Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
poiuyt

ANKIETA: Rolex Explorer 36 vs. Cartier Santos medium

Rolex Explorer 36 vs. Cartier Santos medium  

103 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Bartek79 napisał(-a):

Easylink jest o tyle bezużyteczny ze jak nie masz ręki 19+ to powiększenie bransolety o 5mm jest najzwyczajniej zbyt duże ( czyli tak jak z dołożeniem w Santosie ogniwa). 
Easylink natomiast poprawia sytuacje o tyle, że daje dodatkowe możliwości regulacji bransolety w połączeniu z drabinką w zapięciu. Potrzeba już niestety narzędzi do tego ale mi zawsze udawało się znaleźć dobre ustawienie na lato/zima. 

 

Trochę to smutne że omawiane tu marki jak Rolex czy Cartier oraz wiele innych (droższych czy tańszych) nie są w stanie zaimplementować dobrej mikroregulacji w swoich bransoletach (w standardzie, a nie za dopłatą!) 

 

Taka młoda marka jak Ch. Ward potrafi w swoich bransoletach montować regulacje (co 2mm do max 8mm). Pozwala to na idealne dopasowanie bransolety wraz z zapasem na cieplejsze dni (wszystko oczywiście bez narzędzi).

Nie chwalą się tym nazbyt. Nie korzystają z wydumanych nazewnictw. Nie żądają dodatkowych opłat. 

Wyszli z założenia że taka banalna funkcjonalność jest po prostu normą... 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex w Subie ma gidelock ale rzeczywiście zastosowanie okrojonego gidelock’a do np dwu stopniowej szybkiej regulacji co 2mm byłoby miłe widziane w GMT Masterach czy DJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak doskonałych zegarkach których parametry techniczne precyzyjnie opisali Koledzy ja na Twoim miejscu dokonałbym wybory na podstawie video które sam zamieściłeś. To Cartier jest bardziej oryginalny i wyjątkowy, co dziś ma dodatkową wartość. To Cartier a nie Rolex bardziej lśni i wygląda jak pierwsza gwiazdka świąteczna😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Zagłosowałem na Santosa, wybór z tych dwóch był dla mnie oczywisty. Ex 36 mm nie wywołuje u mnie dosłownie żadnych pozytywnych naocznych wrażeń. W otaczającej rzeczywistości jest on wizualnie zupełnie pomijalny. Równie dobrze można by nie mieć zegarka na nadgarstku. Więc po co przepłacać za poczucie estetycznej pustki?😉

Santos na tle Explorera jest przynajmniej kontrowersyjny designersko – bo kostka z widocznymi śrubkami i tarczą z rzymskimi indeksami plus bransoleta, to jednak nie jest oczywistość. Czy sprawdzi się jako ten jedyny? Wątpię.

Wydaje mi się, że skoro lubisz mniejsze zegarki, to Omega AT 38 mm na bransolecie lepiej spełniałaby rolę uniwersalnego czasomierza dla jednozegarkowca.

A jeszcze bardziej Sub date – to przecież nie jest jakiś ogromny zegarek😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mialbym miec tylko jeden zegarek (i nie bylby to Santos :)) to szedlbym w Grand Seiko Spring Drive z serii Herigate, np SBGA 285 (39 mm srednicy, 12.5 mm grubosci).

Dokladnosc wskazan na poziomie +/- 1s na dobe i +/- 15 s na miesiac powoduje, ze jest to IMO idealny zegarek dla jednozegarkowca, do tego swietnie wykonany (choc bez lumy).

 

Finalnie wreszcie w kwestii zapiecia - moim subiektywnym zdaniem wole miec gabarytowo mniejsze zapiecie niz wieksze ale za to z mikroregulacja.

Rozmiar zapiecia przeklada sie dla mnie bezposrednio na komfort noszenia ale moj nadgarstek nie zmienia az tak obwodu w ciagu dnia.

3-4 otwory w zapieciu plus idealnie pol-ogniwa w zupelnosci mi wystarczaja, mam jeden zegarek gdzie na lato przesuwam bransolete o jedno oczko w zapieciu i tyle.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie chodzi o "jedyny", tylko o "jedyny porządny" zegarek w kolekcji :)

Na co dzień noszę Sinny i nie mam zamiaru z nich zrezygnować, a wręcz przeciwnie - rozszerzać kolekcję.

 

Decyzja zapadła, ale najpierw trzeba trochę posprzątać ;)

 

Dziękuję wszystkim za oddane głosy i komentarze!

Edytowane przez poiuyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz lepiej na czym stanelo bo mnie ciekawosc zzera - zgodnie z wynikami ankiety? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, poiuyt napisał(-a):

Vox populi, vox Dei.

No to pomimo tego, że głosowałem na ex1, z góry gratuluję Cartiera i czekam na foty! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, poiuyt napisał(-a):

Vox populi, vox Dei.

 

Odwaznie choc w sumie miedzy tymi dwoma zegarkami nie da sie wybrac zle. Gratuluje decyzji i czekam na zdjecia nadgarstkowe 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, poiuyt napisał(-a):

Vox populi, vox Dei.

Decyzja podjęta dzisiaj z rana, czy może wczoraj wieczorem? Pytam, bo szala się ważyła do ostatniego głosu... ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Decyzja podjęta dzisiaj z rana, czy może wczoraj wieczorem? Pytam, bo szala się ważyła do ostatniego głosu... ;)

 

Teraz remis, więc chyba muszę jeszcze poczekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Kruk slyszal o ankiecie i pracownicy glosy na korzysc korony klepia :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Chyba Kruk slyszal o ankiecie i pracownicy glosy na korzysc korony klepia :D

 

Kruk sprzedaje obie te marki.

 

Na ten moment jednym głosem wygrywa EX.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cholera zart wzial w leb przez moj brak obeznania z sytuacja kto czym handluje w kraju :P

 

PS. Nadal 1 glos przewagi Ex-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogło być inaczej-Santos 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Temat trochę zdechł - a co z planem zakupu? Żyje? ;)

 

Żyje. Czekam jeszcze na nowości Sinna, bo ma się pojawić coś dla mnie, a frankfurtczycy zawsze będą mieć pierwszeństwo ;)

Zwycięzca ankiety i tak wpadnie, jak nie teraz, to w następnym roku przed podwyżkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porównanie, choć szkoda, że nie z nowym Ex 124270.

 

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 22:33, mylof napisał(-a):

Ciekawe porównanie, choć szkoda, że nie z nowym Ex 124270.

 

Widać, że to model sprzed ponad 20 lat. Nowy Ex, choć zmiany nie są rewolucyjne (łagodnie mówiąc), prezentuje się dużo bardziej nowocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.