Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Rhotax

"Analogowe" zapięcie paska?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, potrzebuję sposobu zapięcia paska, który nie jest "skokowy", o jakąś konkretną wartość (tak jak dziurki w paskach czy "oczka" w bransoletach).

Szukałem, szukałem i wyszło mi, że płynną regulację gwarantują tylko paski na rzep.

 

Ale, w końcu przez przypadek gdzieś trafiłem na taką klamrę

spacer.png

 

Czy ktoś miał styczność z tego typu zapięciem i jeśli nie potrzebuje ono dziurek to znaczy, że trzyma "na ścisk", ale czy to jest 'efektywne' czy jednak łatwo się luzuje?

 

No i czy ten typ zapięcia ma jakąś charakterystyczną nazwę po polsku  (dla odróżnienia od tych motylkowych, które mają bolec, który wciska się w jakąś dziurkę w pasku)? Bo na razie znajduję takie zapięcie tylko na stronach obcojęzycznych.

Edytowane przez Rhotax
Nie wyświetla się w poście grafika wstawiona z URL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu kopia zapięcia Tag Heuera, nic się nie luzuje, tylko na każdej regulacji zostaje trwały ślad na pasku. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też takie zapięcie w Citizenie.

Tak jak kolega powyżej zauważył, zostaje ślad, bo zapięcie zgniata skórę paska. Raczej nie nadaje się do częstej zmiany położenia.

 

Możesz zamówić pasek u któregoś w kolegów na forum i ustawić dziurki pod siebie.

Innym rozwiązaniem jest pasek elastyczny, ale to już stylistyka militarna.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapięcie w moim TH :)

Nie wiem jak sprawdza się ze skórą, ale na gumie działa idealnie.

 

PS nie wiem czego dokładnie szukasz, ale jak jest kilka typów pasków, które można regulować idealnie do nadgarstka.

Np. paski MN czy produkty Nicka Mankeya (https://nickmankeydesigns.com).

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kopia zapięcia z Taga. Mam takie w swoim i przy gumie jest super. Na innym materiale nie używałem ale logicznym jest , że ślad zostawi.
Oris ma jeszcze takie klamry ale u nich pasek się zawija o 180 stopni. Skuteczność i regulacja taka sama jak w Tagu, jedynie inny pomysł na wykonanie i pasek bardziej się zagina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris ma to zapięcie fatalne, niewygodnie się przestawia i nic innego się tam niż oryginalne nie włoży, jeszcze zapięcie Breitlinga jest podobne do Taga funkcjonalnie, tylko pasek się nie zaciska a przechodzi luźno przez przęsło. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia Orisowe zapięcie sprawdza się bardzo dobrze. Mam dwa na dwóch paskach, krokodylu i cordurze, oba jak na razie super się sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 orisowe klamerki, o których mowa. Dzialają świetnie na skórzanych paskach hand- made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli takie jak w bc4, Wy macie na myśli chyba te z bolcami na pasek z dziurkami czyli nie takie o jakie chodzi autorowi tematu. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sol napisał(-a):

[..]Możesz zamówić pasek u któregoś w kolegów na forum i ustawić dziurki pod siebie.

Innym rozwiązaniem jest pasek elastyczny, ale to już stylistyka militarna.

Ale nawet jak robie/sobie sam pasek pod siebie. I mierzę, przykładam, wszystko wydaje się idealnie, robię tę dziurkę...A potem gdy już zakładam i ponoszę kilka dni, okazuje się, że jest... źle :D

Ale jest źle o "milimetry", tak że ta nowa dziurka jest tak blisko, że się styka z tą starą i w końcu się przeciera i zlewa w jedną i pasek do wywalenia :) A jeszcze dochodzą te przesunięcia o milimetry w zależności od pogody, ciśnienia itd. ;)

 

8 godzin temu, evilym napisał(-a):

[..] PS nie wiem czego dokładnie szukasz, ale jak jest kilka typów pasków, które można regulować idealnie do nadgarstka.

Np. paski MN czy produkty Nicka Mankeya (https://nickmankeydesigns.com).

Tak, tylko że ja w końcu doszedłem, że mogę we własnym zakresie zrobić sobie własny pasek, "graficznie" konkretnie taki jaki ja chcę. Ale to odnośnie pasków skórzanych.

I brakowało mi tylko takiego analogowego zapięcia, które można zamontować do indywidualnego paska.

 

A jak w domowych warunkach, dowolnie i precyzyjnie "malować" paski z takiego elastycznego materiału - musiałbym się znowu od nowa uczyć :(

 

Bo tak, to te paski są dla mnie... za nudne i monotonne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Ja miałem na myśli takie jak w bc4, Wy macie na myśli chyba te z bolcami na pasek z dziurkami czyli nie takie o jakie chodzi autorowi tematu. 

Chodzi mi o klamerki takie, jakie są przy ProPilotach day-date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdziłem te typu Tag Hauer i Breitling.
I nie wiem czy wszystkie są takie same czy też to zależy na jaką "serię" się trafi ale:
a) w Tag Hauer mieści się pasek nie grubszy niż 2 mm i rzeczywiście zostawia trwały ślad, nadający się do określenia jako - uszkodzenie skóry,

b) za to w breitlingu ta pętla pod klamrą jest... za duża, zmieściłby się tam pasek o grubości 4,5 mm! Zresztą sama koncepcja tej "pętli" pod spodem jest błędna, bo ona jest tą najbardziej odstającą częścią pod klamrą i klamra przez to nie przylega poprawnie na całej długości do ręki, tylko w takim "punkcie" jak... jak... przy podoprze huśtawki. I ciasno zapięty pasek gniecie najbardziej w tym miejscu. No i w tej klamrze też, przy mocnym zaciągnięciu, to "wejściowe oczko" (w którym następuje zagięcie) pozostawia ślad w skrórze, chyba taki sam jak przy Tag Hauerze.

 

Za to tu taka ciekawostka, która mnie zaskoczyła w świetle tego co napisane powyżej. Bo on tam zapina to zapięcie TH kilka razy i tak się przyglądam i przyglądam i szukam i tam... jakoś nie widzę tych śladów po zamknięciu?! Jak to możliwe?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.