Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Hogg

Przyciski w G shock 5600

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie: kupiłem kiedyś G jak w temacie, ale odesłałem z powodu bardzo kiepsko działającego przycisku - praktycznie nie dało się go użyć bez użycia zapałki czy innego "popychacza" Jakoś bardzo głęboko osadzony czy co... Czy to normalne w każdym Casio z serii 56....?

Chodzi za mną taka kostka, ale często używam stopera za który odpowiada rzeczony przycisk, a taki problem eliminuje ten zegarek z moich rozważań. Dziękuję

 

Hogg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

To zależy. Podstawowa kostka:

20210705_125949.thumb.jpg.dd805e1bd485c052357c87802ece18a8.jpg

 

Ma właśnie taki wycofany przycisk w lewym górnym rogu - tylko ten własnie jest cofnięty.

 

W nieco lepszych kościach, z solarem, mb6 i bluglutem jest lepiej:

 

20210703_174834.thumb.jpg.566b682ba50dd440a6a34fe512a879b9.jpg

 

wszystkie 4 przyciski wystają. A wgl najfajniej mają metalowe/tytanowe kostki bo tam przyciski są większe (metal gmw5000 po lewej):

 

20210420_100418.thumb.jpg.9d9c7c7419e6cf76e49a5dad30787e35.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ciekawi mnie tylko, jaka koncepcja przyświecała inżynierom tworzącym takie rozwiązanie? Dla mnie to dyskwalifikacja całkiem fajnego zegarka (stoper)
Nie może chodzic o przypadkowe wciśnięcie przycisku, bo w innych zegarkach są umieszczone normalnie. Zastanawiające.
Chociaż może to tak, jak z tą klapą w kiblu w pociągu z "Dnia Świra"...

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
34 minuty temu, Hogg napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź. Ciekawi mnie tylko, jaka koncepcja przyświecała inżynierom tworzącym takie rozwiązanie? Dla mnie to dyskwalifikacja całkiem fajnego zegarka (stoper)
Nie może chodzic o przypadkowe wciśnięcie przycisku, bo w innych zegarkach są umieszczone normalnie. Zastanawiające.
Chociaż może to tak, jak z tą klapą w kiblu w pociągu z "Dnia Świra"...

Hogg
 

A to rzeczywiście dobre pytanie do magików z Casio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz bardzo prosta - aby przypadkowo nie wejść w ustawienia i ich nie przestawić.

Moduł w podstawowej kostce jest tak skonstruowany , że wejście w ustawienia jest po jednym kliku w innych modułach trzeba chwilę przytrzymać przycisk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Hogg napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź. Ciekawi mnie tylko, jaka koncepcja przyświecała inżynierom tworzącym takie rozwiązanie? Dla mnie to dyskwalifikacja całkiem fajnego zegarka (stoper)
Nie może chodzic o przypadkowe wciśnięcie przycisku, bo w innych zegarkach są umieszczone normalnie. Zastanawiające.
Chociaż może to tak, jak z tą klapą w kiblu w pociągu z "Dnia Świra"...

Hogg
 

 

Właśnie chodzi o to przypadkowe wciśnięcie - przynajmniej lata temu spotkałem się z taką opinią

Nawet było to zagadnienie poruszane na forum....ogólnie panowało zrozumienie dla tej ideii, ale jednoczesna radość, że występuje to tylko w dwóch seriach heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w innych modelach nie ma ryzyka wciśnięcia, ale akurat w tym jest :) No logiczne :D:D

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Hogg napisał(-a):

Czyli w innych modelach nie ma ryzyka wciśnięcia, ale akurat w tym jest :) No logiczne :D:D

Hogg
 

po prostu im nie wyszło ... :) po co szukać dziury w całym :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam dziury, wszystko ok. Po prostu zastanawiam się, czemu tak jest, skoro jak sam piszesz "nie wyszło im" a od tylu lat nie zostało to poprawione. Pozdrówko

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Hogg napisał(-a):

Nie szukam dziury, wszystko ok. Po prostu zastanawiam się, czemu tak jest, skoro jak sam piszesz "nie wyszło im" a od tylu lat nie zostało to poprawione. Pozdrówko

Hogg
 

Spoko nie miałem na myśli Ciebie z tą dziurą ale oni tak myślą, poprawianie im się  nie opłaciłoby - przestawianie produkcji - nie wyszło a to  mały problem i tyle :)  księgowe pogoniłyby ich - teraz pewnie księgowość projektuje wszytko - jak wszędzie- ciąć koszta, być Eko. Lepiej wrzucić jakiś nowy model - ogólnie lepiej się opłaci niż poprawka- modułów maja naklepane tylko obudówkę przeprojektować i  ludzie się rzuca na nowy (stary) model)   i tyle :) - większy zarobek niż ten poprawiany z większymi przyciskami :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ta kosteczka podeszła mi. Prosta, czytelna, klasyczna.

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Hogg napisał(-a):

Szkoda, ta kosteczka podeszła mi. Prosta, czytelna, klasyczna.

Hogg
 

Spoko zaraz coś nowego wejdzie - pewnie - toż codziennie inżynierowie do roboty przychodzą to pewnie już na rok od przodu maja naprojektowanych modeli - ale powolutku wdrażają aby te co są swoje zarobiły :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

2 godziny temu, Hogg napisał(-a):

Czyli w innych modelach nie ma ryzyka wciśnięcia, ale akurat w tym jest :) No logiczne :D:D

Hogg
 

W innych modelach są inne moduły, gdzie trzeba ten przycisk przytrzymać dłuższą chwilę, tak jak Tomek napisał, a nie tylko raz kliknąć, więc ryzyko jest dużo mniejsze, logiczne.

  

Godzinę temu, unadarek napisał(-a):

po prostu im nie wyszło ... :) po co szukać dziury w całym :) 

 

56 minut temu, Hogg napisał(-a):

Nie szukam dziury, wszystko ok. Po prostu zastanawiam się, czemu tak jest, skoro jak sam piszesz "nie wyszło im" a od tylu lat nie zostało to poprawione. Pozdrówko

Hogg
 

 

2 godziny temu, GTB napisał(-a):

Moduł w podstawowej kostce jest tak skonstruowany , że wejście w ustawienia jest po jednym kliku w innych modułach trzeba chwilę przytrzymać przycisk

Toć Tomek napisał jak wół dlaczego, a od lat moduł wciąż jest używany w prostszych modelach, więc koncepcja pozostała. Klikniesz raz i możesz wszystko ustawiać, przestawiać. Żeby nie robić tego niechcący zrobili krótszy przycisk.  Poza tym, za parę złotych można kupić taki sam długi przycisk i samemu wymienić - robiłem tak nie raz..

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, p.r.p. napisał(-a):

Toć Tomek napisał jak wół dlaczego, a od lat moduł wciąż jest używany w prostszych modelach, więc koncepcja pozostała. Klikniesz raz i możesz wszystko ustawiać, przestawiać. Żeby nie robić tego niechcący zrobili krótszy przycisk.  Poza tym, za parę złotych można kupić taki sam długi przycisk i samemu wymienić - robiłem tak nie raz..

fabryki się nie poprawia - bo przyjdą Japończycy i .... sie wkurzą  :) W sumie to dobre rozwiązanie 👍 a wymiarowo to sa takie same te dłuższe ? i jak sprawa wodoszczelności ? 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  
Toć Tomek napisał jak wół dlaczego, a od lat moduł wciąż jest używany w prostszych modelach, więc koncepcja pozostała. Klikniesz raz i możesz wszystko ustawiać, przestawiać. Żeby nie robić tego niechcący zrobili krótszy przycisk.  Poza tym, za parę złotych można kupić taki sam długi przycisk i samemu wymienić - robiłem tak nie raz..
A możesz coś podlinkować gdzie go kupić? To by mnie interesowało, super

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A skąd wiadomo, że to ten dłuższy?
Montaż to skomplikowany temat?

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Hogg napisał(-a):

Dziękuję. A skąd wiadomo, że to ten dłuższy?
Montaż to skomplikowany temat?

Hogg
 

 

Innego nie sprzedają, bo jak już ktoś kupuje to właśnie ten dłuższy, żeby wymienić sobie. ;)  W opisie aukcji masz "MONTOWANY NA GODZ 2,4,8". A ty potrzebujesz wymienić ten z godz. 10 na taki jak z pozostałych trzech. Sam dokładnie taki kupowałem i dokładnie w tym samym sklepie, tj. u Adam Łępy ze swiatzegarkow24.pl. No, pomijam, że za starych czasów to się taniej bezpośrednio w zibi zamawiało. .

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie otóż takie rozwiązanie jest bardzo sensowne. Jest to zegarek do roboty. A w takim zegarku w warunkach roboczych bardzo łatwo wcisnąć guzik zmiany, przypadkiem.

 

W modelu AQ-230 jest przycisk od przestawiania wskazówek. I on  jest otoczony pierścieniem żeby go przypadkowo nie wcisnąć.

 

Ktoś wymyślił taki projekt, ktoś go zrealizował, a że skarg było bardzo mało to tak zostało. Sam mam kostkę 5600 z tym rozwiązaniem i ogólnie nie mam nic przeciwko. Jeżeli Tobie przeszkadza, zrób jak piszą koledzy. Zmień przycisk na dłuższy i po sprawie.

IMG20210831000756.jpg

IMG20210831000725.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym z ładowaniem solarnym przycisk już jest normalny

Casio G-SHOCK G-5600UE-1JF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.