Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gio

Wątek dla miłośników wina

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Watch-er napisał(-a):

W takim razie Fertálymester z piwnicy Biró&Fia

Dzięki. Dostępny w sklepach, czy w Dolinie?

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, koorchuck napisał(-a):

Lubię i piję czasami, ale tylko słodkie. Porto, Sherry, Malaga, Madera, Tokaj. To moje klimaty.

 

Oj tak... dobre Porto... właśnie leży sobie w winiarce i czeka na okazję :-) (wyjęte jedynie do zdjęcia)

 

IMG_20210723_205935.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kurzy napisał(-a):

Dzięki. Dostępny w sklepach, czy w Dolinie?

W dolinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze taki watek się pojawił. Dziekuje.

Ja napisze krótko.

Lubie dobre wina czerwone, ale dobrym białym nie pogardzę. Według mnie najlepszymi winami ( stosunek jakości do ceny ) sa wina z Chile, Australii i Kalifornii.

Moimi ulubionymi winami sa te, które mogę kupić od ręki 😀, na zdjęciach jak poniżej.

IMG_20210724_153741_1.thumb.jpg.c966ad09684280d0620bfcc8a16b9a29.jpgIMG_20210724_153749.thumb.jpg.1521f2fb4721ff9483ed89be29424282.jpg

 

IMG_20210724_153823.thumb.jpg.7b4ccf1828e8a9237b38ed92e351b2ba.jpg

 

a tutaj linki:

https://casasilva.cl/wine.html/vino.id/128

https://www.lindemans.com/wines/bin-series

 

można sobie poczytać 🙂.

 

pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

Fajnie, ze taki watek się pojawił. Dziekuje.

Ja napisze krótko.

Lubie dobre wina czerwone, ale dobrym białym nie pogardzę. Według mnie najlepszymi winami ( stosunek jakości do ceny ) sa wina z Chile, Australii i Kalifornii.

Moimi ulubionymi winami sa te, które mogę kupić od ręki 😀, na zdjęciach jak poniżej.

IMG_20210724_153741_1.thumb.jpg.c966ad09684280d0620bfcc8a16b9a29.jpgIMG_20210724_153749.thumb.jpg.1521f2fb4721ff9483ed89be29424282.jpg

 

IMG_20210724_153823.thumb.jpg.7b4ccf1828e8a9237b38ed92e351b2ba.jpg

 

a tutaj linki:

https://casasilva.cl/wine.html/vino.id/128

https://www.lindemans.com/wines/bin-series

 

można sobie poczytać 🙂.

 

pozdrawiam

 

 

 

Tam, gdzie mieszkasz, szerszy wybór.

Ceny też bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzucę jeszcze wina rumuńskie, zwłaszcza ze szczepu Fetească Neagra - dla mnie stosunek jakość/cena bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że powstał taki wątek :-)

W branży winiarskiej spędziłem trochę czasu jako element realizacji pasji i zainteresowań ale też pokrewieństwo enologii z farmacją. Dzięki pracy w sklepie i prowadzeniu mnóstwa degustacji miałem okazję spróbować bardzo wielu rzeczy i dość szybko wyrobić sobie swój gust.

Wcześniej były to ciężkie czerwone wina głównie z Hiszpanii potem przerzuciłem się na Portugalię która jest dla mnie swego rodzaju fenomenem zarówno jeśli chodzi o regionalne autochtoniczne szczepy jak i ułomność marketingową. Obecnie gustuje w białych dobrze skrojonych winach.

Z regionów które najbardziej mi podchodzą to

Francja - Dolina Rodanu (duża uniwersalność dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie) z Bordeaux to poszczególne apelacje gminne

Hiszpania - D.O. Toro
Portugalia to temat rzeka.

Ale bardzo lubię i od dłuższego czasu jestem fanem niemieckiego, austriackiego (tu niestety wygląda to trochę mniej korzystnie cenowo) czy węgierskiego i naszego rodzimego winiarstwa.

Riesling to król szczepów moim zdaniem bo bardzo oddaje region.

Tu w okolicach Zielonej Góry robią bardzo ciekawe wina.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2021 o 17:42, Adi napisał(-a):

To żeby za bardzo ą ę nie było w upalne dni zapijam i to sporo  żywicznego sikacza, a na zdęciu moja ulubiona Malamatina. 

 

retsina-malamatina-05-liter.jpg

tez lubie Retsine, nie za duzo, nie za czesto ale specyficzny, zywiczny smak godny uwagii,

IMO wina niemieckie to okropienstwo, bardziej wspomniane wczesniej z Gruzji i Moldawii,
jesli ktos lubi Porto polecam francuskie wino Banyuls (alkohol dodawany do moszczu dla
zatrzymania fermentacji), kiedys dostepne w Carrefour, ostatnio dawno nie widzialem

 

ed: ort

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Fajnie że powstał taki wątek 🙂

W branży winiarskiej spędziłem trochę czasu jako element realizacji pasji i zainteresowań ale też pokrewieństwo enologii z farmacją. Dzięki pracy w sklepie i prowadzeniu mnóstwa degustacji miałem okazję spróbować bardzo wielu rzeczy i dość szybko wyrobić sobie swój gust.

Wcześniej były to ciężkie czerwone wina głównie z Hiszpanii potem przerzuciłem się na Portugalię która jest dla mnie swego rodzaju fenomenem zarówno jeśli chodzi o regionalne autochtoniczne szczepy jak i ułomność marketingową. Obecnie gustuje w białych dobrze skrojonych winach.

Z regionów które najbardziej mi podchodzą to

Francja - Dolina Rodanu (duża uniwersalność dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie) z Bordeaux to poszczególne apelacje gminne

Hiszpania - D.O. Toro
Portugalia to temat rzeka.

Ale bardzo lubię i od dłuższego czasu jestem fanem niemieckiego, austriackiego (tu niestety wygląda to trochę mniej korzystnie cenowo) czy węgierskiego i naszego rodzimego winiarstwa.

Riesling to król szczepów moim zdaniem bo bardzo oddaje region.

Tu w okolicach Zielonej Góry robią bardzo ciekawe wina.

 

 

No w Lubuskiem to nie macie na co narzekać w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczek primitivo :)

IMG_20210725_170115.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie monotematycznie. Furmint z butikowej rodzinnej winnicy z wioski Ratka, z parcelami w najlepszych lokalizacjach wokół Mad. Senior rodu Janos Arvay jest jednym z najbardziej poważnych winiarzy w regionie, aktualnie stery przejęły jego dzieci - Angelika i Szabolcs. Wspaniali ludzie i absolutnie zjawiskowe wina.

 

 

20210725_171332.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gio

"absolutnie zjawiskowe wina"

Mocno powiedziane. Możesz mi powiedzieć, gdzie można te wina kupić?

Po takiej reklamie chętnie bym spróbował.

 

pozdrawiam

 

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej Wachowicz

W Polsce na pewno ma je Wojtek Lutomski, ale aktualnie chyba jedyne miejsce gdzie prowadzi on detal to jego winebar w Krakowie.

 

Albo ja Ci przywiozę, bo bywam regularnie w sąsiedniej do Ratki wiosce 😉

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gio

Dziekuje. Chętnie bym skorzystał, ale nie wiem czy to będzie logistycznie możliwe ( nie wiem np gdzie mieszkasz ). W rewanżu moglym Ci przywieźć jakieś wina z "mojego" sklepiku w Brukseli jakby Cie to interesowało. W Polsce jade cały czas A2 od Świecka do Warszawy.

 

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

@Gio

Dziekuje. Chętnie bym skorzystał, ale nie wiem czy to będzie logistycznie możliwe ( nie wiem np gdzie mieszkasz ). W rewanżu moglym Ci przywieźć jakieś wina z "mojego" sklepiku w Brukseli jakby Cie to interesowało. W Polsce jade cały czas A2 od Świecka do Warszawy.

 

pozdrawiam

 

 

W dzisiejszych czasach nie ma problemów logistycznych ;-0 Wysłałem Ci PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś założyłem wątek o winie ale się nie przyjął. Może tym razem. 

Wina pijam sporo, sam nawet go robię (z odmian Rondo lub regent) ale jako że lubię odmianę, to często kupuję a własne rozdaję znajomym. Mam nadzieję, że wątek na wzór bliźniaczego o whisky rozwinie się  w ten sposób, że będziemy wklejać konkretne wina z oceną. Pomoże to w zakupie. Sam pijam głównie czerwone, wytrawne .

Na dobry początek, przystępne wino w dobrej cenie do dostania np. w Auchan

https://darwina.pl/wina-jakosciowe/9048-sola-fred.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, smc napisał(-a):

Mam nadzieję, że wątek na wzór bliźniaczego o whisky rozwinie się  w ten sposób, że będziemy wklejać konkretne wina z oceną. Pomoże to w zakupie.

 

Dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smc, @Gio

 

pomysł dobry, ale proszę o zdjęcia butelek z podaniem ceny i miejsca, gdzie można kupić, ponieważ podanie linka tak jak to zrobił kolega @smc po pewnym czasie zrobi z tego postu , post nic nie znaczący ponieważ informacja ta po prostu zniknie. Ale się zaplątałem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za zacne miejsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Watch-er napisał(-a):

Cóż to za zacne miejsce ?

Hotel Senator. Dobrze karmią.☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiem gdzie to jest, chociaż z kuchnią jeszcze się nie zapoznałem. W przyszłym roku... mam nadzieję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kurzy napisał(-a):

Pozdrowienia z Egeru.

 

received_150273463849423.jpeg

 

I Tibor Gal w butelce. Wielka historia stoi za tymi etykietami. Ojciec Tibora, Tibor senior, był legendą węgierskiego winiarstwa. Wynajmowały go winnice na całym świecie, nawet tak wysoko spozycjonowane jak toskańskie. Zginął w wypadku motocyklowym w RPA. Syn przejął winnicę jako młodziak i daje sobie świetnie radę.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gio napisał(-a):

 

I Tibor Gal w butelce. Wielka historia stoi za tymi etykietami. Ojciec Tibora, Tibor senior, był legendą węgierskiego winiarstwa. Wynajmowały go winnice na całym świecie. Zginął w wypadku motocyklowym w RPA. Syn przejął winnicę jako młodziak i daje sobie świetnie radę.

To taki pewniak. Dobre, schłodzone mocno, bo grzeje słonko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gal Tibor swego czasu miał ogromne problemy z korkami. Ciekawe jak to teraz wygląda. Pamiętam to wino Csillag bodaj z rocznika 216 które piłem jakiś rok temu świetna sprawa. Węgrzy podobnie jak Portugalczycy mają podstawowy problem. Nie mają odpowiedniego marketingu i mimo iż robią świetne wina to przez brak marketingu tracą bowiem ich wina wciąż dla wielu pozostają owiane tajemnica.

Z Węgier polecam bardzo St. Andrea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.