Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Znalazłem takie coś (niestety nie ma lepszych zdjęć).

Czy to jest podzielnica do nacinania kół zębatych?

Wymiary pi razy oko 50x50x50 cm, waga 44 kg.

Czy jest to kompletne?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Solidna, porządna, masywna frezarka która jest dedykowana do frezowania zębów w stosunkowo małych kółkach. 

Brakuje belki na której mocuje się frezy i kółko do napędu freza. Ale dorobienie tego elementu nie powinno stwarzać większego problemu.

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Tak o to pytam, bo wydaje mi się tania (w przeliczeniu ok. 3 tys. złotych) tyle, że logistycznie to będzie spore wyzwanie.

Ile mogą kosztować podobne maszyny w Polsce?

Nigdy jeszcze nie widziałem takiej lub podobnej maszyny w ofercie sprzedaży w Polsce. Więc realna wycena takiej maszyny na polskim rynku będzie moim zdaniem dość trudna.

Poza tym moim zdaniem obecnie jest to już przedmiot bardziej kolekcjonerski niż użytkowy. 

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Wymiarami pasująca podzielnica kosztuje około 1,5 tys. Sterowanie elektroniczne, dowolne podziały, sama się przestawia. Pozdrawiam

W dniu 21.07.2021 o 21:54, Szpindlakfan napisał(-a):

Tak o to pytam, bo wydaje mi się tania (w przeliczeniu ok. 3 tys. złotych) tyle, że logistycznie to będzie spore wyzwanie.

Ile mogą kosztować podobne maszyny w Polsce?

To  są kolekcjonerskie  okazy,jak  zadbasz  o  dobra  renowacje  to  kosztuje wiecej niz  1k Euro  ale  lepiej na  zachodzie  sprzedac,na  gieldzie  w Furtwangen sa  czesto  podobne .

W dniu 21.07.2021 o 22:06, dziadek napisał(-a):

Nigdy jeszcze nie widziałem takiej lub podobnej maszyny w ofercie sprzedaży w Polsce. Więc realna wycena takiej maszyny na polskim rynku będzie moim zdaniem dość trudna.

Poza tym moim zdaniem obecnie jest to już przedmiot bardziej kolekcjonerski niż użytkowy. 

Byla kiedys  oferowana na  allegro  ,kilka  lat temu,nie  wiem czy  poszla  i  za ile.

Jak  pisal Marian  tego  chyba  brakuje

Bild 41 - alte Hemmungsräder Schneidemaschine / Uhrmacher - Barock um ca. 1700

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Dzięki za odpowiedzi 👍

3 tys. za tak masywne narzędzie zegarmistrzowskie nie wydawało się ceną wygórowaną, ale po doliczeniu kosztów wysyłki i opłat celnych wyjdzie bez mała dwa razy tyle, więc nie ma to sensu :)