Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kameleon3333

Zegarek niemiecki, siły powietrzne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono!

Proszę o pomoc w identyfikacji oraz ocenie niniejszego zegarka. Niestety mimo usilnych prób i poszukiwań w sieci nie udało mi się nic ustalić. 

Zegarek sprawny.

Będę wdzięczny za podanie jego przybliżonej wartości- mam możliwość wejść w jego posiadanie.  

Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karl Ehrmann, Pforzheim.

Nie wyceniamy na forum. Zwłaszcza kotów w worku. ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dziękuję za błyskawiczna reakcję. Jestem pod wrażeniem 👍

A jak się sprawy mają z ocena autentyczności?

Ja uważam że poza paskiem reszta jest ok.

Czy trafnie definiuję produkcję dla sił powietrznych?

No i czy to coś popularnego czy mniej spotykany egzemplarz oraz na ile oszacować jego wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie ma nic wspólnego z wojskiem poza... deklem, który nie jest od niego. Zwykły zegarek cywilny plus jakiś przypadkowy dekiel wojskowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dekiel jest od Glycine, zwykłego Dienstuhra piechoty i również z siłami powietrznymi ma niewiele wspólnego ;) W ogóle to wygląda, jakby cała koperta była od tego zegarka, a tarczę ktoś przełożył z innego. Pokaż werk i pierścień mocujący, bo możliwe, że masz trudną robotę do wykonania w postaci poszukania ładnej tarczy do Glicine i będziesz miał fajnego wojaka. Wskazówki na oko też pasują i zaczyna się to układać w całość. Tarcze w tych zegarkach bardzo parszywiały, więc ktoś uratował go przed śmietnikiem dając przypadkową, pasującą tarczę, co przy AS 1130 nie jest trudne, bo to mega popularny werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, może tak być bo z mojej laickiej wiedzy wynika iż wszystkie zegarki piechoty miały czarne tarcze. 

Niestety nie uda nam się do końca rozszyfrować tej zagadki bo odpuściłem sobie niniejszy egzemplarz. Sprzedający już "ubrał" w to cudo kogoś innego a ja oszczędziłem sobie kłopotu z rekonstrukcją jakiegoś składaka. 

Mimo to serdecznie dziękuję za podzielenie się wiedzą i cenne uwagi i wskazówki. 

PS. 

Poszukam innego egzemplarza i nie wykluczone że wrócę TU znowu po fachową poradę 😁👍

Pozdrawiam Rajmund 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby dekle zaczęły wypływać...?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.