Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
evilym

Punkty reputacji za posty z samymi zdjęciami

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, czy nie przyjemniej by było, gdyby nie było możliwości dodawania "plusików" za posty które zawierają jedynie zdjęcia (nadgarstkowe) zegarków?

 

Coś mało tu na forum merytoryki a coraz więcej postów ze zdjęciami. Nie wspominając już o sytuacji, gdy jedno zdjęcie pojawia się w kilku (sic!) tematach w te samej chwili np. klub miłośników marki, co mas dzisiaj na nadgarstku, klub miłośników nurków, najładniejsze nurki a jeszcze nie daj Boże zegarek jest mały, nie ma daty i ma niebieską tarczę no to siup do kolejnych 3 tematów.

 

Mam wrażenie, że to takie pompowanie swojego e-penisa (pardon my French).

 

Już nie wspominając, że gdy rejestruje się nowy użytkownik to niesamowicie mylący jest status reputacji, bo nie odnosi się do wiedzy czy chęci pomagania innym, a o tym, że jest to jedynie ktoś kto pomylił forum z instagramem 🙄

 

Nie wiem czy ograniczyłoby to (nie chce użyć słowa spam) nadmierne postowanie zdjęć, ale może jednak przestalibyśmy oglądać w kółko te same foty...

I żeby nie było, że takie tematy nie są fajne - sam wrzucam od czasu do czasu jakieś swoje zdjęcie.

 

Pewnie się narażę co poniektórym, ale co tam - może jakaś dyskusja się z tego urodzi 😄

 Temat proszę traktować z dystansem 😜

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety idziemy w kierunku kultury obrazkowej. Coraz rzadziej nie tylko chce sie ludziom pisać merytoryczne posty, co gorsza, coraz rzadziej ludziom chce sie czytać... Dawniej nie było plusików a ludzie pisali - dzielili sie wiedzą, spostrzeżeniami, sukcesami i porażkami. Dziś to się zdarza coraz rzadziej. Nie tylko na tym forum - to powszechna choroba forów wszelakich. facebook czy instagram niestety zabiły chęć jakiegokolwiek wysiłku. Jak w tym dowcipie o zadaniu z matmy na maturze w 2025 - "pokoloruj drwala"

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, evilym napisał(-a):

Tak sobie myślę, czy nie przyjemniej by było, gdyby nie było możliwości dodawania "plusików" za posty które zawierają jedynie zdjęcia (nadgarstkowe) zegarków?

 

Coś mało tu na forum merytoryki a coraz więcej postów ze zdjęciami. Nie wspominając już o sytuacji, gdy jedno zdjęcie pojawia się w kilku (sic!) tematach w te samej chwili np. klub miłośników marki, co mas dzisiaj na nadgarstku, klub miłośników nurków, najładniejsze nurki a jeszcze nie daj Boże zegarek jest mały, nie ma daty i ma niebieską tarczę no to siup do kolejnych 3 tematów.

 

Mam wrażenie, że to takie pompowanie swojego e-penisa (pardon my French).

 

Już nie wspominając, że gdy rejestruje się nowy użytkownik to niesamowicie mylący jest status reputacji, bo nie odnosi się do wiedzy czy chęci pomagania innym, a o tym, że jest to jedynie ktoś kto pomylił forum z instagramem 🙄

 

Nie wiem czy ograniczyłoby to (nie chce użyć słowa spam) nadmierne postowanie zdjęć, ale może jednak przestalibyśmy oglądać w kółko te same foty...

I żeby nie było, że takie tematy nie są fajne - sam wrzucam od czasu do czasu jakieś swoje zdjęcie.

 

Pewnie się narażę co poniektórym, ale co tam - może jakaś dyskusja się z tego urodzi 😄

 Temat proszę traktować z dystansem 😜

 

Taki post powinien się zakończyć konkretnymi propozycjami, bo samo utyskiwanie nic nie wnosi :huh:

W związku z powyższym proponuje  wyłączyć możliwość dodawania zdjęć albo ograniczyć do jednego zdjęcia na rok :ph34r:

Acha, zlikwidować zielone plusiki, ludzie wezmą się do merytorycznej roboty a nie lansowaniem w Towarzystwach Wzajemnej Adoracji :wub:

To pisałem ja, trener III klasy Jarząbek :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Taki post powinien się zakończyć konkretnymi propozycjami, bo samo utyskiwanie nic nie wnosi :huh:

Moja konkretna propozycja znajduję się (dla ułatwienia tym co nie chce się za bardzo czytać albo mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem) już w pierwszym zdaniu 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Acha, zlikwidować zielone plusiki, ludzie wezmą się do merytorycznej roboty a nie lansowaniem w Towarzystwach Wzajemnej Adoracji :wub:

Żadne zielone pluski, ani ich brak nie spowodują, że komuś zechce się pisać/robić cokolwiek merytorycznego. To tylko kwestia chęci, motywacji i rzadkiego już nastawienia do działania na rzecz ogółu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski zazwyczaj umieszcza się na końcu epistoły lub dezyderatu. 
W pierwszym zdaniu skupiłeś się na na zagadnieniu własnych przemyśleń :huh:

ps. @Masu chyba nie wyłapałeś ironii

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dużo zdjęć - nie nadgarstkowych, bo takich nie lubię - ale nie wiem czy jestem tym pompującym wymieniony przez autora organ. Bo przy tym dokładam się do utrzymania forum, staram się pisać recenzje i artykuły, angażuję się w obszary, które mnie najbardziej interesują. Czy jestem gorszym forumowiczem niegodnym podnoszenia reputacji, bo nie jestem zegarmistrzem sypiącym fachowymi radami? Zdefiniowanie kryteriów które miałyby uzasadniać czy można dać plusik czy, nie jest moim zdaniem absolutnie niemożliwe. 

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gio napisał(-a):

Wrzucam dużo zdjęć, ale nie wiem czy jestem tym pompującym wymieniony przez autora organ. Bo przy tym dokładam się do utrzymania forum, staram się pisać recenzje i artykuły, angażuję się w obszary, które mnie najbardziej interesują. Czy jestem gorszym forumowiczem niegodnym podnoszenia reputacji, bo nie jestem zegarmistrzem sypiącym fachowymi radami? Zdefiniowanie kryteriów które miałyby uzasadniać czy można dać plusik czy nie jest moim zdaniem absolutnie niemożliwe. 

Nie widzę problemy z wrzucaniem zdjęć - to bardzo istotna część forum poświęconego zegarkom (i innym przedmiotom związanych z modą czy dobrami luksusowymi).

I absolutnie nie zmuszam też nikogo do merytorycznych dyskusji.

 

Byłem tylko ciekaw czy tylko mnie trochę irytuje wrzucanie tego samego zdjęcia do kilku tematów, dzień w dzień...

Może gdyby za takie zdjęcia nie było plusików, niektórym by się odechciało :)

 

I chyba nie do końca się zrozumieliśmy - nie sądzę, żeby jakaś fachowa rada zegarmistrza była istotniejsza od ciekawej foto-relacji (nawet bez żadnego tekstu) zegarka. Jedno i drugie jest niesamowicie potrzebne na takim forum. Jednemu i drugiemu z przyjemnością dodam plusa.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

@Masu chyba nie wyłapałeś ironii

Wahałem się czy to nie ironia, ale złapałem zanętę :D Człowiek się starzeje i bystrość nie ta 😜 

3 minuty temu, evilym napisał(-a):

Byłem tylko ciekaw czy tylko mnie trochę irytuje wrzucanie tego samego zdjęcia do kilku tematów, dzień w dzień...

Tutaj się zgadzam. Choć rozumiem też czemu ludzie tak robią i zdaję sobie sprawę, że łatwo nam wpaść w pułapkę społecznej gratyfikacji i uzależnienia od tego swojego pozornego szczęścia. Ot kolejny za fejsbukowymi lajkami mechanizm, który motywuje do trafiania w gusta innych i szukania podświadomie akceptacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, evilym napisał(-a):

Nie widzę problemy z wrzucaniem zdjęć - to bardzo istotna część forum poświęconego zegarkom (i innym przedmiotom związanych z modą czy dobrami luksusowymi).

I absolutnie nie zmuszam też nikogo do merytorycznych dyskusji.

 

Byłem tylko ciekaw czy tylko mnie trochę irytuje wrzucanie tego samego zdjęcia do kilku tematów, dzień w dzień...

Może gdyby za takie zdjęcia nie było plusików, niektórym by się odechciało :)

 

I chyba nie do końca się zrozumieliśmy - nie sądzę, żeby jakaś fachowa rada zegarmistrza była istotniejsza od ciekawej foto-relacji (nawet bez żadnego tekstu) zegarka. Jedno i drugie jest niesamowicie potrzebne na takim forum. Jednemu i drugiemu z przyjemnością dodam plusa.

Może regulaminowy tygodniowy ban wstrzymałby zapędy naszych forumowych spamerów? ;)

 

Dodam, że abolicja dotyczyłaby tylko zaszczepionych...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Już kiedyś była tu taka wielka gównoburza na temat lajków.

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zabrzmi to dość trywialnie, ale co powiecie na to, by osoby nie zainteresowane plusami po prostu nie zwracały na nie uwagi i pisały merytoryczne posty? ;)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkty przyznają forumowicze, wystarczy nie przyznawać bezrefleksyjnie. Mi bardziej brakuje nawet minimalnej informacji o modelu zegarka, który jest na zdjęciu. Często szukam jakiegoś modelu po symbolach, ale Forum nie wyłapuje zdjęć zegarków, bo nie są podpisane. Dobrą praktyka jest podpisywanie symbolem modelu.

 

Edifice EF-521

Casio EF-521D-1A

 

703b8864a41cfe5dmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare dalekowschodnie powiedzenie mówi, że obraz wart jest tysiąca słów i w odniesieniu do naprawdę dobrych zdjęć, pokazujących piękno zegarka, kunszt wykonania detali, czy także to jak leży na nadgarstku sprawdza się idealnie.

 

Wolę dobre zdjęcie, niż, często mętne, opowieści z mchu i paproci, ale nie każdy ma talent pisarski ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

 

Już kiedyś była tu taka wielka gównoburza na temat lajków.

 

 

52 minuty temu, DawPi napisał(-a):

Może zabrzmi to dość trywialnie, ale co powiecie na to, by osoby nie zainteresowane plusami po prostu nie zwracały na nie uwagi i pisały merytoryczne posty? ;)

 

12 minut temu, Sol napisał(-a):

Stare dalekowschodnie powiedzenie mówi, że obraz wart jest tysiąca słów i w odniesieniu do naprawdę dobrych zdjęć, pokazujących piękno zegarka, kunszt wykonania detali, czy także to jak leży na nadgarstku sprawdza się idealnie.

 

Wolę dobre zdjęcie, niż, często mętne, opowieści z mchu i paproci, ale nie każdy ma talent pisarski ;)

 

 

Chyba nie zrozumieliście o co mi chodzi i dopowiadacie sobie za dużo :)

Uproszę:

1. Nie mam nic przeciwko punktom reputacji.

2. Nie mam nic przeciwko zdjęciom nadgarstkowym, nie nadgarstkowy, sesjom fotograficznym.

3. Trochę irytuje mnie fakt, że forum niejako zaśmiecane jest, jednym i tym samym zdjęciem w kilku (kilku nastu) tematach. I dzień następny to samo, tylko inny zegarek. I w koło się widzi to samo. Męczy trochę przewijanie tych tematów w poszukiwaniu czegoś nowego, świeżego, ciekawego.

4. Nie zmuszam nikogo do żadnych merytorycznych postów.

5. Na tym forum punkty reputacji oznaczają, kto ile wrzuca dziennie zdjęć. Jest to po po prostu mylące i nie wiem czy ma coś wspólnego z "reputacją" :)

 

Na innych tematycznych forach, punkty reputacji działają świetnie (np. związanych z nowymi technologiami czy mechaniką). Tam widać kto jest aktywnym (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) użytkownikiem, uczestniczy w dyskusjach czy pomaga innym.

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, evilym napisał(-a):

Trochę irytuje mnie fakt, że forum niejako zaśmiecane jest, jednym i tym samym zdjęciem w kilku (kilku nastu) tematach. I dzień następny to samo, tylko inny zegarek. I w koło się widzi to samo. Męczy trochę przewijanie tych tematów w poszukiwaniu czegoś nowego, świeżego, ciekawego.

Jakbyś chciał to rozwiązać? Zaręczam, że usunięcie punktów tego nie zmieni.

53 minuty temu, evilym napisał(-a):

5. Na tym forum punkty reputacji oznaczają, kto ile wrzuca dziennie zdjęć. Jest to po po prostu mylące i nie wiem czy ma coś wspólnego z "reputacją" 

Ano nie oznaczają tego. :)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję  żeby nie usuwać punktów za posty z samymi zdjęciami bo to nic nie zmieni w kwestii merytoryki. Można po prostu przyznawać punkty za merytoryczne posty albo co tam kto uzna za stosowne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też nie przepadam za oglądaniem tego samego zdjęcia jednocześnie w kilku różnych wątkach, ale trudno.

Trzeba przyznać, że na forum chyba zdecydowanie bardziej aktywni są miłośnicy zegarków niż fachowcy i zegarmistrzowie. Stąd taki fotograficzny profil wielu wątków.

Zresztą dzięki fotograficznej pasji i dzięki zaangażowaniu kilku osób, wielu fotografii pod względem jakości i techniki wykonania mogłoby nam pozazdrościć niejedno forum fotograficzne. 👍

 

Można stworzyć jakieś odrębne, inne niż obecne "punkty reputacji", do przyznawania za merytoryczne i pomagające wpisy. Wtedy funkcjonowałyby dwa rodzaje takich punktów czy też plusików jednocześnie. Jedne za merytoryczną pomoc a drugie za "fajność" i za ładne fotografie. Tylko czy to coś pomoże? Trudno powiedzieć. Ja raczej wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest forum miłośników zegarów i zegarków a nie zegarmistrzów, kto by ciągle chciał czytać o trybach, kotwicach czy sprężynach. 

Czasem ktoś przymuli jedną fotką w czterdziestu miejscach naraz, ale czy to jest aż tak uciążliwe? 

Dobra..... pomysł upadł..... co tam dalej mamy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paweł Bury. napisał(-a):

..... co tam dalej mamy? 

Sezon ogórkowy. :huh:

Wszystko w normie :wub:

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paweł Bury. napisał(-a):

...

Dobra..... pomysł upadł..... co tam dalej mamy? 

Pozamiatałeś ^_^ 

Teraz trzeba będzie szukać dalej ... do czego się przypier ... :D 

No ale to taka ludzka natura  :) 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2021 o 13:59, DawPi napisał(-a):

Jakbyś chciał to rozwiązać? Zaręczam, że usunięcie punktów tego nie zmieni.

Zakazać spamować tego samego postu (tej samej treści) w kilku, kilkunastu różnych tematach? Tobie tu płacą za utrzymanie porządku, nie mi :) Ja tylko wskazałem w czym moim zdaniem jest problem.

 

10 godzin temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Czasem ktoś przymuli jedną fotką w czterdziestu miejscach naraz, ale czy to jest aż tak uciążliwe? 

Nie wiem czy "aż tak". Jednym się to podoba, innym nie, a jeszcze inni mają to w d***ie. Tych ostatnich jest najwięcej :)

 

8 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Teraz trzeba będzie szukać dalej ... do czego się przypier ... :D 

No ale to taka ludzka natura  :) 

Głupi komentarz, ale spoko. Widać taka ludzka natura 🤣


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Pozamiatałeś ^_^ 

Teraz trzeba będzie szukać dalej ... do czego się przypier ... :D 

No ale to taka ludzka natura  :) 

Za długo był spokój ... ale coś wisiało w powietrzu ... te upały, naelektryzowana atmosfera, fronty burzowe i w ogóle :ph34r:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, evilym napisał(-a):

Zakazać spamować tego samego postu (tej samej treści) w kilku, kilkunastu różnych tematach? Tobie tu płacą za utrzymanie porządku, nie mi :) Ja tylko wskazałem w czym moim zdaniem jest problem.

Zakaz, zakaz, zakaz! ;)

To nie przejdzie. Nie znam takiego forum z takimi zasadami. Mało tego - egzekwowanie tego, a potem tłumaczenie i odwołania pochłonęłyby z 5 etatów a i tak czuję, że byłoby mało. ;)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu zamiast walczyć z czymś co trudno by było okiełznać zmienić nazewnictwo. Zamiast Reputacja niech się to nazywa Aktywność. I te kolejne stopnie przyznawane za aktywność na forum niech będą neutralne. Bez związku z zegarmistrzostwem.
Wg mnie to chyba pogodzi obie strony ;) a i z punktu widzenia admina najmniej nakładu pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.