Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KobyS0

czym się różni seiko do chińskiego willarda, a niczym

Rekomendowane odpowiedzi

takie moje przemyślenie, mam tego i tego ( jak w tytule) , i chinol lepiej wykonany, lepiej trzyma czas, po prostu ładniejszy, czyli co, płacę za markę i tyle, dodam, że chinola mam od roku czasu i seiko srp 777 też,  trochę zawiodłem się na seiko, bo chinola kupiłem za 900 zł a seikacza za 1900 zł  i tu jednak cena nie dokumentuje tego, że im droższy tym lepszy..... o co kaman....... jakieś doświadczenia ??????????????/ dodam mechanizm NH35 obydwa .........

wiem, ze dostanę baty ale mam nadzieję, że uzasadnione :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Seiko srp 777 jest NH35? Nie wiedziałem...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, no chodzi mi o seiko  a nie o mechanizm, chinole dają zegary z mechanizmami seiko... o tym myślałem, a srp 777 do porównania koperty i ogólnego wykonania.......  

18 minut temu, tarant napisał(-a):

W Seiko srp 777 jest NH35? Nie wiedziałem...

mój post nie jest aby rozpocząć " wojnę" tylko zadać pytanie, dlaczego tak się dzieje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tarant napisał(-a):

W Seiko srp 777 jest NH35? Nie wiedziałem...

W Seiko jest 4r36, ale to przecież to samo co NH35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Na planach to samo, w końcowym wykonaniu ponoć nie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

nie, no chodzi mi o seiko  a nie o mechanizm, chinole dają zegary z mechanizmami seiko... o tym myślałem, a srp 777 do porównania koperty i ogólnego wykonania.......  

mój post nie jest aby rozpocząć " wojnę" tylko zadać pytanie, dlaczego tak się dzieje 

 

Może dlatego, że Seiko musiało ten zegarek wymyślić, zaprojektować, przetestować i włożyć pieniądze w marketing a Chińczyk musiał tylko porządnie skopiować. Poza tym w Seiko z tego zegarka (i z innych) musi się wykarmić cała rzesza dyrektorów, korporacyjnych menedżerów pionów i regionów. O samych kosztach produkcji nie wspominam specjalnie, bo obecnie Seiko składają chyba głównie Malezyjczycy. Pewnie dlatego, że w Chinach było już za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wanderer1975 napisał(-a):

Może przenieś temat do Po Godzinach-Teorie spiskowe;-)

 

Kapuśniaczek sparł?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tarant napisał(-a):

 

Kapuśniaczek sparł?

No tak.Wszyscy politycy to zlodzieje i kłamcy 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, nie chodzi mi o mechanizmy gdyż NH25 czy 4R36 kiedyś zasną, ale chodzi mi o wykonanie, o lumę, o precyzję centrowania bezela, wskazówek, dlaczego tyle to kosztuje :) 

Seiko według mnie nabija nas w butelkę i ceni się jak za zboże......... czy jakoś tak się mówiło, kiedyś .....lubię Seiko i mam ich kilka, tylko dlaczego taka cena i za co??????????

mam teraz na łapie seiko ale obok leży san martin od chinoli i kufa san maritn ładniejszy..................... a mam je już od dłuższego czasu......... SM tańszy o prawie 1000 zł   :( 

i w san marinie luma mocniejsza rano.......... 

ot, takie porównanie    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

właśnie, nie chodzi mi o mechanizmy gdyż NH25 czy 4R36 kiedyś zasną, ale chodzi mi o wykonanie, o lumę, o precyzję centrowania bezela, wskazówek, dlaczego tyle to kosztuje :) 

Seiko według mnie nabija nas w butelkę i ceni się jak za zboże......... czy jakoś tak się mówiło, kiedyś .....lubię Seiko i mam ich kilka, tylko dlaczego taka cena i za co??????????

mam teraz na łapie seiko ale obok leży san martin od chinoli i kufa san maritn ładniejszy..................... a mam je już od dłuższego czasu......... SM tańszy o prawie 1000 zł   :( 

i w san marinie luma mocniejsza rano.......... 

ot, takie porównanie    

Poczytaj 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tarant napisał(-a):

 

Kapuśniaczek sparł?

teorie spiskowe opierają się na wyimaginowanych ludzkich wymysłach, domysłach i przypuszczeniach, a ja posiadam dowody stwierdzające moje wypowiedzi. czyli Seikacze i " chinole" 

dzieki.......   :) 

powiem tyle....... z SEIKO........... jest coraz gorzej,....................... albo konkurencja lepsza.............

wyimaginowanych .... wymysłach...... to mi sie udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi został wyprodukowany w Chinach więc o czym ta rozmowa 🤣😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Burns napisał(-a):

Jeden i drugi został wyprodukowany w Chinach więc o czym ta rozmowa 🤣😂

fakt, ale rozmowa o cenie tych czasomierzy.......... i niech mi nikt nie pisze, ze można jeździć mercedesem i polonezem, bo to, to samo, że jadą............ mam obydwa :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

fakt, ale rozmowa o cenie tych czasomierzy.......... i niech mi nikt nie pisze, ze można jeździć mercedesem i polonezem, bo to, to samo, że jadą............ mam obydwa :)  

 

Przecież żartuję. Za bardzo poluzowali chińczykom gumę przy kontroli jakości. ale pewnie nadmiernie nabijają sobie kabzę produkując za dużo, nie inwestując w fabryki więc i czasu na kontrolę jest mniej. Najgorsze, że to wszystko nadal sprzedaje się. Jedyne światełko w tunelu jest takie, że poważni recenzenci z youtuba też to zauważają i wytykają - ciekawe kiedy Seiko zareaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dowody na wyższość chinola? Takie, że bardziej Ci się podoba i według tylko i wyłącznie Twojego odczucia jest lepszy , bo tańszy. Co wiesz i skąd masz dane na temat chinola? Ma wodoszczelność do 200m, bo tak nabazgrane jest na tarczy? Stal, tarcza, mechanizm, czy da się to w ogóle serwisować, czy po kontakcie ze słoną wodą nie zeżre tego rdza w dwa miesiące. Nie boli Cię skopiowanie 1:1 zegarka i napisanie jakiejś wydumanej nazwy. jak nie to gratuluję. Jest dział z chinolami i tam jest miejsce do uciszania wyrzutów sumienia.

 

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Burns napisał(-a):

 

Przecież żartuję. Za bardzo poluzowali chińczykom gumę przy kontroli jakości. ale pewnie nadmiernie nabijają sobie kabzę produkując za dużo, nie inwestując w fabryki więc i czasu na kontrolę jest mniej. Najgorsze, że to wszystko nadal sprzedaje się. Jedyne światełko w tunelu jest takie, że poważni recenzenci z youtuba też to zauważają i wytykają - ciekawe kiedy Seiko zareaguje.

 

2 minuty temu, Macmac napisał(-a):

Jaki masz dowody na wyższość chinola? Takie, że bardziej Ci się podoba i według tylko i wyłącznie Twojego odczucia jest lepszy , bo tańszy. Co wiesz i skąd masz dane na temat chinola? Ma wodoszczelność do 200m, bo tak nabazgrane jest na tarczy? Stal, starcza, mechanizm, czy da się to w ogóle serwisować, czy po kontakcie ze słoną wodą nie zeżre tego rdza w dwa miesiące. Nie boli Cię skopiowanie 1:1 zegarka i napisanie jakiejś wydumanej nazwy. jak nie to gratuluję. Jest dział z chinolami i tam jest miejsce do uciszania wyrzutów sumienia.

 

luzik... tylko pytanie, czy w swoich ( ori Seiko) mierzyliście, sprawdzaliście czy są aż tak wodoszczelne do 200 metrów, proszę o wydruki z testów......... właśnie nikt tego z nas nie robił ale cena różna.....  a kopiowanie mnie nie boli, gdyż zegar ma mi się podobać a nie być odzwierciedleniem mojego EGO dla innych,,,,,,,którzy i tak nie patrzą co masz na łapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla innych nie jest ważne, że ktoś jest złodziejem i kopiuje model 1:1 nie inwestując w to 1 euro, złotówki czy jena, dla mnie jest. Tak robiłem testy szczelności po serwisie dwóch Seiko. Jak nie jest dla Ciebie ważne co nosisz, to noś, kto Ci zabroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z jakiś przyczyn musiałeś serwisować swoje Seiko, przecież to idealne zegary :) 

każdy zegar trzeba " serwisować" nawet ten chiński 

ps. jezeli ktos kopiuje model i nie nazywa go SEIKO to raczej nie jest złodziejem, a jeżeli robi lepszym i taniej to raczej wygrywa,  a że podobny do " czegoś" choć lepiej zrobiony..... no to szacun   . . .   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

a z jakiś przyczyn musiałeś serwisować swoje Seiko, przecież to idealne zegary :) 

każdy zegar trzeba " serwisować" nawet ten chiński 

 

Nie ma idealnych zegarków i trzeba je serwisować z różnych przyczyn. Ten temat to zwykła gównoburza. Jesteś zadowolony z chińczyka, to bądź, widocznie daje Ci to tyle satysfakcji ile potrzebujesz. Ja mam inne wymagania i jestem zadowolony z Seiko, które mam. Tyle w temacie. Każdemu według potrzeb.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Macmac napisał(-a):

Może dla innych nie jest ważne, że ktoś jest złodziejem i kopiuje model 1:1 nie inwestując w to 1 euro, złotówki czy jena, dla mnie jest. Tak robiłem testy szczelności po serwisie dwóch Seiko. Jak nie jest dla Ciebie ważne co nosisz, to noś, kto Ci zabroni.

to weź mi zrób seiko nawet bez napisu marki i go kupuje od ciebie za 200 zł .tylko musi posiadać te same parametry i mozliwości fizyczne.......... jedziemy .......a nawet zapłacę 500 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Macmac napisał(-a):

Może dla innych nie jest ważne, że ktoś jest złodziejem i kopiuje model 1:1 nie inwestując w to 1 euro, złotówki czy jena, dla mnie jest. Tak robiłem testy szczelności po serwisie dwóch Seiko. Jak nie jest dla Ciebie ważne co nosisz, to noś, kto Ci zabroni.

dzięki za podkreślenie, że mowa o porównaniu z chińskim klonem / zżynkom  a nie rodzimym chińskim microbrandem. W takim razie nawet jak to perfekcyjna żżynka ze szczerego złota to dla mnie koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o " zżynki" tylko o prawdziwe " chinole" pełno prawne, bo akurat mam takiego od roku.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

to weź mi zrób seiko nawet bez napisu marki i go kupuje od ciebie za 200 zł .tylko musi posiadać te same parametry i mozliwości fizyczne.......... jedziemy .......a nawet zapłacę 500 zł 

 

Chyba nie zrozumiałeś, albo ja słabo tłumaczę. Ile zapłaciła firma ,,krzak" za zaprojektowanie tego chińczyka. Nic, zerżnęła wszystko nic nie inwestując w projekt. Teraz będziesz udowadniał wyższość pseudo Willarda nad oryginałem? Tak jak pisałem.. działy Ci się pomyliły. Co Ty piszesz za bzdury teraz, przeczytaj tytuł tematu, który sam wstawiłeś.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.