Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Przyczepa czy kamper i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę obsługi zrobiłem, posmarowałem śruby podpór. Zmierzyłem przestrzeń pod łóżkiem, bo chce zamontować zbiornik wewnętrzny na wodę (mam dostawiany co jest z deka upierdliwe). Pojawił się problem z gazem, dokładniej, to coś zatyka. Sprawdziłem powietrzem pod ciśnieniem, wychodzi na to, że reduktor jest niedrożny. Szukam więc albo nowego podobnego, albo takiego z zabezpieczeniem wypadkowym, który umożliwia używanie gazu w trakcie jazdy (lodówka by wtedy mogła pracować).

IMG_20230322_145552.jpg

IMG_20230322_143636.jpg

IMG_20230322_155952.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosenne przygotowania do sezonu, coś Truma nie podgrzewa wody, rozebrałem na czynniki pierwsze, drobne próby na krótko 😉 i jest ok 

20230325_093711.jpg

20230325_103409.jpg

20230325_111134.jpg

20230325_111145.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ramka nie zdała egzaminu (pokazałem ją w wątku o majsterkowaniu) zwyczajnie nie mieściła się. Poszły więc w ruch nieśmiertelne trytytki.

 

 

Udało się też uruchomić gaz. Wymieniłem reduktor na nowy no i w końcu jest czym grzać i gotować.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki wypad do Wrocławia

IMG_20230514_102006.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/8/2021 at 11:51 AM, albiNOS 01 said:

To był już drugi urlop na Węgrzech nad Balatonem pod namiotem. Fajna sprawa, ale po głowie chodzi bus z możliwością przeróbki na kampera. Ale może lepiej przyczepę, tańsza w zakupie i utrzymaniu. No tak, ale uprawnienia...B96 i tak dalej Zapraszam więc do dyskusji.

 

Mówiąc o busie przerobionym na kampera, to właśnie zakończyliśmy nasz projekt i za parę dni wyruszamy do Montany i dalej na północ. Mam nadzieję, że ponownie uda się odwiedzić Alaskę.  Dwa filmy - pierwszy to 30 miesięcy budowy w 30 minut, drugi to "van tour": 

 

https://www.youtube.com/watch?v=_pwlQ89d-sA 

 

https://www.youtube.com/watch?v=-pKRbKOsg8I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A! znam Twój kanał już od lat. Nie jestem jednak na bieżąco, pamiętam maluszka i BMW  Potem obejrzę, pozdrawiam.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

A! znam Twój kanał już od lat. Nie jestem jednak na bieżąco, pamiętam maluszka i BMW  Potem obejrzę, pozdrawiam.

 

eM Trójki już nie ma, maluszka też. Został Cadillac z 51 roku i ten nowy kamper, ale czekamy na odbiór Riviana R1T.

 

Jeszcze raz wkleję linki do filmów z kamperkiem, bo się nie chciały prawidłowo wyświetlić; 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, hiob said:

ale czekamy na odbiór Riviana R1T

Przyszłość wkroczy do twojego garażu Hiobie, zmieści się? 

 

17 hours ago, hiob said:

pierwszy to 30 miesięcy budowy w 30 minut

Elegancko, śledziłem projekt cały czas… bez Grażynki byś nie podołał 😜

Szerokiej drogi i pięknych widoków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Londek napisał(-a):

Przyszłość wkroczy do twojego garażu Hiobie, zmieści się? 

 

 

Zmieści się, jeśli garaż wróci do swej poprzedniej formy, bo na razie to jest to warsztat budowy kamperów. Ale warsztat zlikwidujemy i dwa auta trafią pod dach - tym bardziej, że to w garażu będzie (w miarę) szybka ładowarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwa na zakupy w połowie drogi nad morze, ma być 17 stopni, idealna temperatura na kąpiel, nie trzeba się przyzwyczajać 

IMG_20230614_212046.jpg

IMG_20230614_212001.jpg

IMG_20230614_212035.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ze mnie doświadczony kierowca, och i ach, jaki to ja bezpieczny, milion kilometrów nakręconych, ale dalej może mnie coś zaskoczyć. Kolejna lekcja, zestaw podczas wyprzedzania ciężarówki zaczął łapać coraz większą ,,rybkę" (jest wyważony jak trzeba, ale pęd powietrza swoje zaczął robić). Ostatecznie chwilowe mocne wciśnięcie gazu. Ale gdyby akurat mocy brakowało to d*pa. Muszę sprawdzić okładziny na stabilizatorze, no i darować sobie prędkość wyższa od ,,tirów". A zaraz ruszamy po nocy na MOP-ie spędzonej, nie chcieliśmy wjeżdżać po 0:00 na kemping. A tak mniej za ,,d*p" zapłacimy.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230615_160843.jpg

Nowy przedsionek, ale się nawkur...iałem nim doszedłem czemu jedna rurka za długa. Teraz jest super, ale nie za ciepło.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mało romantyczny sposób na otwarcie wina, gdy korkociągu brak.

IMG_20230616_204551.jpg

IMG_20230616_204604.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przy sobie mam to… polecam, narzędzi używam kilkanaście razy dziennie, mam wersję Champ. 

2C24DD3A-471F-4896-89CC-DFDA30AEDE86.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze popołudnie to wymiana instalacji haka na 13 pinową z modułem.Szwagier również kupił przyczepę.

IMG_20230624_180657.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Dzisiejsze popołudnie to wymiana instalacji haka na 13 pinową z modułem.Szwagier również kupił przyczepę.

IMG_20230624_180657.jpg

 Też to robiłem pare lat temu. Zeszło się dwa dni bo kable trzeba było ciągnąć aż do centralki I akumulatora. Wszystkie plastiki z jednej strony trzeba było zdemontować. Najlepsza pora teraz do wykonania tej operacji gdy jest ciepło ( plastiki mniej podatne na uszkodzenia)

Założyłem jeszcze ten moduł który ładuje akumulator w przyczepie podczas jazdy  ale nie skorzystałem jeszcze z tego rozwiązania. Szkoda mi auta do ciągnięcia przyczepy. Ty wydaje mi sie masz 4x4, czyli bardziej odpowiednie , Kia Sorento?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2023 o 08:34, LUKASZOWSKI napisał(-a):

 Też to robiłem pare lat temu. Zeszło się dwa dni bo kable trzeba było ciągnąć aż do centralki I akumulatora. Wszystkie plastiki z jednej strony trzeba było zdemontować. Najlepsza pora teraz do wykonania tej operacji gdy jest ciepło ( plastiki mniej podatne na uszkodzenia)

Założyłem jeszcze ten moduł który ładuje akumulator w przyczepie podczas jazdy  ale nie skorzystałem jeszcze z tego rozwiązania. Szkoda mi auta do ciągnięcia przyczepy. Ty wydaje mi sie masz 4x4, czyli bardziej odpowiednie , Kia Sorento?

Tak, Sorento 1, chociaż mógłby być odrobinkę mocniejszy z dołu, ale wymontowałem boxa, bo tylko zawory klepały. Jak się nie spieszę to jakoś radę daje.

Jeszcze jeden numer wyszedł, nie działały światła cofania mimo zmiany gniazda. Okazało się, że ten model przyczepy, jest zarejestrowany przed 2008 rokiem i w miejscu żarówkę jest... Nicość, więc wystarczyła by tylko przejściówka.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa to nie moja bajka, ale właśnie wróciłem z Norwegii.

2 tygodnie camperem, nocowanie „na dziko”. Super przygoda.

 

IMG_1350.jpeg

IMG_1311.jpeg

IMG_1285.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Qdlaty napisał(-a):

Przyczepa to nie moja bajka, ale właśnie wróciłem z Norwegii.

2 tygodnie camperem, nocowanie „na dziko”. Super przygoda.

 

IMG_1350.jpeg

IMG_1311.jpeg

IMG_1285.jpeg

za***ista sprawa, w przyszłości też chcemy mieć kampera. Tak może na emeryturę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

za***ista sprawa, w przyszłości też chcemy mieć kampera. Tak może na emeryturę.

Strzelam, że z 80% spotkanych kamperów to emeryci 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym dylematem, w końcu zbudowałem jacht żaglowy.... Sądzę, że kamper jest dla turystów "ruchliwych" , a przyczepa dla bardziej stacjonarnych. Oba rozwiązania mają plusy dodatnie i ujemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czacie, że kilka dni temu pojechałem z tym wieszakiem na nachy na miasto. Oczywiście miało to wisieć nie od strony chodnika.

IMG_20230721_202135.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2023 o 03:40, albiNOS 01 napisał(-a):

Taki ze mnie doświadczony kierowca, och i ach, jaki to ja bezpieczny, milion kilometrów nakręconych, ale dalej może mnie coś zaskoczyć...

 

Ja tych milionów mam niemal 10, ale to i tak nie pomoże w każdej sytuacji. Zakopałem kamperka na miękkim poboczu - po prostu pobocze w pewnym momencie zamieniło się z twardego betonu na sypki piasek, mimo, że wyglądało dokładnie tak samo:    

 

 

W dniu 3.07.2023 o 07:01, albiNOS 01 napisał(-a):

za***ista sprawa, w przyszłości też chcemy mieć kampera. Tak może na emeryturę.

 

Ja to się właśnie doczekałem i emeryturki i kamperka. :D 

 

W dniu 3.07.2023 o 12:28, Qdlaty napisał(-a):

Strzelam, że z 80% spotkanych kamperów to emeryci 😀

 

Pewnie jesteś blisko, ale niektórzy emeryci wyglądają całkiem młodo... ;) 

 

W dniu 9.07.2023 o 05:37, goral_ napisał(-a):

Sądzę, że kamper jest dla turystów "ruchliwych" , a przyczepa dla bardziej stacjonarnych. Oba rozwiązania mają plusy dodatnie i ujemne.

 

To prawda, podobnie zresztą jak z ich wielkością. Kampervany i małe przyczepki wybierają ci którzy chcą być ciągle w ruchu, jak ja - właśnie wróciłem z 8-tygodniowej podróży, w czasie której przejechałem 22 tys km. Autobusy i naczepy na pickupy dla tych, którzy lubią zadokować w jednym miejscu na całe tygodnie, czy nawet miesiące, choć pewnie są także wyjątki od tej zasady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.