Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mandaryn44

Wynajem mieszkania Hindusowi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tappi
1 minutę temu, mandaryn44 napisał(-a):

Co jest nie tak w kubotach? Wkład w kubotach😃

Ale jesteś żenujący! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde problemy pierwszego świata... Wynająć mu czy nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Gio napisał(-a):

Trochę żenada moim zdaniem z takimi pytaniami. Zapachy wnikające w ściany, kulturowy poziom akceptacji syfu. Dajcie spokój...

Wcale mnie nie dziwią takie pytania, np. w sąsiadującym Nepalu jest normalne że w autobusie wszystkie śmieci lecą na podłogę lub za okno, włącznie z torebkami z rzygowiną, je się ręką itd. To przemili ludzie ale zdemolowanie lokalu przez miłych jest tak samo kosztowne jak przez niemiłych i dobrze o tym wiedzieć zanim się wyłoży swoje pieniądze.

Po informatyku pracującym w Europie bym się niczego złego nie spodziewał ale różnice kulturowe istnieją i dotyczą różnych aspektów życia i czasem mogą stwarzać problemy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, że w okresie obowiązywania stanu pandemii nie przeprowadza się eksmisji. Przy okazjonalnym nie powinno być problemu bo komornika, jak dłużnik nie wskaże jakiegoś lokalu, jeśli utraci pierwotny, to ma go wyprowadzić do noclegowni. Jednak jak znam życie, wtedy mamy telewizję i komornik pewnie woli nie być w telewizji.

Taki kurde kraj. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ja wszystko wiem, wczoraj się nie urodziłem. Ale nie wynajmowałem Hindusowi, więc dlatego pytam o doświadczenia. Nie uprzedzam się. Jestem osobą bardzo otwartą i nie przeszkadza mi różnica kulturowa. Zresztą dobrym przykładem jest, że jak ich dzieci siadły na niskim parapecie okna i zaczęły machać nogami to matka natychmiast je stamtąd zgoniła, bo trochę zabrudziły ścianę. Nic wielkiego ale o czymś świadczy. Zresztą kiedy tam była wspaniała cywilizacja, to tutaj lataliśmy po drzewach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynajmij bierz kasę i się módl żeby długo mieszkali. 

Zdecydowana większość ludzi to dobrzy i porządni obywatele niezależnie od koloru skóry czy narodowości

Patologia to niewielki margines w całej populacji. 

Ja wynajmuję kilka mieszkań w Warszawie od kilkudziesięciu lat i nigdy nie miałem żadnych większych problemów. 

Owszem, miałem w zasadzie tylko dwie niespodzianki.

Kiedyś wynajęła ode mnie mieszkanie taka młoda parka i po kilku miesiącach najmu chłopak zadzwonił do mnie i zapytał czy może na parkiet położyć dywanową wykładzinę, bo pracuje w jakiejś tam firmie i ma dostęp do bardzo ładnej i taniej wykładziny. Odpowiedziałem że nie widzę problemu może sobie położyć jaką chce i gdzie chce. Po kilku latach się wyprowadzili i wykładzinę zostawili, jak pojechaliśmy z żoną żeby zrobić porządek przed kolejnym wynajmem to się okazało że gość wykładzinę dywanową bardzo dokładnie i precyzyjnie przykleił do parkietu. No i w efekcie trzeba było zerwać całą podłogę, co oczywiście przyspieszyło decyzję o przeprowadzeniu gruntownego remontu mieszkania do którego i tak się wcześniej już przymierzaliśmy. Po remoncie podnieśliśmy cenę najmu o około 80% i wynajęło się w ciągu kilku godzin.

Nie mieliśmy nigdy lokatora który by nie rozliczył się do końca, żaden lokator nie zostawił zdemolowanego mieszkania, nigdy nic nie zginęło. Zawsze kaucję oddajemy w całości. 

Syn też wynajmuje kilka mieszkań i też nigdy nie miał żadnego problemu. W marcu ubiegłego roku zadzwoniła do niego jedna długo już wynajmująca lokatorka i poprosiła o obniżenie czynszu bo z uwagi na pandemię straciła część przychodów, syn zapytał o ile chce obniżyć i na jak długo, powiedziała że o 50% na pół roku, odpowiedział OK 50% do końca roku. Kobitka bardzo się ucieszyła i mieszka do dziś. 

Kolega też wynajmuje w Warszawie kilka mieszkań w tym jedno bardzo duże które jest wynajmowane na pokoje i też nigdy nie miał żadnego problemu.

U mnie większość lokatorów to lokatorzy którzy mieszkają już po kilka lat.  Sami sobie mieszkania malują, a część sama sobie nawet umeblowała. :)

Od wiosny przyszłego roku będę miał do wynajęcia jeszcze dwa mieszkania w Łodzi, jedno 43 m2 a drugie 41m2 mieszkania są obok siebie więc można je połączyć w jedno większe, piękny historyczny budynek w bardzo dobrej lokalizacji z widokiem na park.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mandaryn44 napisał(-a):

Przy okazjonalnym nie powinno być problemu bo komornika, jak dłużnik nie wskaże jakiegoś lokalu, jeśli utraci pierwotny, to ma go wyprowadzić do noclegowni.

slyszales ze gdzies dzwonia tylko nie wiesz gdzie... przy wynajmie okazjonalnym, zanim wprowadzisz lokatora do lokalu nalezy udac sie do notariusza i w jego obecnosci podpisac 'oswiadczenie najemcy o poddaniu sie egzekucji' w ktorym potencjalny lokator wskaze miejsce do ktorego moze sie wyprowadzic, malo tego, nalezy miec pisemna zgode wlasciciela tego lokalu odnosnie przyjecia lokatora
dla wlasnego dobra warto poczytac przepisy a nie opierac sie na wiedzy 'specjalistow' z internetu


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem, ale kolega miał Wietnamczyków, wynajął jeden a mieszkała ich tam cała zgraja. Rozstali się bardzo dobrze, nie było problemów. 

 

Moim zdaniem, Hindus pracujący w IT i mieszkający już kilka lat w Polsce jest bardziej pewny i bardziej przewidywalny niż przeciętny Polak.

Oczywiście przy dwójce małych dzieci trzeba się liczyć z tym że coś tam może zostać uszkodzone lub zabrudzone, ale to rzecz normalna i nie trzeba się denerwować. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Teraz z wynajmem jest mały problem bo jaką byś tam sobie umowę nie podpisał to wszystko bierze w łeb bo ............. mamy stan pandemii - od pierwszego dnia mogą Ci nie płacić , możesz mieć nakaz sądowy usunięcia lokatora a i tak nikt go nie wyrzuci bo jest pandemia i wszystkie egzekucje są wstrzymane - kiedy stan pandemii ustanie ???? 

Mam 2 mieszkania do wynajęcia, oba wyremontowane i stoją puste choć są chętni, z każdym po rozmowie wychodzi coś nie tak i każdy zna ten przepis pandemiczny - wystarczy że rachunki będą płacić i mogą sobie spokojnie mieszkać  - chyba je sprzedam 

Znaczy się są sposoby usuwania problematycznych ale to nie temat na forum 

Dwa mieszkania w jednym budynku ładnie umeblowane w Twoim regionie zamieszkania to idealna oferta na Booking. com

Znajomy ma taką ofertę w Sandomierzu i bardzo sobie chwali ten sposób wynajmu. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dziadek napisał(-a):

Dwa mieszkania w jednym budynku ładnie umeblowane w Twoim regionie zamieszkania to idealna oferta na Booking. com

Znajomy ma taką ofertę w Sandomierzu i bardzo sobie chwali ten sposób wynajmu. 

No właśnie nie bardzo - mam 7km do Karpacza i jak ktoś już przejedzie 500-600km przez Polskę to nie zakończy podróży 7km przed celem - to jak jechać nad morze i wynająć domek 7km od morza.Taki wynajem jest już u nas testowany, wszystko moi znajomi i szału nie ma 

Jest opcja że jedno z nich zamienię fifty-fifty na takie w centrum Karpacza bo ludzie zostali sami w kamienicy reszta mieszkań wykupiona na wynajem dla turystów i szukają spokoju - ja mam na parterze i z ogrodem - ale to nie chcę zapeszać na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak krowy nie sprowadzi i nie bedzie siał batatów to IMO spoko. 
choc znam temat ze szwecji jak rodzina uchodzcow z jakiegos tam panstewka z takich okolic dostala w socjalu mieszkanie w bloku. 
i matce kuzynki zaczelo kapać z sufitu. 
po wejsciu do mieszkania wyzej ukazały sie 2 kozy a w jednym pokoju uszczelnionym folia bylo poletko ryzowe z woda na jakieś 30 cm. 

 

w centrum Malmo. 🙂


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapomnę i koleżanka będzie jeszcze miała zdjęcia mieszkania które wynajmowała to jutro wrzucę.

Wynajmowała mieszkanie trzem Ukrainkom - bardzo zadbane panie, pachnące i czyste - mieszkanie malutkie 40m2 ładnie wykończone - po 2 latach weszła tam przy okazji naprawy pieca gazowego to dosłownie płakała - łazienka syf, fugi zapleśniałe czarne, kibel żółty aż , meble kuchenne pozalewane blat popuchnięty wszędzie - one wyobraźcie sobie kroiły mięso na blacie bo w wielu miejscach były nacięcia chyba ze 200 rys wszystko już podchodziło wodą i nabrzmiało - okna niemyte od pierwszego dnia - wszędzie brud 

Wy........a je dosłownie bez wypowiedzenia w ciągu 2 dni - kazała wy***przać no i się zmyły 

Jedna z nich potem ode mnie chciała - nie..nie  powiedziałem od razu

No i niby sąsiad bliski kultura podobna - jedna gdyby tak zrobiła to bym się nie zdziwił może syfiara - ale trzy by się tak naraz trafiły?

 

Jest taka jedna duża firma w Jeleniej Górze - zatrudniają od czorta Ukraińców - wiecie z czym mieli problem na początku?? z papierem toaletowym który po podtarciu d*py wrzucali do kosza na śmieci stojącego w kiblu - musieli napisać kartkę na drzwiach po ukraińsku że papier zużyty należy wrzucać do toalety 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od 7 lat wynajmuję rodzinie z Ukrainy. Czysto, kasa na czas, sąsiedzi nie narzekają. Chciałem obniżyć czynsz, bo pandemia, okazało się, ze pracują w firmie szyjącej maseczki, więc dziękują, ale nie potrzebują obniżki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

wiecie z czym mieli problem na początku?? z papierem toaletowym który po podtarciu d*py wrzucali do kosza na śmieci stojącego w kiblu - musieli napisać kartkę na drzwiach po ukraińsku że papier zużyty należy wrzucać do toalety 

skoro tak Cie ten fakt dziwi tzn. ze pewnie nigdy nie byles w Grecji, na wyspach


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub w Bułgarii w latach 80-tych..

 Tam były napisy, "by nie wrzucać do muszli" tylko do kubełka obok...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

nie wrzucać do muszli" tylko do kubełka

Onegdaj u Ruskich to był standard - nie wiem jak teraz. Podobno odpływy mieli węższe i papier by zatykał przybytek :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zgoła odmienne doświadczenia.Wynajmowałem mieszkanie w Wawie  przez jakiś czas.Nigdy żaden wynajmujący sie do  konca ze mną nie rozliczył,przy płatnościach notoryczne obsuwy i moje ponaglające telefony.Czarę goryczy przelał najemca dzwoniący z informacją ,że mu się żarówka przepaliła,żądał abym przyjechał i wymienił (100km) ,Na marginesie był lekarzem 😉 .Skonczyłem z wynajmem.

Edytowane przez skius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na początku roku w biurze w którym urzęduje główna dyrekcja dużej międzynarodowej firmy w Warszawie. Same młode wilki i piękne wilczyce.:) 

Wszedłem do męskiego WC i taki oto plakat wisiał nad pisuarem, a pod pisuarem na ciemnej matowej podłodze białe koronkowe wykwity. :D

 

20210211_094838.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarę goryczy przelał najemca dzwoniący z informacją ,że mu się żarówka przepaliła,żądał abym przyjechał i wymienił (100km) ,Na marginesie był lekarzem  .
Haha, 100% chirurg, „poprawcie mi światło”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, neclocus napisał(-a):

slyszales ze gdzies dzwonia tylko nie wiesz gdzie... przy wynajmie okazjonalnym, zanim wprowadzisz lokatora do lokalu nalezy udac sie do notariusza i w jego obecnosci podpisac 'oswiadczenie najemcy o poddaniu sie egzekucji' w ktorym potencjalny lokator wskaze miejsce do ktorego moze sie wyprowadzic, malo tego, nalezy miec pisemna zgode wlasciciela tego lokalu odnosnie przyjecia lokatora
dla wlasnego dobra warto poczytac przepisy a nie opierac sie na wiedzy 'specjalistow' z internetu

Już następnego dnia lokator może utracić prawo do lokalu zastępczego. Niby musi powiadomić do 21 dni o tym fakcie no ale może "zapomnieć". Wtedy wchodzą standardowe przepisy o eksmisji. Pic na wodę fotomontaż.

Pytanie z tematu jest tendencyjne,  bo jak można ocenić człowieka bo jest z Indii ? Indie to duży kraj zamieszkiwany przez 1.2 mld ludzi. Są hindusi, muzułmanie, katolicy,sinkhowie itp jak można ocenić człowieka przez forum nigdy go nie widząc.Sam musisz sobie odpowiedzieć na podstawie rozmowy z nim. Może poproś o referencje z poprzedniego mieszkania ? 

images.jpeg-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze do wynajmu są samotne kobiety takie powiedzmy od 30 wzwyż, czyli samotne wilczyce. Są czyste, zadbane, dbają o porządek i mają kasę i na ogół klasę, ale oczekują mieszkania w stylu ładnie, nowocześnie i elegancko zrobionego "studia" z oddzielną sypialnią.  Na drugim miejscu są młode parki bez dzieci, ale takie w których dominują kobiety.  Następnie jest długa przerwa i ewentualnie jeszcze na trzecim miejscu samotni mężczyżni, ale muszą to być duże chłopy, tacy z kolei nie dbają specjalnie o super porządek, ale i nic złego nie zrobią.  Najgorsza kasta najemców to mężczyżni małego wzrostu, takie małe "konusy", jest w nich najwięcej złośliwości, zaciekłości i chęci do "prawowania" się pod byle pretekstem. Nawet jak przyjdzie parka i facet jest taki mały "konusik" i na dodatek łysy i wytatuowany, to szkoda czasu na rozmowę, bo najczęściej jest on dominujący w tym "stadzie".:) 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dziadek napisał(-a):

NNajgorsza kasta najemców to mężczyżni małego wzrostu, takie małe "konusy", jest w nich najwięcej złośliwości, zaciekłości i chęci do "prawowania" się pod byle pretekstem...............

Wiesz dlaczego??

 Bo mała odległość od nosa do d@py i zawsze mu wszystko śmierdzi...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slyszales ze gdzies dzwonia tylko nie wiesz gdzie... przy wynajmie okazjonalnym, zanim wprowadzisz lokatora do lokalu nalezy udac sie do notariusza i w jego obecnosci podpisac 'oswiadczenie najemcy o poddaniu sie egzekucji' w ktorym potencjalny lokator wskaze miejsce do ktorego moze sie wyprowadzic, malo tego, nalezy miec pisemna zgode wlasciciela tego lokalu odnosnie przyjecia lokatora
dla wlasnego dobra warto poczytac przepisy a nie opierac sie na wiedzy 'specjalistow' z internetu
Aleś dowalił. Reszta na priv jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z właścicielem mieszkania , które aktualnie opuszczają. Nie ma żadnych problemów i żałuje, że mu wychodzą, bo bardzo porządni najemcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.