Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
piteks

jaki garniturowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do garniturowca. Na chwilę obecną mam generalnie takie typy jak na fotkach. Czekam na jakieś sugestie. Może ktoś coś ciekawego podrzuci:).

 

 

20210703_111319.jpg

Przechwytywanie4.PNG


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz rozmiar nadgarstka?

 

Ps. Ten IWC w stosunku do nadgarstka jest zdecydowanie za duży jak na garniturowca.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz rozmiaru nadgarstka podaj budżet i pomyślimy.

Zgadzam się z Mariuszem, to IWC jest za duże i za grube.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet, nadgarstek i preferowany "napęd" poprosimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że dojdziesz szybko, ze swoimi detektywistycznymi zdolnościami, śledztwo będzie krótkie 🙂

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.watch-wiki.net/doku.php?id=IWC_82200#:~:text=This new calibre family is,automatic movement with elaborate decoration.

 

IWC 82200

Cal. 82200 is an automatic small seconds manufacture movement produced by IWC starting in 2018.

DETAILS

IWC has been transitioning to in-house movements since 2000, enhancing the reputation and technical features of their watches. One of the final areas to address was the need for a time-only movement, and this is the market for the Cal. 82000 family of movements. This new calibre family is based on the ETA 2892A2 architecture but all components are said to be produced in-house.

Cal. 82200, introduced in 2018 in the Da Vinci Automatic Edition "150 Years" at SIHH, is a traditional, compact, automatic movement with elaborate decoration. It includes the new double-pawl version of IWC's patented Pellaton automatic winding technology for greater shock resistance and bi-directional winding efficiency. Many of the winding components are made of ceramic composite for reliability and longevity, including the pawls, automatic wheel, and cam. It boasts an index-less balance with a flat coil spring operating at 4 hertz (28,800 A/h). Power reserve is 60 hours.

 

Trafilem? Patrzac i porownujac to sekcja sprezyny napedowej wyglada dosc podobnie, mechanizm zostal troche 'podziurawiony' ale widac slady 2892-A2.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Może ktoś coś wiecej na temat mechanizmu w IWC? To inhouse, czy eta base lub inna pochodna?

IWC caliber 82200 » WatchBase

In house w sensie takim, że ponoć od początku do końca produkowany we własnym zakresie przez IWC. A ETA-base, bo konstrukcyjnie oparty na werku ETA 2892-A2.

 

Edyta: Cordi mnie ubiegł :)

Edytowane przez Dirty Harry

Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za watchbase 82200 powstał z 82110, a ten z 80110. Z kolei 80110 niby bazuje na valjoux 7750:

IWC 80110 – urdelar.se

 

(...) the "new" inhouse movement, cal 80110. Surprisingly it was an disguised and modified Valjoux 7750, without the chronograph mechanism and with a new date module.

(...) The upside is the availability of parts when needed, most of the train wheel (exept the sweep second wheel) seems to be the same as the 7750, the main spring, pallet fork, setting mechanism also, note that the winding stem has an 0.9 thraed (omega 1152 stem).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

A jaki masz rozmiar nadgarstka?

 

Ps. Ten IWC w stosunku do nadgarstka jest zdecydowanie za duży jak na garniturowca.

prawie 17,5 cm

10 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Oprócz rozmiaru nadgarstka podaj budżet i pomyślimy.

Zgadzam się z Mariuszem, to IWC jest za duże i za grube.

 

w 50 byłoby fajnie się zmieścić:)

9 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Budżet, nadgarstek i preferowany "napęd" poprosimy :)

automat


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczasz używki, czy tylko nowy? Przy 50k można poszaleć w doradzaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że zaczyna mnie mnie kręcić Rolex. Pewnie z racji wieku i przebywania na tym forum😂. IWC to sentyment, bo mam pierwszy tak poważny zegarek po moim dziadku ale też mam IWC pilota, którego sam już sobie kupiłem. Generalnie coś nie krzykliwego.

Zdecydowanie nowy wchodzi w rachubę.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szuwi napisał(-a):

A JLC? Albo dołożyć do Lange?

 

Dla mnie Rolex nie jest zegarkiem do garniaka, choć zdarzyło mi się do garnituru ubrać Ex1 na mniej ważne spotkanie... 😉

No nie... przy takim budżecie? Jestem rozczarowany propozycjami... 😛

Myślę że rolek jest trochę uniwersalny i bardziej formalnych strojach też dałby radę


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piteks napisał(-a):

Myślę że rolek jest trochę uniwersalny i bardziej formalnych strojach też dałby radę


Szukasz eleganta a nie garniturowca. Ten model Rolexa to nie garniturowiec (jak dla mnie).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

PS. @piteks Szukasz garniturowca czy eleganta? Bo dla mnie to dwie różne rzeczy

Bardziej eleganta🙂


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

… No a ja tu garniturowce wyszukuję :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Pamietam jak sam ci ten zarzut postawiłem wiec ok, należało mi się :P

 

 


PS. @piteks Szukasz garniturowca czy eleganta? Bo dla mnie to dwie różne rzeczy ;)

 

Też pamiętam i pośmiałem się 🙂

Na eleganta DJ nadaje się  ale wybór jest spory. Jeżeli uwzględniasz ewentualną sprzedaż, to król jest bezpiecznym wyborem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz ma stalowe sportowe zegarki, takie jak Zenith Defy Classic, GP Laureato 38 mm, itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, na eleganta DJ się nadaje idealnie. Jeżeli będziesz jednak poszukiwał garniturowca, daj znać. :)

20210830_165257.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz oberwie mi się za to co napiszę ;) , ale skoro szukasza "eleganta" a nie garniturowca w budżecie do 50k i do tego podoba Ci się Rolex, to może poprostu czarny Submariner z ceramiką. Niby to nurek, ale elegancji ciężko mu odmówić (wystarczy zobaczyć go na żywo, by się o tym przekonać) i myślę, że będzie pasował zarówno do stroju casual jak również do czegoś dużo bardziej oficjalnego. Moim zdaniem ten zegarek jest jak czarny Aston Martin DBS - niby samochód sportowy, ale nie będzie wstydu gdy nim podjechać w smokingu na wystawny bakniet ;)

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2021 o 23:00, mario1971 napisał(-a):

No, na eleganta DJ się nadaje idealnie. Jeżeli będziesz jednak poszukiwał garniturowca, daj znać. :)

20210830_165257.jpg

Mariusz, a planujesz jakieś garniturowce sprzedawać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.