółko do napędu freza. Ale dorobienie tego elementu nie powinno stwarzać większego problemu.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o to pytam, bo wydaje mi się tania (w przeliczeniu ok. 3 tys. złotych) tyle, że logistycznie to będzie spore wyzwanie.

Ile mogą kosztować podobne maszyny w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jeszcze nie widziałem takiej lub podobnej maszyny w ofercie sprzedaży w Polsce. Więc realna wycena takiej maszyny na polskim rynku będzie moim zdaniem dość trudna.

Poza tym moim zdaniem obecnie jest to już przedmiot bardziej kolekcjonerski niż użytkowy. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiarami pasująca podzielnica kosztuje około 1,5 tys. Sterowanie elektroniczne, dowolne podziały, sama się przestawia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2021 o 21:54, Szpindlakfan napisał(-a):

Tak o to pytam, bo wydaje mi się tania (w przeliczeniu ok. 3 tys. złotych) tyle, że logistycznie to będzie spore wyzwanie.

Ile mogą kosztować podobne maszyny w Polsce?

To  są kolekcjonerskie  okazy,jak  zadbasz  o  dobra  renowacje  to  kosztuje wiecej niz  1k Euro  ale  lepiej na  zachodzie  sprzedac,na  gieldzie  w Furtwangen sa  czesto  podobne .

W dniu 21.07.2021 o 22:06, dziadek napisał(-a):

Nigdy jeszcze nie widziałem takiej lub podobnej maszyny w ofercie sprzedaży w Polsce. Więc realna wycena takiej maszyny na polskim rynku będzie moim zdaniem dość trudna.

Poza tym moim zdaniem obecnie jest to już przedmiot bardziej kolekcjonerski niż użytkowy. 

Byla kiedys  oferowana na  allegro  ,kilka  lat temu,nie  wiem czy  poszla  i  za ile.

 

Jak  pisal Marian  tego  chyba  brakuje

 

Bild 41 - alte Hemmungsräder Schneidemaschine / Uhrmacher - Barock um ca. 1700


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi 👍

3 tys. za tak masywne narzędzie zegarmistrzowskie nie wydawało się ceną wygórowaną, ale po doliczeniu kosztów wysyłki i opłat celnych wyjdzie bez mała dwa razy tyle, więc nie ma to sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.