Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Eugeniusz Szwed

Uroczystości związane z urodzinami Antoniego Patka

Recommended Posts

Otrzymałem informację od Zarządu Województwa Lubelskiego dotyczącą organizacji uroczystości związanych z miejscem urodzenia Antoniego Patka. Pod koniec sierpnia br. (planowany termin to niedziela 29 sierpnia) ma zostać odsłonięta tablica pamiątkowa w Piaskach Szlacheckich tj. około 7 km od Tarnogóry. Po tym uroczystym odsłonięciu tablicy odbędzie się konferencja naukowa dotycząca Antoniego Patka zorganizowana w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie.  

Zostałem upoważniony przez organizatorów do poinformowania wszystkich klubowiczów o tym wydarzeniu i zaproszeniu wszystkich chętnych do udziału w nim. Jeśli ktoś z Was chciałby wziąć udział w uroczystościach proszę o niezobowiązujące wpisanie się na listę uczestników. Jeśli ktoś chciałby czynnie uczestniczyć w konferencji naukowej, proszę o bezpośredni kontakt email.  

Eugeniusz, a jakiś link do strony organizatorów to jest?

Czas zmienia perspektywę

Nie ma. Tz. ja niczego nie dostałem. Być może w trakcie przygotowań Krasnostawskie Towarzystwo Historyczne lub Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego coś przygotuje na swoich stronach.

Rozumiem,  dziękuję za informację. 

Jako KMZiZ wybieramy się?

Czas zmienia perspektywę

Ja powinienem w tym czasie przywozić dzieci z wakacji. Uroczystości są nam po drodze. Jak się plany nie zmienią to postaramy się także być:)

Czas zmienia perspektywę

Witam

Jestem wstępnie zainteresowany uczestnictwem. Czy zakłady Patka zostały poinformowane o tym wydarzeniu?

Z pozdrowieniami,

Maciej

Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

Nie my jesteśmy organizatorem tego wydarzenia. Pomagamy tylko w przygotowaniach. Dzięki nam być może będzie miał miejsce wykład autora jeszcze nie wydanej książki o Patku. My też czynimy starania aby podczas uroczystości był obecny przedstawiciel Ambasady Szwajcarii. 

Proszę ewentualnych chętnych o informację na temat udziału w wydarzeniu. Myślę, że warto pojechać zaznaczając obecność klubu i wziąć udział w konferencji naukowej. Może przy okazji tzw. podstolik lubelski przyłączy się do nas ... ? 

(dojazd we własnym zakresie) 

Lista:

1. Eugeniusz Szwed + 1

2. pk_kamil + 1 i dzieci 🙂

3. MaciejMM + 1

Dodatkowe info z wczoraj:

- będzie obecny przedstawiciel ambasady 

- będzie miała miejsce prezentacja Benjamina Czapli tj. autora książki o Antonim Patku /książka jest złożona w wydawnictwie. Ukaże się prawdopodobnie jesienią/

Jeśli ktoś z klubowiczów będzie miał wolny czas i chęć uczestniczenia w tym wydarzeniu - niedziela 29 sierpnia, bardzo proszę o dopisanie się do listy.

Znane są może jakieś dalsze szczegóły? O której godzinie uroczystości się zaczynają?

Czas zmienia perspektywę

Niestety nie mam więcej informacji. Gdy tylko dotrze do mnie więcej szczegółów, natychmiast je przekażę :) Ale, bez względu nawet na sporą odległość z Warszawy, warto pojechać i uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Informacji starczy;) Plan jest wiadomy:)

My akurat będziemy jechać z drugiej strony;)

Będziemy, bo warto:)

Czas zmienia perspektywę

Może jeszcze ktoś chętny się znajdzie ?  Z ciekawszych miejsc w okolicy - https://www.muzeumzamoyskich.pl   i duży park zdrojowy w Nałęczowie  https://www.polskieszlaki.pl/naleczow.html

Lista:

1. Eugeniusz Szwed  +  1

2. pk_kamil  + 1 i  dzieci 🙂

3. MaciejMM  + 1

4. RTK-WGM  +  1

Prawdopodobnie ja przyjadę, mam blisko. A z jakiego powodu ta lista? To nie będzie impreza otwarta? 

Ta impreza będzie otwarta, ale organizator prosił aby podać ilość klubowiczów, która może być obecna. Wstępnie podałem dziesięć osób. Chodzi o konferencję w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, bo ta odbędzie się w pomieszczeniu.

Rozumiem, dziękuję :)

Lista:

1. Eugeniusz Szwed  +  1

2. pk_kamil  + 1 i  dzieci 🙂

3. MaciejMM  + 1

4. RTK-WGM  +  1

5 Enkil

Edited by Enkil

Enkil - dzięki za informację ! 

Może jeszcze ktoś jest chętny i wybierze się do miejscowości Piaski Szlacheckie i do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie ? 

Mam wielką ochotę być . ALE mało czasu dużo się dzieje . Muszę wrócić do Warszawy na 18 .  Jednak spróbuję się pojawić  mimo .    Wieczorem napiszę o wystawie Błoniaków .

Wystawa Patków by się przydała? Może będzie;)

Aczkolwiek każda sztuka zegarmistrzowska mile widziana:)

Czas zmienia perspektywę

Przed chwilą rozmawiałem z dyr. Muzeum Regionalnego. Będziemy wszyscy bardzo mile widziani. Jeśli jeszcze ktoś ma chęć na taką wyprawę, to gorąco zachęcam 🙂