Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Przyczepa czy kamper i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak się jeszcze zastanawiam czy koszt tych viatolisroli czy to nie jest poje...ane. ale patrzę na mapę Polski, na jakich drogach pobierają to odrobinę mi ulżyło. Zawsze można jechać bocznymi i zdjąć krawędzią przyczepy jakiegoś pijusa z okolic pobocza.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda po naszym kraju z przyczepą kempingową drogami bez viatolla nie wróży tej przyczepie zbyt długiego żywota, o średniej prędkości przejazdu nie wspominając ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2021 o 12:07, ICE napisał(-a):

Jazda po naszym kraju z przyczepą kempingową drogami bez viatolla nie wróży tej przyczepie zbyt długiego żywota, o średniej prędkości przejazdu nie wspominając ;)

Dokładnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się dzisiaj na kurs. Nawet dzwonił już instruktor umówić się na pierwszą jazdę. No, prędkością średnią w podróży absolutnie nie martwię, wszak wiezie się dom na kółkach. Jeśli chodzi o przyczepy to temat nieco zgłębiłem i można przyczepy najogólniej podzielić na dwie kategorie. Z wyposażeniem do wypoczynku bez podłączenia do infrastruktury (akumulator, solar, grzebie wody gazem) oraz taką, która ma dużo uboższe wyposażenie i nadaje się tylko na kempingi z infrastrukturą. Ja celuję w pierwszy rodzaj, choć to zwykle tzw Angielki, które też mają swoje wady. Więcej nie powiem bo nie chcę zapeszyć.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, ładna.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, tommly napisał(-a):

Fajna. Duże DMC, teraz wielu handlarzy zaniża DMC przy rejestracji po to by jak najwięcej klientów łapało się na kategorie B. A potem wychodzi, że można tylko 75 kg załadować, czyli 40 litrów wody, butla z gazem i robi się nie ciekawie jak coś więcej dołożymy i nas zważa w Niemczech czy gdzieś tam.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2021 o 20:22, albiNOS 01 napisał(-a):

IMG-20211014-WA0010.jpg

IMG-20211014-WA0011.jpg

IMG-20211014-WA0008.jpg

IMG-20211014-WA0009.jpg

IMG-20211014-WA0005.jpg

IMG-20211014-WA0006.jpg

IMG-20211014-WA0007.jpg

IMG-20211014-WA0004.jpg

IMG-20211014-WA0002.jpg

Wygląda na zdabaną. Niech służy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaliłem, że mam w aucie gniazdo 13 pionowe, wystarczyło zdjąć adapter ten oto

IMG_20211019_121839.jpg

IMG_20211019_124757.jpg

Inna historia to fakt, że kretyn ze mnie, nie umiałem tego wyjąć, a wystarczyło to przekręcić, stąd widoczna demolka.

Kilka godzin później pojechałem na pierwsze jazdy kursowe. Wychodzi na to, że ani kurs ani egzamin nie są jakieś specjalnie trudne, przy odrobinie pecha czy nieuwagi można nie zdać przez jakiś drobiazg czy niedopatrzenie na czymś wręcz banalnie prostym. Dzisiaj przejechałem 2 godzinki, głównie łuk zwłaszcza cofanie. Ale miejsca jest aż nadto dużo, jak do prawa jazdy C.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat robisz. Poważnie piszę. W tematach o rolku, covidzie, nozach i innych jad, a tu tak spokojnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne 2h jazdy, plac jak plac, trochę ćwiczeń i do ogarnięcia, ale nie spodziewałem się ile błędów na mieście popełniam. No jak robiłem prawko 20 parę lat temu nikt na takie pierdoły nie zwracał uwagi. Teraz ze dwa lub trzy razy bym oblał egzamin. Raz prędkość o 10 na 30 tce przekroczyłem, raz przejścia nie zauważyłem (widoczny był to oko znak pionowy) więc jak niema przejścia to nas nie tłumaczy). No i raz na linię przyczepą najechałem. No nic, będziemy ćwiczyć dalej.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pojechałem na plac sprawdzić czy światła działają, włożyć do przyczepy pochłaniacze wilgoci i podpisać umowę z właścicielem terenu. Muszę jeszcze założyć pokrowiec i zabrać akumulator do domu.

IMG_20211025_124037.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym przykrywaniem przyczep to są różne zdania. Pokrowiec nie przepuszcza wody i to żarówno tej spadającej z góry jak i tej parującej z ziemi (czy to z gleby, czy też po deszczu),więc co wparuje pod pokrowiec tam już zostanie. Plandeka w efekcie mocno utrudnia cyrkulację powietrza i naturalne osuszanie przyczepy. Ja osobiści po pierwszym roku z tego zrezygnowałem. W następnych latach rozszczelniłem okna i przez cały rok przyczepa wewnątrz była sucha a w środku było świerze powietrze - pod blandeką nie było tak miło. Na wiosnę myłem ją na myjni pryskając wcześniej preparatem do tirów i pięknie się domywała. Moim zdaniem jeśli już chce się przyczepę schować to zdecydowanie lepsza jest wiata niż pokrowiec. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały mi ostanie dwie i pół godziny jazdy, egzamin będę miał 16 go. Nie spodziewałem się ile przez te dwadzieścia parę lat jazdy nauczyłem się błędów popełniać. Na byle pier**le można skończyć egzamin, wystarczy centymetr na linię podwójna ciągła wjechać, albo zmusić kogoś do minimalnej zmiany prędkości czy toru jazdy podczas (wymuszenie pierwszeństwa). Albo ominięcie przeszkody przekraczając oś jezdni bez kierunkowskazu czy spojrzenia w lusterko. Przekroczenie prędkości choćby nieznaczne to już błąd, drugi taki i koniec egzaminu. Albo wymóg jazdy energooszczędnej. Jak wiemy najlepiej jechać energooszczędnie jak się zna trasę na kilka ruchów do przodu by z daleka wiedzieć kiedy puścić gaz, sam myślałem, że jeżdżę energooszczędnie ale jednak nie, jeszcze mi na doszlifować ową technikę. Co tam jeszcze istotnego. Że zmian, okazało się, że na placu wjazd prostopadły do garażu tyłem można zrobić zarówno od lewej jak i od prawej strony, jak kto chce, ale cały kurs uczyłem się w jeden sposób, choć trudniejszy to tak już zostawię. Na szczęście znajomy który ma uprawnienia egzaminatora, choć w zawodzie nie.oracuje, powiedział, że egzaminu n na E jest już bez ,,spiny" egzaminatorzy jak ktoś czegoś nie odpier...oli to nie robią problemów. No zobaczymy. A teraz sobie czekam w wydziale komunikacji, muszę wyrobić dowód rejestracyjny do porzyczepy

IMG_20211105_122903.jpg

W dniu 25.10.2021 o 20:23, ICE napisał(-a):

Z tym przykrywaniem przyczep to są różne zdania. Pokrowiec nie przepuszcza wody i to żarówno tej spadającej z góry jak i tej parującej z ziemi (czy to z gleby, czy też po deszczu),więc co wparuje pod pokrowiec tam już zostanie. Plandeka w efekcie mocno utrudnia cyrkulację powietrza i naturalne osuszanie przyczepy. Ja osobiści po pierwszym roku z tego zrezygnowałem. W następnych latach rozszczelniłem okna i przez cały rok przyczepa wewnątrz była sucha a w środku było świerze powietrze - pod blandeką nie było tak miło. Na wiosnę myłem ją na myjni pryskając wcześniej preparatem do tirów i pięknie się domywała. Moim zdaniem jeśli już chce się przyczepę schować to zdecydowanie lepsza jest wiata niż pokrowiec. 

A też na tym słyszałem, znaczy się już po tym jak to napisałeś, karawaningowcy polecają pewien pokrowiec oddychający no i się składa, że właśnie taki mam. Wynegocjowałem podczas ustalania ceny ostatecznej.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na egzaminie, "niechcący" pokaż blachę. Działa na egzaminatorów bardzo kojąco ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa zabezpieczona przed zimą. Pokrowiec jedyny polecany przez karawaningowców, ma funkcję membrany. Akumulator zabrałem do domu.

IMG_20211112_175238.jpg

IMG_20211112_162851.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyczepa zabezpieczona przed zimą. Pokrowiec jedyny polecany przez karawaningowców, ma funkcję membrany. Akumulator zabrałem do domu.
IMG_20211112_175238.thumb.jpg.317ff5bdc55ce3a6e7d014b79c17b2c5.jpg
IMG_20211112_162851.thumb.jpg.b0bfb75fc6d91ed488a15d76201d5951.jpg

Chyba mam taki sam, z takimi mikrodziurkami, oddychajacy podobno


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, udało się...

IMG_20211116_095318.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

No, udało się...

IMG_20211116_095318.jpg

Gratulacje! Ja bym sugerował zamazanie danych... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ta część moich danych jest dostępna publicznie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.