Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pienias.91

Zakup zegarka do 3 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Przeglądając forum natknąłem się na ogromną liczbę pytań podobnych do mojego jednak żaden post nie pasuje do moich preferencji. 

Poszukuję zegarka do 3 tys. zł. Sprawa z początku wydawała się względnie prosta do momentu zagłębienia się w temat. W związku z tym nasuwa się kilka pytań...

 

- mechanizm automatyczny czy kwarcowy?

- rodzaj paska raczej kauczukowy ze względu na unierwsalność,

- Moje typy to Edox, Tissot, Certina jednak wyczytałem że Edox nie należy do " stowarzyszenia szwajcarskich zegarmistrzów"?

 

Przeszukując sterty stron internetowych wstępnie wytypowałem kilka modeli:

 

https://allegro.pl/oferta/edox-chronorally-s-chronograph-56-10683503955

 

https://www.apart.pl/zegarki/edox/edox_delfin/4251

 

https://jubitom.com/zegarki/certina/ds-podium-big-size/zegarek-certina/c0016471605701

 

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c032.410.17.051.00.html?gclid=Cj0KCQjw9O6HBhCrARIsADx5qCRNj3j5udHwHAFS4bYQPU10NuoQSLbeQz5XDwQRhXjWGPFydPvDq_caAs83EALw_wcB

 

https://www.zegarek.net/zegarki/tissot/zegarek_tissot_t120.407.17.041.00.html?gclid=Cj0KCQjw9O6HBhCrARIsADx5qCTzbb3HRgTteJchfIqSwNc49sPJ9xOiZqYOn0igc2bHvHnB0FI0-cAaAmSpEALw_wcB

 

Najbardziej chyba przemawia do mnie ostatni z w/w. pozycji czyli tissot seastar. 

Znalazłem jeszcze promocję Tag Heuera formula 1 za 3800 zł ( to wyżej niż mój budżet ale może dla tag heuera warto?)

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-formula-1-102

 

Za wszelkie wskazówki i porady będę serdecznie wdzięczny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag jest kwwrcowy...ja bym nie brał


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domczego zamierzasz ten zegarek nosić (strój / okazje) i jak duży masz nadgarstek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek chciałbym żeby pasował do normalnego ubioru tj. koszulka polo, jeansy. Ale chciałbym żeby do koszuli też się nadawał. Nadgarstek mam raczej normalny, standardowy. Dlaczego automaty są lepsze niż kwarce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są lepsze.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zegarków do tej kwoty jest multum, chciałbym jednak o ile to możliwe kupić optymalnie korzystny? Zauważyłem właśnie, że bardzo dużo osób w zapytaniu o zegarki poleca automaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są inne. Mniej punktualne i droższe w użytkowaniu. Ale większość z nas je woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalny znaczy najlepszy dla określonych warunków /wymagań. 

Czyli najpierw musisz znać swoje wymagania, żeby określić co jest dla ciebie optymalne. 

 

Zegarki kwarcowe są znacznie nowocześniejsze technologicznie, mają sporo zalet (punktualność, niezawodność, niska cena, prawie "bezobslugowosc", ale (w uproszeczeniu) powiedz miłośnikowi piór wiecznych, żeby kupił automatyczny długopis, czy petrolheadowi vw id3 zamiast np. mustanga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pienias.91 napisał(-a):

chciałbym jednak o ile to możliwe kupić optymalnie korzystny

 

Czy ma być dokładny ?

Jezeli tak ,to tylko kwarcowy najlepiej sterowany radiem ( Citizen ) albo kwarcowy z precyzyjnym mechanizmem ( Certina precidrive  kilka sekund na rok )

Czy ma byc tani w użytkowaniu ?

To znowu kwarcowy najlepiej eco-drive ( Citizen ) wizyta u zegarmistrza raz na 5-10 lat wymiana akumulatora

Czy ma być wygodny w  użytkowaniu ?

Szeroki temat od czytelności tarczy, wielkości koperty, wysokości koperty, rodzaju szkła, rodzaju paska / bransolety , koloru tarczy itp itd.

Czy to musio byc automat ?

Tak? - to z jaka rezerwą chodu ? czy musi byc szwajcarski? Jest tez Seiko i miyota

W tym budżecie  nie spodziewaj sie kupić  " superowego" zegarka ale za taka kase kupisz solidny mechanizm w opakowaniu znanych marek 

I ostatnie: jezeli chcesz pocelować wyżej to może używany kilkuletni model kupiony od kolegi z tego Forum 

I naprawde ostatnie : a może nakręcany ręcznie ?

Jak juz bedziesz wiedział czego oczekujesz od zegarka wybór bedzie prosty :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że wtrącam się w wątek, czy zegarek w automacie np longines, będzie wykonany z takich samych materiałów i w zbliżonej jakości co kwarcowy. Tarcze, branzoleta itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wsebus napisał(-a):

Przepraszam że wtrącam się w wątek, czy zegarek w automacie np longines, będzie wykonany z takich samych materiałów i w zbliżonej jakości co kwarcowy. Tarcze, branzoleta itd

 

CO do bransolety, koperty itp. to tak. Nierdzewka, przypuszczam, że zwykle AISI 316 lub coś podobnego (jeśli inna to Koledzy mnie poprawią). Przypominam również że z podobnych materiałów (np. karoseria) zbudowano zarówno Fiata 126p jak i Dodge-a Vipera 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawym i wg mnie dobrym wyborem może być ML Aikon z mechanizmem kwarcowym Ref AI1008-SS002-431-1 na chrono24 do kupienia w zakładanym budżecie.

 

AI1008-SS002-431-1_005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiesz, czy chcesz zegarek mechaniczny czy kwarcowy to znaczy, że potrzebujesz raczej zegarka kwarcowego. Zegarek mechaniczny trzeba kupować z pełną świadomością i przekonaniem, że właśnie tego się chce. To wybór nieracjonalny i niepraktyczny. Jak już kolega wyżej wspomniał - trochę jak pisanie wiecznym piórem.

W Twoim budżecie, a w zasadzie trochę powyżej, proponowałbym wobec tego kwarcowego Longinesa Conquest V.H.P. To bardzo dobry zegarek szanowanej szwajcarskiej firmy z bogatą historią i tradycją. V.H.P to skrót od Very High Precision. Ten zegarek nie powinien się spieszyć lub spóźniać więcej niż kilka sekund na rok. Dla porównania, przeciętny kwarc (n.p. Tag Heuer Formula 1, o którym wspominałeś) może się mylić do około 15 sekund na miesiąc.

Styl zegarka jest uniwersalny i (w zależności od wersji kolorystycznej) pasuje doskonale do codziennego stroju. Garniturowiec to jednak nie jest. Natomiast w razie konieczności, w roli garniturowca i tak sprawdzi się lepiej niż jakiś nurek.

Wadą Conquesta jest stosunkowo niska wodoszczelność, bo tylko WR50.

Jest wersja o średnicy 41mm i 43mm i wiele wersji kolorystycznych. Z Twoich preferencji widzę, że większe rozmiary Ci się podobają. Nie wszystkie są w obniżonych cenach, ale warto przeglądać ofertę W.Kruk albo Jubitom albo Zegarki Zielona Góra. Poniżej kilka aktualnych ofert z tych sklepów na modele o średnicy 43mm. Być może w rozmowie ze sklepem można jeszcze coś utargować.

Przy wyborze zdecydowanie polecam bransoletę. Jest bardziej klasyczna niż pasek gumowy a do tego trwalsza. Koszt wymiany zużytego paska może zaskoczyć. Nieprzyjemnie zaskoczyć. Gumowy pasek do Longinesa VHP kosztuje jakieś 500 PLN.

 

 

obraz.thumb.png.2d226335a69834f338e6680ec327db7b.png

 

 

 

obraz.thumb.png.85973a084108e06dfbd0e8b02f7ae183.png

 

obraz.thumb.png.49f0bd098767b202de9f60a8f7203d0d.png

 

obraz.thumb.png.df698c8e82d75aadedbbe137ec6a7825.png

 

obraz.thumb.png.91cc0e30abb85c79785f7fe4ed9ba3e1.png

 

obraz.png.0d3f05c31f34b2d54cb4c554ba200660.png

 

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML Aikon jest wizualnie świetny. Do powyższej propozycji Longines VHP dołożę ciut tańszą, Certinę z kwarcem Precidrive (np. DS-2).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.