Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KEKaminscy

Pomoc w odnalezieniu modelu zegarka po Ojcu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

 
zwracam się z uprzejmą prośbą o sugestie podpowiedzi jak mogę odnaleźć i zakupić nowy lub używany w bardzo dobrym stanie konkretny zegarek TIMEX T2B951. Nie jest to drogi i ekskluzywny model, ale ma dla mnie niebagatelną wartość sentymentalną. Sprawa jest dla mnie szczególnie ważna, ze względu na to, iż taki zegarek na skórzanym brązowym pasku, otrzymałem  po moim  zmarłym wspaniałym Tacie. Otrzymał go od nas w roku 2008r na 50rocznicę urodzin.  Niestety zegarek zaginął po tym jak odpiąłem go w dobrej wierze przed przystąpieniem do brudnej pracy, tak aby go nie zniszczyć. Minął rok, zegarek się nie znalazł, a mnie to ciągle męczy i męczyć będzie. Dlatego rozglądam się w internecie za takim modelem nowym lub używanym w dobrym stanie, aby kupić kopię i częściowo zagłuszyć stratę (szczęście, że mam chociaż oryginalne paski po Tacie). 
Zwracam się z serdeczną prośbą, o pomoc/podpowiedź w jaki sposób mogę namierzyć ten konkretny model.
 
Póki co udało mi się ustalić:
W oparciu o producenta/serwis TIMEX udało mi się ustalić model i namierzyć zdjęcia jak wyglądał. Nie mają go na stanie od lat, na serwisie również. Model z lat około 2004-2006.
Szukanie na allegro/olx jest trudne ze względu na to, iż TIMEX nie podaje kodu modeli na zegarkach, dlatego szukanie w "morzu" modeli TIMEXa jest bardzo trudne. Ludzie wpisują zazwyczaj to co widzą na tarczy "timex perpetual calendar" na tej podstawie odnalazłem zdjęcia. Po przejrzeniu ogłoszeń ponad 1000 aukcji znalazłem jeden w tragicznym stanie. 
 
Być może odezwać się do jakiegoś przedstawiciela z dużą bazą kontaktów sklepów z zegarkami, aby wysłał zbiorczo zapytanie do tych sklepów?
 
Będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestie.
 
Z góry dziękuję i pozdrawiam
K. Kamiński

t2b951.jpg

Zegarek Taty.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W sklepie nie kupisz, skoro to model z lat 2000+

2. Szukaj na portalach poza Polską, wpisanie na ebay.com frazy Timex Perpetual Calendar zwraca 275 zegarków.  Szukaj też na lokalnych ebayach lub lokalnych portalach w danym kraju.  Od Czech (aukro) przez Europę po US. Timex największą popularnością cieszy się jako marka w USA.  Plus np. chrono24.  Czesz, a będziesz miał wyczesane.... :)

3.  To co ja bym zrobił na Twoim miejscu, to zarejestrował się na zagranicznych forach zegarkowych i poprosił o pomoc fanów Timexów (vintage).

np. watchuseek.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Szymon G napisał(-a):

Może zerknij na ten.

"Brak towaru". ;)

Pozostaje dalej szukać :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.