Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marian88

Pierwszy drogi zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowy. Chciałbym sobie kupić w najbliższym czasie swój pierwszy drogi zegarek. Wybieram pomiędzy Navitimer Chronograph GMT 46 Stainless Steel Black A24322121B2P2, a Omega Seamaster Diver 300M OMEGA Co-Axial Master Chronometer Chronograph 44 mm 210.32.44.51.01.001. Moje pytanie jest następujące, czy warto dopłacić do wyższego modelu Breitling Navitimer, aby mieć pod spodem szkło, za którym można zobaczyć mechanizm i czy białe nitki nie będą po miesiącu brudne? Zastanawiam się nad tymi dwoma zegarkami i nie wiem, który wybrać? Ewentualnie co polecacie w tym przedziale cenowym? Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Marian88 napisał(-a):

Chciałbym sobie kupić w najbliższym czasie swój pierwszy drogi zegarek.

[...]

co polecacie w tym przedziale cenowym?

Ale chodzi Ci ot to, żebyśmy polecili zegarki drogie, czy zegarki za 20 000?

B)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zeno napisał(-a):

 

Ale chodzi Ci ot to, żebyśmy polecili zegarki drogie, czy zegarki za 20 000?

B)

 

Chodzi o zegarki z białymi nitkami :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to spore zegarki - powiedz nam, jaki masz nadgarstek. 

Czy mierzyłeś je, czy bazujesz na fotach z netu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy @Marian88  :)
Widzę że podobają Ci się chronografy, natomiast zegarki które przedstawiłeś to trochę różne typy zegarka.

Breitling to rodzaj pilota a Omega to nurek (nietypowy bo z chronografem). 

 

Odpowiadając na Twoje pytania:

Jeżeli nigdy nie miałeś zegarka mechanicznego, to prześwitujący dekiel będzie fajną sprawą (w zegarkach tej klasy będzie on zazwyczaj ładnie ozdobiony).

Obydwa modele to świetne zegarki, więc sam sobie musisz odpowiedzieć który chcesz :)

Breitling będzie natomiast trochę bardziej elegancki.

Jak zostało już zauważone, to bardzo duże zegarki. Jaki masz rozmiar nadgarstka? Mierzyłeś przed zakupem te modele?

 

Zapraszam do tego tematu:

 

A co do innych propozycji w tym przedziale cenowym to na pewno znajdzie się sporo fajnych propozycji :)

Przejrzyj ofertę takich marek jak: Tag Heuer, IWC, Zenith, Tudor, czy Bell & Ross... 

Określ precyzyjniej swoje wymagania (zegarek to nie tylko cena :P ), a postaramy się pomóc. 

 

Zajrzyj do tego tematu, były tam omawiane jakiś czas temu sportowe chronografy:

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi! :) Wymiar mojego nadgarstka to 21cm, dokładnie tak - lubuje się w chronografach, lubię też duże tarcze, odnośnie moich preferencji to niezbyt lubię stalowe bransolety - jak już to czarne i jeszcze bardziej podobają mi się Skeletony od Chronografów, ale tak jak napisałem w pierwszym poście - najbadziej podoba mi się Breitling i Omega. Chodzi mi najbardziej o jak najlepsze wykonanie. Ps. Nie ubieram się elegancko prawie nigdy, zazwyczaj 95% na sportowo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu wybierałem zegarek w podobnym budżecie do Twojego.

Tez ubieram się w zasadzie tylko na sportowo.spacer.png
Zdecydowałem się na omegę 300m i do tej pory na nią patrzę, to cały czas podoba mi się tak samo jak na początku. 
Nie oszczędzam jej. Ściągam tylko przed snem. Spieszy mi się o 0,6 sekundy na dobę.

Jestem zadowolony;)

F4082251-9C5C-44C0-ACAD-DA2D5CB7FC9E.jpeg

F99EE409-2F5B-4AB6-8FC2-A28CEA58810D.jpeg

Edytowane przez adrian0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2021 o 13:52, Marian88 napisał(-a):

Dziękuje bardzo za odpowiedzi! :) Wymiar mojego nadgarstka to 21cm, dokładnie tak - lubuje się w chronografach, lubię też duże tarcze, odnośnie moich preferencji to niezbyt lubię stalowe bransolety - jak już to czarne i jeszcze bardziej podobają mi się Skeletony od Chronografów, ale tak jak napisałem w pierwszym poście - najbadziej podoba mi się Breitling i Omega. Chodzi mi najbardziej o jak najlepsze wykonanie. Ps. Nie ubieram się elegancko prawie nigdy, zazwyczaj 95% na sportowo :) 


Przy nadgarstku 21 cm masz w czym wybierać w ofercie Breitlinga. 300m jest super ale bardziej oczywista niż Brajtek. Z tych dwóch każdy wybór będzie dobry :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divery chrono bym odpuścił jako niekoszerne.( po co nurkowi chronograf? )  Heuer i Breitling oferują w tym budżecie kilka nie „za małych” chrono. Autavia,Carera,,Monaco, Avenger czy nieco droższe Navi lub Chronomaty. Nic tylko mierzyć i wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, omega chrono to jest to, nie słuchaj ich😉 Jak Ci się podoba, to ciągnij za spust😎 mi się podoba i mam😉

2773B65C-AD15-4294-B436-57D21ABB7B2D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
W dniu 9.09.2021 o 21:19, rafalmosty napisał(-a):

Eee tam, omega chrono to jest to, nie słuchaj ich😉 Jak Ci się podoba, to ciągnij za spust😎 mi się podoba i mam😉

 

Ty Rafał mieszkasz nad morzem i biegasz, niewykluczone że także po wodzie 😉 , więc w Twoim wypadku ta Omega to ma jakiś sens ale tak ogólnie to ja się 🤔 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Wodolej napisał(-a):

Ty Rafał mieszkasz nad morzem i biegasz, niewykluczone że także po wodzie 😉 , więc w Twoim wypadku ta Omega to ma jakiś sens ale tak ogólnie to ja się 🤔 😉

Marek, ale tak serio, kiedy kupując zegarek podchodziłeś do tematu racjonalnie i praktycznie?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rafalmosty napisał(-a):

Marek, ale tak serio, kiedy kupując zegarek podchodziłeś do tematu racjonalnie i praktycznie?😉


Zawsze. Przecież każdy potrzebuje więcej niż 1-2 zegarki, to bardzo racjonalne. 

 

A co do nurka chrono - obowiązkowo powinien mieć jeszcze datę aby człowiek wiedział kiedy się wynurzył z morskich odmętów. A już bardziej na serio: ta Omega jest bardzo ładna ale … podobnie jak w wielu innych nurkach chrono (np. Tudor Black Bay) w pewnych położeniach te wielkie wskazówki mocno zasłaniają sub tarczki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
7 godzin temu, rafalmosty napisał(-a):

Marek, ale tak serio, kiedy kupując zegarek podchodziłeś do tematu racjonalnie i praktycznie?😉

Zawsze, przecież zostaliśmy wykształceni do tego, by racjonalizować największe nawet bezeceństwa i idiotyzmy 🤣 Niestety brak mi, zazwyczaj, elementarnej uczciwości, która pozwoliłaby powiedzieć samemu sobie, że kupuję zegarki bo lubię i chcę 😉.

 

37 minut temu, cordi7 napisał(-a):


Zawsze. Przecież każdy potrzebuje więcej niż 1-2 zegarki, to bardzo racjonalne. 

 

A co do nurka chrono - obowiązkowo powinien mieć jeszcze datę aby człowiek wiedział kiedy się wynurzył z morskich odmętów. A już bardziej na serio: ta Omega jest bardzo ładna ale … podobnie jak w wielu innych nurkach chrono (np. Tudor Black Bay) w pewnych położeniach te wielkie wskazówki mocno zasłaniają sub tarczki.

 

Rafał jak Andrzej Rybiński nie liczy godzin i lat, a nurka chrono firmy Omega oraz swego Panerai, używa li tylko do zwiększenia obciążeń w trakcie treningu 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2021 o 22:50, desmo napisał(-a):

Divery chrono bym odpuścił jako niekoszerne.( po co nurkowi chronograf? )  

 

To chyba pierwszy przypadek na Forum, żeby dajwera kupował prawdziwy nurek!

 

Oh, wait...


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.