Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BartoszGDA

ciężka decyzja TAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ,

 

Mam dylemat nad wyborem zegarka TAG a mianowicie nie wiem na co się zdecydować,  który wybrać i mam nadzieję ,że doradzicie który wybór byłby lepszy a mianowicie

 

myślę nad :

https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/41-mm-calibre-5-automatic/WAR201E.BA0723.html

 

lub

 

https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-link/41-mm-calibre-5-automatic/WBC2112.BA0603.html

 

i ostatnio pojawił się pomysł na :

 

https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-link/41-mm-calibre-17-automatic/CBC2112.BA0603.html

 

za jakiekolwiek sugestie , podpowiedzi z góry dziękuje

 

P.S. rozmiar nadgarstka 20cm / szerokość 6cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przede wszystkim pytanie czy przymierzałeś je?

Z tych 3 jeśli to musi być Tag to wybrałbym Linka bez chrono. Na żywo wygląda ciekawie. Fajna branzoleta i zwraca uwagę.

Natomiast w życiu nie dałbym 19k za Taga Linka Chrono :)

Za tą kase możesz mieć duuużo lepsze zegarki.

A rozważasz coś innego poza Tagiem?

Czy to pierwszy porządny zegarek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzałem choć ciężko to nazwać przymierzaniem skoro wszystkie były w bransolecie za małej dla mnie - ledwo zapinałem 

 

Carrera Calibre 5 wydawała mi się zbyt gruba / LINK nie daje chyba możliwości zmiany paska - kiedyś 

 

 

mam "starą" OMEGA i Longinesa La Grandę Classique 

 

myślałem też nad TUDOR 1926 DATE 41mm - ale tutaj to samo - bransoleta za mała i na ogniwo do bransolety okres oczekiwania 3 m-ce 🙈

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos spośród tych trzech na Linka, za oryginalność i charakterystyczny design.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono.

 

W Calibre 5 płacisz 10 000 złotych jedynie*** za wahnik z metką TAG Hauer dodany do Sellity.

 

_____________________

*** OK, nie "jedynie": dodatkowo dostajesz również osie bransolet z niecentrowanym karbem.

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch pierwszych bierz co dla Ciebie fajniejsze. Mechanizm ten sam. 
Trzeci z chrono ma własny caliber i moim zdaniem wygląda super, ale cena duża w takim sensie, że można w niej mieć inne bardzo ciekawe zegarki. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem teraz, ze nadgarstek 20 cm - dzieki Sierzancie :)

 

Link nosi sie jak mniejszy, niz jest wiec wypadaloby przymierzyc. Jak zabraknie bransolety to producent raczej nie powiniem robic problemu z doslaniem dodatkowego ogniwa czy dwoch, w najgorszym razie trzeba bedzie dokupic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka zwykłego nie mieli

 

ogniwo do bransolety do Linka - sprawdzają czy i w jakim czasie byłoby dostępne ( normalnie brakuje 1 ogniwa aby rozmiar był OK )

 

najgorsze że oba mi się podobają 🙈

 

a wg Was który bardziej pasuje do mojej ręki  ? 🙈

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Autavia chrono?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

A może Autavia chrono?

 

myślałem ale jakoś mi nie podpasował wizualnie ale może dlatego że mierzyłem na pasku 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zeno napisał(-a):

W Calibre 5 płacisz 10 000 złotych jedynie*** za wahnik z metką TAG Hauer dodany do Sellity.

:D

Ufff, dobrze że kolega nie pyta o IWC lub Panerai. Dobiero mógłbyś się pochwalić swoją fantastyczną matematyką 🤣

 

5 godzin temu, agremi napisał(-a):

Z dwóch pierwszych bierz co dla Ciebie fajniejsze. Mechanizm ten sam. 
Trzeci z chrono ma własny caliber i moim zdaniem wygląda super, ale cena duża w takim sensie, że można w niej mieć inne bardzo ciekawe zegarki. 

Kaliber 17 to z tego co kojarzę, zmodyfikowana ETA. Pod tym względem nie wiele się więc różni od nr 5.

 

4 godziny temu, BartoszGDA napisał(-a):

Linka zwykłego nie mieli

 

ogniwo do bransolety do Linka - sprawdzają czy i w jakim czasie byłoby dostępne ( normalnie brakuje 1 ogniwa aby rozmiar był OK )

 

najgorsze że oba mi się podobają 🙈

 

a wg Was który bardziej pasuje do mojej ręki  ? 🙈

2.jpg

1.jpg

Do ręki to pasuje każdy, żeby tylko nie był za duży :)

Carrerę wrzucisz na pasek i będziesz miał fajną, bardziej elegancką alternatywę. Dla mnie jednak Carrera musi być w chrono! Myślałeś nad taką opcją? 

 

Link zdecydowanie bardziej sportowy. I tą krzywą datę to jestem w stanie chyba tylko zaakceptować w el primero :P

 

Tak czy siak, obydwa fajne! 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caliber 17 TAGa to bazowo ETA 2894-2 a wiec ETA 2892-A2 z modułem chronografu od ETA.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BartoszGDA napisał(-a):

 

myślałem ale jakoś mi nie podpasował wizualnie ale może dlatego że mierzyłem na pasku 🤔

Koniecznie przymierz na bransolecie. Pasek zawsze możesz dokupić/dorobić, bo na pasku w mojej opinii też dobrze wygląda. W bonusie dostajesz własny mechanizm który jest całkiem dokładną konstrukcją  ( robiłem kiedyś test porównawczy z calibre 11w wątku TH ) . No i moim zdaniem Autavia lepiej kojarzy się z historią motosportu niż np seria Link. 
https://www.timeandwatches.com/p/the-history-of-autavia.html. Masz dwie wersje na bransolecie do wyboru - regularną i limitowaną.

38D60F1A-1695-463D-956C-E3D1A45871F6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z dokładnością Heuer 02 w twojej Autavii @desmo ? Jutro przekopię wątek TAGa i poszukam ale będę wdzięczny za krótkie podsumowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Jak z dokładnością Heuer 02 w twojej Autavii @desmo ? Jutro przekopię wątek TAGa i poszukam ale będę wdzięczny za krótkie podsumowanie.

Odkopałem ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, desmo napisał(-a):

Odkopałem ...


73A6E4EE-77B4-46F8-8C91-7DB621E348C1.jpeg.6e1367f7ae845630a19658e44ffe430a.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego też poszedłbym w Autavię (tę z prawej strony). Link jest koszmarny, skopany do granic możliwości w porównaniu z modelem który sam posiadam i uważam za najbardziej udany w tej linii (CAT2015.BA0952). Jeśli Carrera to cal 1887 CAR2111.BA0720

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BartoszGDA napisał(-a):

Tych modeli ze zdjęcia nie mogę nigdzie znaleść na stronie TAGa

Faktycznie. Pod nazwą Autavia , teraz tylko 3-wskazówkowce. Chrono przestali produkować :-(? Niektóre linie wskrzeszają tylko na jakiś okres czasu dla 1-2 modeli. Podobnie było z Monzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD, u którego już kupowałem w przeszłości nadal ma na stronie w ofercie:

 

https://www.brogle.de/tag-heuer/autavia/autavia-chrono-42/cbe2110.ba0687/

 

Tylko głupio trochę kupować tak w ciemno, trzeba by przymierzyć najpierw.

 

Ze zdjęć autora wątku link IMO wyglada na mały - a jeśli wyglada na mały na takim zdjęciu to na tle sylwetki będzie gorzej.

 

Mając taki nadgarstek patrzyłbym na Monaco i Carrere, nowe modele są naprawdę fajne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Mając taki nadgarstek patrzyłbym na Monaco i Carrere, nowe modele są naprawdę fajne.

 

No właśnie. Te nowe Carrery 44 są naprawdę fajne.

Taki dla przykładu:

https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/44-mm-calibre-heuer-02/CBN2A1A.BA0643.html

 

albo taka limitka (nie wiem jak z dostępnością):

https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/44-mm-calibre-heuer-02-automatic/CBN2A1E.BA0643.html

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje

 

tez zaczynam się zastanawiać czy nie szukać jednak coś w rozmiarze 43-44 🙈 i na dodatek w kierunku tego 

 

Tag-Heuer Autavia

 

choć pasek ciut przykrótki 🙈 może kupić inny pasek lub bransoletę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.