Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gio

Wątek dla miłośników wina

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2021 o 19:54, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

Ja Cie całkowicie rozumiem. Niestety przeważająca większość win francuskich ma bardzo slaby stosunek jakosci do ceny. One mi także nie smakują i nie kupuje.

Szukaj win chilijskich.

 

pozdrawiam

Szukam wina francuskiego który odczaruje moją złą opinię o winach dostępnych w naszym kraju. Proszę o linki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam wina francuskiego który odczaruje moją złą opinię o winach dostępnych w naszym kraju. Proszę o linki 

Jeśli czerwone, spróbuj Nos Racines Merlot - jest np. w Bachus: https://www.wina-bachus.pl/wina/francja/nos-racines-merlot-igp-doc
Naprawdę fajne wino.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta tuż, tuż 

 

 

19C66A1C-E231-4CC0-84EB-2148B07029E6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Adi napisał(-a):

Święta tuż, tuż 

 

 

19C66A1C-E231-4CC0-84EB-2148B07029E6.jpeg

 

Doskonałe rzeczy robią Sonia, Marysia i Esben. Czyżbyś był na ich dzisiejszym festynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dziś  nie. Z Maryśką popijałem 2 tygodnie temu. To w kartonie to zaplanowana wcześniej dostawa.  
 

CF417C5D-5498-4072-A8B0-5242EF4A17F8.jpeg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Ja już raczej nie eksperymentuje z winami tylko kupuję te co mi smakują. Wolę kupić mniej a lepiej. Ostatnie zakupy w ciemno to same nietrafione.  Na dzień dzisiejszy nic lepszego od Solarisa nie piłem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2022 o 20:39, smc napisał(-a):

Szukam wina francuskiego który odczaruje moją złą opinię o winach dostępnych w naszym kraju. Proszę o linki 

Ja kupuję od lat u tego pana. Jeszcze nie trafiłem na złe wino - pijam praktycznie tylko francuskie. Sporadycznie hiszpańskie, portugalskie, prawie nigdy włoskie. Inne kontynenty mnie w ogóle nie interesują. Onegdaj, początkowo, pijałem inne kraje czy nawet kontynenty, ale jak wypiłem wystarczająco dużo rozmaitych to stwierdziłem jednak, że szkoda życia na inne niż francuskie… i tylko czerwone, z białych win to jedynie wódka. 
Ale to oczywiście moja opinia.

Wiadomo, tak jak z zegarkami, jeden na co dziń śmiga w dajwerze inny w elegancie. 


https://www.marekkondrat.pl
 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, agremi napisał(-a):

Ja kupuję od lat u tego pana. Jeszcze nie trafiłem na złe wino - pijam praktycznie tylko francuskie. 

 


Dużo tracisz pijąc tylko Francję. 

Hiszpania - nie gorzej a dużo taniej. Albo inaczej - za tę samą kasę kupisz lepszego Hiszpana.


Tutaj mój ulubiony region hiszpański - Priorat (niestety jeden z najdroższych)

 

 

87084BE6-20F9-4593-8E2D-5A23557AA5B4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Louis Cypher napisał(-a):


Dużo tracisz pijąc tylko Francję. 

Hiszpania - nie gorzej a dużo taniej. Albo inaczej - za tę samą kasę kupisz lepszego Hiszpana.


Tutaj mój ulubiony region hiszpański - Priorat (niestety jeden z najdroższych)

 

Ale wiesz, to nie tak że ja nie próbowałem, ja naprawdę duuużo win wypiłem najróżniejszych z najróżniejszych miejsc, kontynentów, krajów, regionów, różnych szczepów itp. i po prostu ostatecznie stwierdziłem, że te z Francji są najlepsze - jak dla mnie. Cóż ja poradzę… 🤷‍♂️
De gustibus…


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, agremi napisał(-a):

Ja kupuję od lat u tego pana. Jeszcze nie trafiłem na złe wino - pijam praktycznie tylko francuskie. Sporadycznie hiszpańskie, portugalskie, prawie nigdy włoskie. Inne kontynenty mnie w ogóle nie interesują. Onegdaj, początkowo, pijałem inne kraje czy nawet kontynenty, ale jak wypiłem wystarczająco dużo rozmaitych to stwierdziłem jednak, że szkoda życia na inne niż francuskie… i tylko czerwone, z białych win to jedynie wódka. 
Ale to oczywiście moja opinia.

Wiadomo, tak jak z zegarkami, jeden na co dziń śmiga w dajwerze inny w elegancie. 


https://www.marekkondrat.pl
 

 

Kiedyś wypijałem sporo win od Pana Kondrata, byłem też częstym gościem w jego winebarze, gdzie niekiedy zabierałem sporą grupę przyjaciół. Skończyło się kiedy w ramach wspierających gastronomię zakupów pandemicznych sprzedali mi okropnie skorkowanego nietaniego rieslinga i mimo wielu maili z prośbą o wymianę nie tylko tego nie zrobili, ale nawet nikt na żaden z tych maili nie odpowiedział. Na szczęście jest wielu innych rzetelnych sprzedawców.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówione:) cena bardzo przyjemna. Podzielę się opinią

I jak? IMO w tym budżecie to bardzo przyjemny Merlot.

Ja ostatnio odkrywam wina portugalskie - może nie są mocno wytrawne, bardziej do kawałka dobrego sera wieczorem, ale w budżecie ok. 30-40 pln są naprawdę świetne butelki.

Co do sprzedawców - Kondrat mnie nie zawiódł, czasami zamawiam z odbiorem w sklepie. Ale częściej kupuje u Mielżyńskiego, bo tam można przy okazji przyzwoicie zjeść

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gio napisał(-a):

 

Kiedyś wypijałem sporo win od Pana Kondrata, byłem też częstym gościem w jego winebarze, gdzie niekiedy zabierałem sporą grupę przyjaciół. Skończyło się kiedy w ramach wspierających gastronomię zakupów pandemicznych sprzedali mi okropnie skorkowanego nietaniego rieslinga i mimo wielu maili z prośbą o wymianę nie tylko tego nie zrobili, ale nawet nikt na żaden z tych maili nie odpowiedział. Na szczęście jest wielu innych rzetelnych sprzedawców.

 

No przykra sprawa, bez dwóch zdań!

mnie na razie, szczęśliwie, mimo wieloletniej „współpracy” nic takiego nie spotkało. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, lukebor napisał(-a):


I jak? IMO w tym budżecie to bardzo przyjemny Merlot.

Ja ostatnio odkrywam wina portugalskie - może nie są mocno wytrawne, bardziej do kawałka dobrego sera wieczorem, ale w budżecie ok. 30-40 pln są naprawdę świetne butelki.

Co do sprzedawców - Kondrat mnie nie zawiódł, czasami zamawiam z odbiorem w sklepie. Ale częściej kupuje u Mielżyńskiego, bo tam można przy okazji przyzwoicie zjeść emoji1.png

 

Mielżyński to jednak znacząco odmienny model biznesowy niż Kondrat. Bardzo sobie cenię Pana Roberta i jego znakomitą selekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2022 o 19:36, Gio napisał(-a):

 

Kiedyś wypijałem sporo win od Pana Kondrata, byłem też częstym gościem w jego winebarze, gdzie niekiedy zabierałem sporą grupę przyjaciół. Skończyło się kiedy w ramach wspierających gastronomię zakupów pandemicznych sprzedali mi okropnie skorkowanego nietaniego rieslinga i mimo wielu maili z prośbą o wymianę nie tylko tego nie zrobili, ale nawet nikt na żaden z tych maili nie odpowiedział. Na szczęście jest wielu innych rzetelnych sprzedawców.

 

Hmm… 😀

7F9BCB1C-045F-4E18-859B-F76DFA5B6968.jpeg

Butelka nr 1 - ok.

E5FAA885-6440-4BAA-982D-C7E175C11920.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butelka nr 2 - ok. (Lekkie,  do makaronu super)

166EF9F9-7596-4F2A-AD3A-C91970312E1E.jpeg

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2022 o 18:50, Kurzy napisał(-a):

Hmm… 😀

7F9BCB1C-045F-4E18-859B-F76DFA5B6968.jpeg

Butelka nr 1 - ok.

E5FAA885-6440-4BAA-982D-C7E175C11920.jpeg

 

Jeden z większych producentów w Tokaju. Piękna posiadłość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Gio napisał(-a):

 

Jeden z większych producentów w Tokaju. Piękna posiadłość. 

Może odwiedzę. Smakowało.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Kurzy napisał(-a):

Może odwiedzę. Smakowało.

 

Daj znać, bo mam do nich dwa kroki 🙂 Fajnie byłoby się spotkać przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie Zenato Ripassa Valpolicello Ripasso Superiore?  Swietne wg mnie prawie Amarone :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jan napisał(-a):

Znacie Zenato Ripassa Valpolicello Ripasso Superiore?  Swietne wg mnie prawie Amarone :)

 

Bo Ripasso jest robione z "resztek" po Amarone 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Butelka nr 3. Lekka goryczka, ale łatwe i sympatyczne.

9822B467-3C91-4F40-8FEB-6D84D680E39B.jpegMakaron - sos alfredo, pizza veggie na białym sosie.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kurzy napisał(-a):

Butelka nr 3. Lekka goryczka, ale łatwe i sympatyczne.

9822B467-3C91-4F40-8FEB-6D84D680E39B.jpegMakaron - sos alfredo, pizza veggie na białym sosie.


Nie jestem fanem Szardone ale producenta lubię za Rizlingi

 

 

C7B7FA5A-E54C-4286-81BD-BB3D7541679C.jpeg

D302576D-75F5-41E2-A8B0-3DBCF8BD0ED3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):


Nie jestem fanem Szardone ale producenta lubię za Rizlingi

 

 

C7B7FA5A-E54C-4286-81BD-BB3D7541679C.jpeg

D302576D-75F5-41E2-A8B0-3DBCF8BD0ED3.jpeg

Ok, zainteresuję się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.