Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jimmibaton

Aragon Regeneron - czyli budżetowy trytowiec na każdą kieszeń

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Od kiedy pamiętam, luminescencja w zegarkach zawsze mnie pociągała. Świadomość, że mogę odczytać godzinę w każdych warunkach była często decydującym czynnikiem, wpływającym na wybór danego modelu. Posiadałem już wcześniej kilka modeli z oświetleniem trytowym, jednakże wielkość koperty – zazwyczaj powyżej 44 milimetrów – powodowała, że zegarki wydawały mi się zbyt duże. Jest to o tyle zabawne, że ongiś rozmiar ten nie robił na mnie wrażenia i często gościły na moim nadgarstku zegarki, których szerokość koperty wynosiła 44-45 mm. Jak widać gust się zmienia z wiekiem. Od jakiegoś czasu postanowiłem, że graniczną wielkością będą dla mnie koperty o średnicy 42 milimetrów, ponieważ zegarki w rozmiarach 39-42 nosi mi się najwygodniej na moim 19,5-centymetrowym nadgarstku.

W ten oto sposób określiłem sobie cel, którym miał być zegarek z podświetleniem trytowym, z kopertą o maksymalnej szerokości 42 mm i w stosunkowo niskiej cenie.

Kilka modeli o pożądanej charakterystyce znalazłem w ofercie firmy Ball, jednak dość wysoka cena zmusiła mnie do szukania zegarka u innego producenta. Tak trafiłem w sieci na zdjęcia nowości , która miała niebawem pojawić się w ofercie firmy Aragon. Amerykański producent zegarków posiada w swoim portfolio wiele ciekawych zegarków o oryginalnym wyglądzie, jednak rozmiary, które mamy do wyboru oscylują najczęściej w granicach 44-50 mm, co praktycznie wyklucza noszenie ich przeze mnie. Producent jednak posłuchał głosu ludu i zdecydował się stworzyć model dostępny w rozmiarze 42 mm. Zegarek od razu przykuł moją uwagę ze względu na design i atrakcyjną cenę. Postanowiłem dodać go do koszyka, lecz coś mnie tknęło i sprawdziłem jeszcze raz specyfikację, w której grubość wynosząca 15 mm skutecznie mnie odstraszyła. Co jakiś czas jednak temat Regenerona powracał i postanowiłem zaryzykować i go zamówić. Przyjechał do mnie po niecałych dwóch tygodniach.

Czy warto było wydać niespełna 900 PLN na budżetowy zegarek z trytem?

bd2b8fd7c22deb53dd83ff6ab11eaaf6.jpg

 

Więcej na:

 

https://2gwatchblog.com/pl/aragon-regeneron-t-100-recenzja/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się czytało a sam zegarek ciekawy, szkoda trochę mimo wszystko, że nie jest ciut cieńszy. Czekam na kolejne recenzje 👍

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość i tarcza jakie są, każdy widzi. Rzecz gustu. :huh:

Mnie natomiast rażą cyfry na tarczy, wyglądają jak ułożone z zapałek. Mogli IMHO dać pogrubione indeksy, np. z dwóch pałeczek obok siebie i zdecydowanie lepiej by to wyglądało :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfry godzinowe rzeczywiście rzucają się w oczy ale może taki efekt miał być. 

 

Fajna recenzja, zegarek ciekawy i nieoczywisty. Czy do kupienia? Chyba trudno byłoby zdecydować bez obejrzenia na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Grubość i tarcza jakie są, każdy widzi. Rzecz gustu. :huh:

Mnie natomiast rażą cyfry na tarczy, wyglądają jak ułożone z zapałek. Mogli IMHO dać pogrubione indeksy, np. z dwóch pałeczek obok siebie i zdecydowanie lepiej by to wyglądało :unsure:

Niestety podwójne albo szersze rurki z trytem to dodatkowy koszt i pewnie cena nie byłaby już tak atrakcyjna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzcja i świetne zdjęcia. Obiekt - rzecz gustu. Mnie odstrasza ażurowa tarcza, która odsłania mechanizm i robi to chyba w najmniej korzystnych miejscach (nie odsłania ruchomych elementów) ale pewnie chodziło o konkretny kształt wzoru. Co do trytu, to mi nie tyle nie podobają się cyfry co ich niespójność - w 2 pałeczki trytowe stykają się ze sobą, tworząc wyraźną cyfrę 2. Natomiast w 6 pionowa jest wyraźnie oddalona od poziomych i na pierwszy rzut oka nie wiadomo czy to 6 czy może 1 i niedokończona 3,5 lub 6. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ICE napisał(-a):

Dobra recenzcja i świetne zdjęcia. Obiekt - rzecz gustu. Mnie odstrasza ażurowa tarcza, która odsłania mechanizm i robi to chyba w najmniej korzystnych miejscach, ale pewnie chodziło o konkretny kształt wzoru. Co do trytu, to mi nie tyle nie podobają się cyfry co ich niespójność - w 2 pałeczki trytowe stykają się ze sobą, tworząc wyraźną cyfrę 2. Natomiast w 6 pionowa jest wyraźnie oddalona od poziomych i na pierwszy rzut oka nie wiadomo czy to 6 czy może 1 i niedokończona 3,5 lub 6. 

 

Mam te same odczucia co do cyfry 6, ale w tej cenie jestem w stanie to przełknąć :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jimmibaton napisał(-a):

podwójne albo szersze rurki z trytem to dodatkowy koszt

Jakby ułożyli dwie pałeczki zamiast lekko pokracznej cyfry byłoby IMHO i ładniej i nie drożej :huh:

Aaaa... i zapomniałem dodać, że recenzja bardzo dobra. Przyjemnie się czyta :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jakby ułożyli dwie pałeczki zamiast lekko pokracznej cyfry byłoby IMHO i ładniej i nie drożej :huh:

Aaaa... i zapomniałem dodać, że recenzja bardzo dobra. Przyjemnie się czyta :wub:

Myślałem, że wszystkie chciałeś podwójnie dawać ;) Od jednej więcej faktycznie nie zbiednieliby :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytało się i oglądało dobrze; sam zegar na pierwszy rzut oka przerażający i zbyt invictowy, jak na mój gust, ale im dłużej się ogląda Twoje (świetne!) zdjęcia, tym bardziej zajmującym się wydaje; jest w nim coś (nie)przyjemnie postindustrialnego. Szkoda tylko, że nie dali szafiru (ile więcej mogłoby to kosztować? 50, 75 USD?). Z szafirem byłby fajną alternatywą dla wielu, nawet sporo droższych, nurków, bo  a) automat z trytem poniżej nie tylko 1000 PLN, ale i 1000 USD w ogóle zdarza się rzadko, a jeśli już to są to giganty o jeszcze bardziej wątpliwej stylityce (Vostoki na przykład) b) jest do nich niepodobny w detalach, w których nawet te niby do siebie niepodobne, nadal są podobne (dotyczy to choćby bransolety). Też chętnie przeczytam kolejne recenzje. Serdeczności!







 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.