Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

Od Czasu do Czasu się schodzi na...

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, tarant napisał(-a):

Uzupełnienie o wpis od G-Shock Polska...

592205938_FireShotCapture157-OdCzasuDoCzasu-Zegarki-Facebook-www.facebook_com.jpg.91209acc47508bd1e8e70d31e40ecd2c.jpg

 

 

Grubo się zrobiło z nieprzemyślanego wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Darecki napisał(-a):

Wątek ten pokazuje jakie głąby się tu wypowiadają... Nie masz pojęcia o tym kraju, o tych ludziach i ich historii, widzisz tylko talibów, a to w większości napływowi wojownicy. A ta jak to piszesz pizza to Pakol, tradycyjne nakrycie głowy, bardzo praktyczne w tamtym klimacie, wynikające z tradycji tych dumnych ludzi. 

Ja też nie znam historii Afganistanu poza tą powierzchowną ogólną wiedzą ale próbuję zrozumieć jak to możliwe żeby tak szybko, po tylu latach obecności Wschodu i Zachodu garstka fanatyków błyskawicznie zmiotła armię i znowu opanowała cały niemal kraj i wychodzi mi że muszą mieć tam wielkie poparcie społeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolek71

Przez 12 lat pracowałem w korporacjach FMCG i z własnego doświadczenia wiem, że niektórzy ludzie z marketingu to ludzie z tzw.: "łapanki". Prości ludzie z minimalnym wykształceniem, czasem z wiedzą ogólną na poziomie niewiele wyższym od zerowego. Nawet w dużych, międzynarodowych firmach.

Jest taka anegdota: "Przez kilkadziesiąt lat społeczeństwa zachodnie wykształcały zasady i mechanizmy działania handlu. A potem przyszedł Polak i wszystko sp........ił." 

Na pocieszenie dodam, że tacy "artyści" zdarzają się także w społeczeństwach rozwiniętych. Kiedyś oglądałem na Youtube angielskojęzyczną recenzją jakiegoś pilota. Jako czołówkę "artysta" wstawił scenę jak faszystowskie bombowce niszczą miasto - bardzo przypominało to Warszawę we wrześniu 1939r. - może nawet była to Warszawa.

Dlatego nie noszę zegarków wyglądających jak b-uhr - są napiętnowane jako narzędzia zbrodni. Podobnie jak Stowa Marine Arabic - widziałem gdzieś w opisie nawiązanie do załóg u-both.

Oczywiście nie każdy pilot ma złe dziedzictwo - bardzo podoba mi się Longines i jego nawiązanie do Lindberga. Podobnie zegarki typu Marine Chronometer jako dziedzictwo Harrisona.

Edytowane przez Lolek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Darecki napisał(-a):

Wątek ten pokazuje jakie głąby się tu wypowiadają... Nie masz pojęcia o tym kraju, o tych ludziach i ich historii, widzisz tylko talibów, a to w większości napływowi wojownicy. A ta jak to piszesz pizza to Pakol, tradycyjne nakrycie głowy, bardzo praktyczne w tamtym klimacie, wynikające z tradycji tych dumnych ludzi. 

 

Dziękuję za nazwanie mnie głąbem. Doceniam to. Problemy Afganistanu zaczęły się od tego ze dwa mocarstwa rozgrywały tam siebie nawzajem a ludność tamtejsza była tylko narzędziem. Ale to wszystko nie zmienia faktu, że Talibowie to nie jest jakaś obca siła z zewnątrz. Bo to są Afgańczycy. Armia nie została zrekrutowana z obcych tylko także z Afgańczyków i poddała się bez wystrzału a śmiało mogła stawiać opór mając lepsze uzbrojenie i przeszkolenie. Talibowie nie weszli by jak w masło gdyby wiedzieli, że czeka ich ciężka walka. Prezydent podkulił ogon i spieprzył z kasą a szef zdaje się Policji przeszedł na stronę talibów. O czym my mówimy. Szkoda ludzi ale trudno pomagać komuś kto nie stawia żadnego oporu. Mamy walczyć za nich o ich prawa ? Gdybyśmy widzieli że walczą, że chcą to świat by miał legitymacje do tego aby ich wspomóc. Polacy rozlewali krew milionami walcząc o swoją wolność a mimo to z pomocą było słabo. To kolejna lekcja dla świata aby nie wpieprzać się w nie swoje sprawy. Czy liberalni Afgańczycy stworzyli jakieś państwo podziemne, jakiś ruch oporu ? Po prostu nie do końca wszyscy obywatele byli przekonani że Talibowie to zło. Jest wiele wypowiedzi ludzi którzy tam spędzili dużo czasu podkreślających to, że prowincja afgańska wciąż była konserwatywna i wiadomo było, że to elektorat Talibów i że ciężko oczekiwać tam oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, MichTheOne napisał(-a):

Nie wiem czy jest na świecie coś straszniejszego niż fanatyzm religijny.

 

Jest - chciwość połączona z fanatyzmem religijnym - przekonali się o tym Indianie których 90% populacji wybili Europejczycy ;) 

 

Moim zdaniem najlepszą odpowiedzią na taką "reklamę" jest olanie reklamodawcy oraz produktu który jest reklamowany a także inne produkty oferowane przez sklep - niestety obstawiam że jakby reklamowany w taki sposób produkt był w okazyjnej cenie w przedmiotowym sklepie, to pomimo "oburzenia" sporo obserwujących rzeczoną witrynę, a może nawet zamieszczających posty w tym temacie,  kliknęło by magicznie "dodaj do koszyka" ;) i reklama okazałaby a może nawet, (bo dzięki założeniu tego tematu o sklepie dowie się więcej potencjalnych klientów) okazała się skuteczna... Taki mały paradoksik. :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Dziękuję za nazwanie mnie głąbem. Doceniam to. 

Dobrze że się zreflektowałeś, bo Twój poprzedni wpis był poniżej krytyki. :wacko:

Tylko przypomnę, że nie tak dawno podczas pierwszej , na szczęście nieudanej próby budowania Zjednoczonej Europy było w obiegu określenie Polnische banditen :huh:

A co do samej reklamy ... odnoszę wrażenie że ktoś chce być świętszy od Papieża i udaje zgorszenie a nawet niezręcznie udawane oburzenie. Bo w końcu przecież chodzi o to, żeby mówili, nieważne już co ... :mellow:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś jeszcze tę reklamę Tigera? Maspex po wszystkim przeprosił, kogoś nawet zawiesił, wpłacił datek na jakieś muzeum, a sprzedaż poszybowała do góry - reklama zrobiła swoje. Tak kontrowersyjnych reklam było więcej. Wszystkie poprawiały słupki dystrybucji numerycznej.

TwHk9kqTURBXy9jZThjYzEyMWFhNTllOTIxMjdhZmZlNDlhYjBiYzI3ZC5qcGVnkZUCzQHgAMLDgaEwBQ.webp AoDk9kqTURBXy9mN2NjNDYyNmNmNWMxMDNmYWQzOWQ2ZGQyZmM5NDQwNy5qcGVnkZUCzQHgAMLDgaEwBQ.webp


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Ci ludzie współpracowali (kolaborowali) z okupantami. W Polsce też ten temat przerabialiśmy jak z Wehrmachtem uciekali wszelkiego rodzaju volksdeutsche czy szmalcownicy.  

Wniosek jest taki, że punkt widzenia zależy od punku siedzenia. Jak na razie wiadomości stamtąd pochodzą od przegranych, których trudno posądzać o bezstronność. 

To są inni ludzie, inna kultura, inne wartości i wrzucanie wszystkich do jednego wora z napisem "fanatycy" to grube nadużycie.

A czy przypadkiem w 45 nie uciekali przed nowym ładem też byli AKowcy czy przedwojenna inteligencja ?  A kto uciekał w 39? Większość ludzi w demokratycznym świecie  utrzymuje polityków by ci zapewnili im spokojne życie. W ostateczności zostaje zawodowa armia ( też utrzymywana przez podatników). Trudno mieć pretensje do cywilnych Afgańczyków gdy zostali zdradzeni przez własny rząd/armię. 
A co do reklamy - ciekawe ile w tym bezrefleksyjności a ile cynizmu. Choć skoro stało się to bez wiedzy marki stawiam jednak na to pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co nakręcać bo i tak za chwilę wszystko na starym kontynencie jeb.... Wszyscy grają na jego osłabienie widząc brak liderów, waśnie, zajęcie się ideologią nie gospodarka, OZE i innymi pierdoletami.. casio 91w, ten to dopiero miał terrorystyczną reklamę 😆. Chyba nie pomyliłem modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat wywołany przez "taranta" nie dotyczy polityki, religii czy geografii. Tu chodzi o etykę w biznesie ! Etykę w handlu ! O widzenie szerzej i dalej niż koniec własnego nosa.  O zachowania i stosowanie zabiegów marketingowych,  które nie powinny w ogóle mieć mieć miejsca. Niestety jak widać, chęć promowania się i zarabiania wzięła górę nad wszystkim innym. Oby w naszym otoczeniu takich przypadków było jak najmniej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, MichTheOne napisał(-a):

 

(...)

 

Nie wiem czy jest na świecie coś straszniejszego niż fanatyzm religijny. Ludzie, którzy stamtąd uciekają są jego ofiarami, a nie wyznawcami.

Nazizm i komunizm.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstraszniejsza jest ludzka głupota i wszelkie formy jej przejawu, czego niestety mamy przykład w przypadku tej "reklamy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Ci ludzie współpracowali (kolaborowali) z okupantami. W Polsce też ten temat przerabialiśmy jak z Wehrmachtem uciekali wszelkiego rodzaju volksdeutsche czy szmalcownicy.  

Wniosek jest taki, że punkt widzenia zależy od punku siedzenia. Jak na razie wiadomości stamtąd pochodzą od przegranych, których trudno posądzać o bezstronność. 

To są inni ludzie, inna kultura, inne wartości i wrzucanie wszystkich do jednego wora z napisem "fanatycy" to grube nadużycie.

 

Brednie. Współpracowali głównie z własnym rządem. Który został właśnie zaatakowany i obalony przez tych derwiszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Siostra z ramienia UN ponad dwa lata siedziała w Afganistanie. Wychodząc z budynku zawsze miała na sobie kamizelkę, a podstawowe szkolenie na wejściuobejmowało ostrą jazdą Hamwee i strzelanie z rpg. Co wieczór idąc spać przy drzwiach kładła małą walizeczkę ze zmianą bielizny i tajnymi papierami. Napisała o tym doktorat i habilitację, na obronie ze stojącą owacją. Kupa kasy i energii wywalna w błoto. Smutne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ale nie o tym miał być ten temat, powtórzę jeszcze raz.

Na marginesie, moim zdaniem obecna emigracja z Afganistanu jest bliższa tej z Polski w 1939 i po roku 1945 i w 1968. Tego kraju nie opuszczają kolaboranci i zdrajcy, tylko elita, która mogła uczynić go bardziej cywilizowanym. W tej kwestii wrzucanie wstecznego biegu do niczego dobrego nie prowadzi. Moim zdaniem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że próba zareklamowania oferty G-Shocka w wiadomym kontekście była "wpadką". Ale kiedy przejrzałem komentarze na FB pod omawianym tu postem, to, szczerze mówiąc, spora część z nich tak "na oko" to były wpisy różnorakich hejterów, chamików i buraczków znanych z grup na FB głównie z dopieprzania się do wszystkich i wszystkiego w najbardziej prymitywny sposób. I nagle pojawiła się "szansa". Ktoś popełnił błąd - ok, może nawet DUŻY błąd. Ale ten swoisty "pęd do piętnowania" też jest tragikomiczny - mocno "świętoszkowaty". Jakbyśmy wszyscy byli idealni i nigdy nie robili rzeczy, których potem żałujemy.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Brednie. Współpracowali głównie z własnym rządem. 

Czy rząd przyniesiony na amerykańskich bagnetach można nazwać własnym ? 

Idąc tokiem Twojego rozumowania można by nazwać rząd Hansa Franka "polskim rządem" ...


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Czy rząd przyniesiony na amerykańskich bagnetach można nazwać własnym ? 

Idąc tokiem Twojego rozumowania można by nazwać rząd Hansa Franka "polskim rządem" ...

 

Twój tok rozumowania jest oparty na naszym, polsko - europejskim. Tam się go nie da zastosować. Poza tym - odsyłam do zdjęć z ulic w Kabulu czy Teheranu z lat 70. To się działo pod  naporem bagnetów?

 

4ca0dbabf80666afcab7ca5ac751bb90.thumb.jpg.7b77db39c7e74a89b4dfb66d52ad8746.jpg1-408232bfb741a5e45b70f1161901a9.jpg.588ab3a0c736f06f15e7fb2043ea7fff.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłonny jestem chyba zgodzić się z Tarantem, chociaż niewykluczone, że go nie rozumiem.  :D

 

Nie ma jednolitego narodu "afgańskiego". To konglomerat wzajemnie się zwalczających i nienawidzących często plemion, grup, kast, band, etc. Eksperci twierdzą, że Amerykanie nie potrafili ich między sobą odpowiednio rozgrywać.

 

Wydaje się, że - o ile to w ogóle ma sens - daleką analogię między poparciem dla Talibów lub pasywnością wielu mieszkańców Afganistanu wobec ich powrotu - można widzieć w zachowaniu sporej części społeczeństwa polskiego wobec przybycia w granice RP wojowników z ZSRR i ich polskich kolegów.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

[...]

Wydaje się, że - o ile to w ogóle ma sens - daleką analogię między poparciem dla Talibów lub pasywnością wielu mieszkańców Afganistanu wobec ich powrotu - można widzieć w zachowaniu sporej części społeczeństwa polskiego wobec przybycia w granice RP wojowników z ZSRR i ich polskich kolegów.  ;)

 

Owszem, gdzie ustrój nie podobał się jakimś 10% społeczeństwa (w chwilach problemów z zaopatrzeniem nawet 20%), zaś jakąkolwiek działalność przeciwko temu ustrojowi prowadziło poniżej 1%. Ale Afganistan to nie Polska. Tam zaraz będzie partyzantka. Poprzednio mudżahedini rozjechali talibów. W ostatnich dniach talibowie rozjechali mudżahedinów. Więc mudżahedini wracają w góry, żeby załatwić talibów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest teraz Rambo?  🤔

Edytowane przez mario1971
dodałem emotikon ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etyka i biznes, dla mnie trochę antonim :( niestety. A odnośnie samej reklamy, ostatnio było sporo różnych wstawek w mediach społecznościowych z #"afganistan", z postami nie mającymi nic wspólnego z tym tematem - ludzie naprawdę zrobią wszystko dla lajków/ zainteresowania/ pieniędzy.

#Rambo3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, jakby to rzec... Dno odpadło i lecimy dalej...

 

Napiszę raz jeszcze to,co ująłem pod postem : nie wiem, kto zarządza fb OdCdC, ale od dobrych kilku lat nie widziałem tak fatalnego zarządzania kryzysem wizerunkowym w mediach społecznościowych.  "Fake apology" I to na fb brandu,który chce uchodzić za renomowany... Niesmak, absmak, antonówka

20210822_085800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2021 o 09:02, Trollix napisał(-a):

Drodzy, jakby to rzec... Dno odpadło i lecimy dalej...

Likwidacja sklepu. Trwa wyprzedaż towaru, więc dalej już nie polecimy...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ☹️

FB_IMG_1630592290735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.