Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Clementynka

GB zdobienie myśliwskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,  wpadł mi w oko taki oto egzemplarz. Niestety nie widzę go w katalogach lub najzwyczajniej nie jestem w stanie się dopatrzeć. Czy ktoś z Państwa posiada lub byłby uprzejmy podzielić się wiedzą na ten temat. Natknęłam się na "myśliwskie " egzemplarze innego rzemiosła lub składaki niestety tego nie spotkalam. Z góry dziękuję za "wskazówki ";)

20210809_172623.jpg

20210809_181003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie znam się na szwajcarskich i niemieckich zegarkach. Na myślistwie jeszcze mniej . :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle "ulokowane" zapytanie  w kategorii forum. Wiem Wiem. Zorientowałam się po fakcie... wybaczcie, nie linczujcie;) 

Dziękuję za odpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam lincz. Nie kojarzę sobie takiego motywu z kozicą (?) w wyrobach Beckera (co sugeruje gong). Warto pokazać, jak wygląda zegar z zewnątrz i ewentualnie sam mechanizm, ale to pewnie będzie Silesia.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalam się dwukrotnie zwierzęcym motywem gongu szperając w grafikach, 20210809_180940.thumb.jpg.c4de8398c92fd97741d717c469f13ea3.jpgtego nie znalazłam. Nawet się nie przygladnelam,  zdążyłam zrobić foto jak poniżej.

20210809_172545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam jest numer seryjny na werku?

Skrzynia wygląda na wtórną, dorobioną do reszty pozostałej z "kapliczkowego" Freischwingera - Ślązaka.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalam się dwukrotnie zwierzęcym motywem gongu szperając w grafikach, 20210809_180940.thumb.jpg.c4de8398c92fd97741d717c469f13ea3.jpgtego nie znalazłam. Nawet się nie przygladnelam,  zdążyłam zrobić foto jak poniżej.

1767 chybił trafił ;)... dalej nie widzę,  ani juz nie pamiętam .

Czyli mogę szukać na końcu internetu nawet... sugestia składaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie. Takiej tarczy, a już zwłaszcza rusztowego wahadła nie zamontowano by fabrycznie w takiej skrzyni. Pomijam kwestę wieku mechanizmu. Jelenie z wytłoczek (no z grubsza) śmieją się z jeleni...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rodzynek wyjątkowy😂 mądrzejsza o źdźbło wiedzy będę unikać "unikatow". Dziękuję Panie Piotrze za zaangażowanie.  Dobrej nocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.