Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Iko

STRAUM

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przeczytałem sobie artykuł na Time&Tide o norweskim microbrandzie Straum.

https://timeandtidewatches.com/micro-mondays-straums-debut-combines-viking-myths-modern-luxury/

https://www.straum.co/

Straum odwołuje się do skandynawskiego dziedzictwa i odniesień do norweskiej przyrody.

Właśnie wprowadzają na rynek 2 serie zegarków.

Opphav ma moim zdaniem arcyciekawą tarczę - przypominającą lodowiec, dno oceanu lub 

Oto Opphav:

610fa29ee961af155592aa9f_opphav--gallery-22.jpg

60d4ee9705c45c52425de2bb_opphav--gallery-20.jpg

610fa2c4e961af9f3f92aaa5_opphav--green-detail-1.jpg

Są 4 wersje kolorystyczne:

image.thumb.png.b22106c8fd840a68c6e5dff40e190227.png

Napęd: Sellita 200

Wymiary: 41/46.6/11, więc całkiem zgrabnie.

Szafir, 10 atm.

 

Drugi zegarek to Rastarkalv z tarczą wykonaną z 3300 letniego drewna.

Limitka 47 sztuk, a koperta choć taka sama, jak w Opphavie wykonana jest ze stali damasceńskiej.

Znajduje to odzwierciedlenie w cenie, więc tanio nie jest.

60d4da6fa88c3a335819ad47_rastarkalv--gallery-1.jpg

 

60d4da6f1b637b0ea231179f_rastarkalv--gallery-4.jpg610fa3f11a80391c3e9e6d66_rastarkalv--gallery-13.jpg

 

 

Bardzo spójne wzornictwo, ciekawy design.  Fajny logotyp marki.

Ładnie zaprojektowana strona internetowa z klimatycznymi multimediami.

Tanio nie jest, ale w końcu swiss made tanie nie jest.

Przyjmie się?

 

#straum

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe zegarki. Moją uwagę przykuł zwłaszcza ten w kopercie ze stali skuwanej. Jako 3-4 zegarek do kolekcji kupiłbym może kiedyś jak mnie będzie stać

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem i też mnie zainteresowało.

Mam jednak 3 uwagi.

Czemy na tarczy musi być Swiss Made? Marka która może się pochwalić fajnym (dla mnie) skandynawskim pochodzeniem, mogła by spokojnie się tym również pochwalić na tarczy.

Numer limitacji na tarczy. Mieszane uczucia.

Brak bransolety 😕

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładne. Ale trochę za duże dla mnie i spód paskudny.
Spód czyli tył/plecki?
Mi akurat bardzo się podoba ten pół przeszklony motyw

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się kojarzy z podobnymi w jakiejś jubileuszowej serii Tissota. Wybitnie mi nie pasowały, kojarzyły się z klamrą kowbojskiego paska do spodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi bardzo podoba się... logo.

 

I te "plecki" w pierwszym modelu też bardzo ładne, ciekawie skomponowany ten grawer. Przyjemne, nienachalne. Natomiast w drugim modelu to już taki trochę (pardon) Gerlach, wikingi, siekiery, wydarzenia historyczne.

Edytowane przez MichTheOne

It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobili bransolete stylizowana na zintegrowana do obu modeli. Robi wrazenie i coraz bardziej kusi. Dodatkowe 270 EUR i dostepna dopiero od kwietnia.

 

 

 

image.png

Edytowane przez Exuberant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Rastalkalv byl w znacznie mniejszym nakładzie. Ja czekam na styczeń jak zaczną sie recenzje pojawiać. Jedyne do mnie trochę martwi to koronk, troche jakby odstaje. Ale to może tylko moje wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@subarist Szwagierka zrobila mi kilka zdjec makro. Dla mnie zegarek swietny, tarcza piekna, ogolnie jakosc wykonania bez wiekszych zarzutow. Ale …

 

Tarcza na zywo jest duzo ciemniejsza niz na zdjeciach i detale tekstury widac dobrze dopiero przy dobrym swietle. Nie przeszkadza to w czytelnosci, bo luma jest swietna, ale jednak.

Koronke nazwac nieergonomiczna to niedopowiedzenie, jest bodaj 7-katna, polerowana i po kilku obrotach bywa juz ciezko z pewnym chwytem. 

Po wzieciu w reke za pierwszym razem bylym zdziwiony, ze tarcza jest jakby zawieszona w powietrzu, a indeksy minutowe sa znacznie nizej. Po zdjeciach ze strony sie tego nie spodziewalem, ale to akurat nie jest wada, bo dodaje glebi i wymiarowosci.

Cos, co dla mnie nie robi wiekszej roznicy, ale moze kogos irytowac, w srodku jest Sellite SW200, wiec mamy "ghost date".

 

Ostatnio poszla wiadomosc, ze w zwiazku z niespelniajacymi wymogow jakosci bransoletami musieli zmienic dostawce i przez to tez podniesc ceny, z 280 na 330 Euro i przesunac ich wysylke (tak jak i z bialymi tarczami). Biorac pod uwage, ze do tego musimy doliczyc VAT i oplaty celne, robi sie z tego niezla sumka. Caly czas rozwazam jej zakup, ale tym razem poczekam na jakies recenzje na WUS, bo o dziwo, do niedawna nie bylo ani jednej recenzji na youtubie (widze teraz, ze jest od Caseback Watches).

 

TLDR: swietny zegarek z drobnymi wadami :D

Edytowane przez Exuberant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ale czy potrzebny? Niech na razie ruszą tyłki z tą bransoletą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozak :) bardzo mi się podoba. Muszę tylko pasek zmienić na jakiś delikatniejszy- mowa o gumie. Zaskoczony jestem jakością, jest naprawdę nieźle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ogłoszenie kolaboracji Strauma i Fratello. https://straum.co/products/fratello-for-straum-jan-mayen-limited-edition

Trochę więcej różnorodności pośród tekstur między tarczami i kolorami. Cena zwala z nóg, ale pewnie zejdą na pniu. 13. kwietnia rusza sprzedaż.

Widać poprawili koronkę, zmniejszyli średnicę do 39mm (chociaż na szkicu opisującym wymiary widnieją dalej 42mm), wyrównali długości wszystkich indeksów i zintegrowali bransoletę, tak jak to powinno być przy wersji pierwotnej.

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego po raz kolejny zaktualizowali stronę, która jest niedorobiona

– Niespójność między wymiarami w opisie a szkicu

– W zakładce o bransolecie, która ma być dostępna jako add-on do poprzedniej wersji widnieje opis 'lorem ipsum' 

image.thumb.png.68fa12f365b642e0e608e2710e756eb8.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena trochę przeginka, ale kolory piękne imo Niebieski, Zielony i biały najbardziej interesujące. Werk LJP -swietna decyzja. Szkoda że ja już obkupiony na ten rok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.