Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uroczystości związane z urodzinami Antoniego Patka

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem informację od Zarządu Województwa Lubelskiego dotyczącą organizacji uroczystości związanych z miejscem urodzenia Antoniego Patka. Pod koniec sierpnia br. (planowany termin to niedziela 29 sierpnia) ma zostać odsłonięta tablica pamiątkowa w Piaskach Szlacheckich tj. około 7 km od Tarnogóry. Po tym uroczystym odsłonięciu tablicy odbędzie się konferencja naukowa dotycząca Antoniego Patka zorganizowana w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie.  

Zostałem upoważniony przez organizatorów do poinformowania wszystkich klubowiczów o tym wydarzeniu i zaproszeniu wszystkich chętnych do udziału w nim. Jeśli ktoś z Was chciałby wziąć udział w uroczystościach proszę o niezobowiązujące wpisanie się na listę uczestników. Jeśli ktoś chciałby czynnie uczestniczyć w konferencji naukowej, proszę o bezpośredni kontakt email.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz, a jakiś link do strony organizatorów to jest?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Tz. ja niczego nie dostałem. Być może w trakcie przygotowań Krasnostawskie Towarzystwo Historyczne lub Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego coś przygotuje na swoich stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,  dziękuję za informację. 

Jako KMZiZ wybieramy się?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powinienem w tym czasie przywozić dzieci z wakacji. Uroczystości są nam po drodze. Jak się plany nie zmienią to postaramy się także być:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem wstępnie zainteresowany uczestnictwem. Czy zakłady Patka zostały poinformowane o tym wydarzeniu?

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie my jesteśmy organizatorem tego wydarzenia. Pomagamy tylko w przygotowaniach. Dzięki nam być może będzie miał miejsce wykład autora jeszcze nie wydanej książki o Patku. My też czynimy starania aby podczas uroczystości był obecny przedstawiciel Ambasady Szwajcarii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę ewentualnych chętnych o informację na temat udziału w wydarzeniu. Myślę, że warto pojechać zaznaczając obecność klubu i wziąć udział w konferencji naukowej. Może przy okazji tzw. podstolik lubelski przyłączy się do nas ... ? 

(dojazd we własnym zakresie) 

 

Lista:

 

1. Eugeniusz Szwed + 1

2. pk_kamil + 1 i dzieci 🙂

3. MaciejMM + 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,  że z dziećmi można;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe info z wczoraj:

 

- będzie obecny przedstawiciel ambasady 

- będzie miała miejsce prezentacja Benjamina Czapli tj. autora książki o Antonim Patku /książka jest złożona w wydawnictwie. Ukaże się prawdopodobnie jesienią/

 

 

Jeśli ktoś z klubowiczów będzie miał wolny czas i chęć uczestniczenia w tym wydarzeniu - niedziela 29 sierpnia, bardzo proszę o dopisanie się do listy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znane są może jakieś dalsze szczegóły? O której godzinie uroczystości się zaczynają?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za informację:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam więcej informacji. Gdy tylko dotrze do mnie więcej szczegółów, natychmiast je przekażę :) Ale, bez względu nawet na sporą odległość z Warszawy, warto pojechać i uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacji starczy;) Plan jest wiadomy:)

My akurat będziemy jechać z drugiej strony;)

Będziemy, bo warto:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś chętny się znajdzie ?  Z ciekawszych miejsc w okolicy - https://www.muzeumzamoyskich.pl   i duży park zdrojowy w Nałęczowie  https://www.polskieszlaki.pl/naleczow.html

 

Lista:

1. Eugeniusz Szwed  +  1

2. pk_kamil  + 1 i  dzieci 🙂

3. MaciejMM  + 1

4. RTK-WGM  +  1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ja przyjadę, mam blisko. A z jakiego powodu ta lista? To nie będzie impreza otwarta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta impreza będzie otwarta, ale organizator prosił aby podać ilość klubowiczów, która może być obecna. Wstępnie podałem dziesięć osób. Chodzi o konferencję w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, bo ta odbędzie się w pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję :)

 

 

Lista:

1. Eugeniusz Szwed  +  1

2. pk_kamil  + 1 i  dzieci 🙂

3. MaciejMM  + 1

4. RTK-WGM  +  1

5 Enkil

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil - dzięki za informację ! 

 

Może jeszcze ktoś jest chętny i wybierze się do miejscowości Piaski Szlacheckie i do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką ochotę być . ALE mało czasu dużo się dzieje . Muszę wrócić do Warszawy na 18 .  Jednak spróbuję się pojawić  mimo .    Wieczorem napiszę o wystawie Błoniaków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawa Patków by się przydała? Może będzie;)

Aczkolwiek każda sztuka zegarmistrzowska mile widziana:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą rozmawiałem z dyr. Muzeum Regionalnego. Będziemy wszyscy bardzo mile widziani. Jeśli jeszcze ktoś ma chęć na taką wyprawę, to gorąco zachęcam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.