Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leopold

Japoński nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do kupna tego zegarka: https://www.kuoe-en.com/product-page/kuoe-old-smith-90-001-japan-made-blue-hands-with-arabic-index-dial-1.

Jednak niepokoi mnie dość młody producent, stąd trudno jest mi znaleźć wiele opinii na jego temat.

Druga obawa wynika z bardzo małych zdjęć na stronie - jakby nie chciał pokazać detali. Trzecia zagwozdka związana jest z dość krótką gwarancją (tylko rok) oraz brakiem informacji o żywotności baterii.

Zegarek niezwykle mi się podoba, ale nie chciałbym się naciąć. Dodatkowo KUOE zapytane przeze mnie czy w przyszłości zamierzają wypuścić serię zegarków nakręcanych ręcznie odpowiedziało, że nie zrobią tego, ponieważ mechanizmy nakręcane nie są produkowane w Japonii, a ich zegarki są tworzone całkowicie z japońskich części...

KUOE poproszone o zdjęcia zegarka w troszkę wyższej rozdzielczości milczy. Podesłało mi tylko jednego maluszka na maila w wielkości takiej jak na stronie. Nie wiem czy warto ryzykować. Według mnie cena jak na taki zegarek również nie jest zbyt zachęcająca, ale może się nie znam, dlatego piszę w tym wątku.

 

Pozdrawiam,

Jakub

Edytowane przez Leopold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej marki, więc ciężko się wypowiedzieć co to tak naprawdę jest. Ale 205$ za kwarca o nieokreślonej jakości z mineralnym szkłem, to może być trochę drogo (do tego mogą dojść opłaty celne). Mnie jednak niepokoiła by inna sprawa - na tym egzemplarzu, który widać po otwarciu linku cyfra "2" nie wygląda na zrobioną zbyt precyzyjnie (4,5) , więc jeśli takie zdjęcia umieszczają na swojej stronie mające zachęcić do kupna (więc zakładam, że to "dopieszczony" egzemplarz ;) ) , to jak będzie wyglądał  zegarek, który przyjdzie do klienta? Na kolejnych zdjęciach jeat niewiwle lepiej - wycentrowanie wskazówek na osi, raczej nie zachęca, pomijam już, że dekiel jest wciskany, a nie zakręcany. W tej cenie w PL masz podobnego Orienta Small Seconds i to w automacie. spacer.png

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Kuoe ma @Londek Na jego zdjęciach wygląda bardzo dobrze.

 

Seweryn napisz jak oceniasz swoje Kuoe. Wiesz może czy da się go kupić w Unii?


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dopowiem co do indeksów godzinowych - 2, 4, 5, a nawet 7 i 8 wyglądają na "krzywe" ale moim zdaniem to tylko kwestia wypukłego szkła 😉

Sam zegarek przypomina mi trochę Tissota Heritage Petite Seconde którego mam i lubię właśnie za ten klasyczny design ( no dobra, i za zdobionego UNITASa i wypukły szafir). Odnośnie samej marki Kuoe nie pomogę niestety, nie mam żadnych z nią doświadczeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i Czołem😉

Zgadza się, już od jakiegoś czasu posiadam w swojej kolekcji Kuoe Old Smith 90-002, a dzisiaj nawet był przez chwilę na łapce😊 Co prawda panuje u mnie mega rotacja nadgarstkowa i nigdy nie nosiłem jednego zegarka dłużej niż kilka dni, ale mogę powiedzieć że Kuoe wywarł na mnie dobre wrażenie, wykonany jest bardzo dobrze, super wykonana i wypolerowana koperta (o niebo lepiej niż mój Gerlach 303), tarcza w klimacie rustykalnym, wyglądem przypomina ręczne malowanie (i może też tak jest?, tego nie wiem)sama faktura tarczy jest naprawdę ekstra👍🏻. Serce to znane i często używane przez micro brandy NH35 na niemalże idealnym chodzie, bo po czterech dniach obserwacji zrobił jedną sekundę na minusie! Nie wiem czy oni regulują mechanizmy w jakiś sposób, czy po prostu mój egzemplarz  tak fajnie trzyma czas?

Z początku myślałem że to mechanik z ręcznym naciągiem, o czy sugerował by napis na tarczy, bo w tym wypadku powinien być chyba Automatic... myślę że użyli tej nazwy by bardziej pasowała do całości vintageowego projektu🤔

Luma jest, ale szału nie robi.
Wybierając Kuoe na pewno ciężko będzie spotkać kogoś kto będzie miał właśnie taki sam zegarek na nadgarstku. Kwestii gwarancji raczej bym się nie bał, wykonanie jest na wysokim poziomie a ewentualne korekty czy naprawy werku przeprowadzi większość zegarmistrzów. 
Czy jest dostępny w Unii? Tak naprawdę nie mam pojęcia, mój egzemplarz był zakupiony u źródła. 
Z chęcią udzielę innych informacji jeżeli będę miał jakąkolwiek wiedzę na ich temat, mogę też postarać się trzasnąć lepsze fotki na dniach😉

Powodzenia w wyborach... bo wiem że czasami jest to ciężki orzech do zgryzienia. 

Pozdrawiam

Seweryn. 

 

 

 

CD60647D-B7E2-42D0-8702-4831F8D36252.jpeg

A8843A81-03BD-47DD-8A1B-77FF369AEF04.jpeg

4748B8C5-FDCD-42F8-8EBF-682D86B75F3D.jpeg

Edytowane przez Londek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK&AK dzięki za zwrócenie uwagi @Londek.

@Londek dzięki za wypowiedzenie się na temat jakości wykonania.

Ja raczej celuję już albo w nakręcane zegarki lub kwarce/solary. Mam już 2 automaty i tyle mi wystarczy - ktoś musi mi je obracać 😃.

W takim razie spróbuję może z tym 90-001. Zastanawia mnie tylko cena. Sam mechanizm kwarcowy to jakieś 16$ detalicznie, szkiełko maks. 10$, pasek 35$ według cennika strony. Postaram się przełknąć taką cenę, chociaż mam straszną ochotę na szafir.

Tylko jak zegarek okaże się niewypałem, to strasznie szkoda inwestować w szafirowe szkiełko do niego. Prześpię się i pomyślę nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leopold Zakładam, że zwróciłeś uwagę, że ten zegarek ma 35mm średnicy i jest malutki jak prawdziwy vintage.

Sam zegarek dobrze się prezentuje na zdjęciach. Są nakładane indeksy, ładna koronka, koncentryczne wzory na tarczy sekundnika i droga, japońska robocizna, więc cena nie jest jakoś wyjątkowo wysoka. Co do mechanizmu z ręcznym naciągiem, to chyba mają rację. Mechanizm 8N33 z tego co się orientuję nie jest już chyba oferowany przez Miyotę, a poza nim to kojarzę już chyba tylko mechanizmy japońskie z ręcznym naciągiem od Grand Seiko, ale po pierwsze, to jakby trochę inna liga a po drugie z pewnością nie są one dostępne dla microbrandów.

Co do szafirowego szkiełka, to w tym zegarku to celowa decyzja, którą w pełni rozumiem. Ten zegarek, to taki klasyczny "vintage" i mocno wypukłe szkło do niego bardzo pasuje. A w szafirze takich bardzo wypukłych szkieł się w zasadzie nie robi (w każdym razie nie w takim kształcie jak szkła hesalitowe w starych zegarkach i nie w cenach pasujących do tego segmentu gdzie jest Kuoe). Jeżeli w takich zegarkach stylizowanych na vintage chce się montować szafirowe szkła (w rozsądnej cenie), to najczęściej dzieje się to poprzez zamontowanie lunety i osadzenie w niej stosunkowo płaskiego szkła szafirowego. Możesz sobie wygooglać zegarki Seagull 1963 w wersji z szafirem i z hesalitem i porównać zdjećia robione z boku. Moim zdaniem w takich zegarkach stylizowanych na vintage szkło szafirowe najczęściej nie komponuje się dobrze. Dość fajnie udało się Junghansowi zrobić wersję Max Billa z szafirem, tylko w Junghansie dopłata do takiego szkła wynosi chyba 170 EUR. Dlatego uważam w takim zegarku jak Kuoe lepiej założyć szkło mineralne, lub nawet hesalit i podtrzymać ten staromodny styl. Chociaż, jak się teraz przyjrzałem to w tym zegarku taka luneta już jest. Pewnie już nawet pod szkło mineralne była potrzebna. Albo od początku taki był plan i design.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile jeśli chodzi o szafirowe szkiełko, na stronie producenta jest możliwość wybrania go zamiast mineralnego.

Możesz sobie zobaczyć porównanie. Pan Japończyk podesłał mi fotki. Jakieś znaczącej różnicy w wypukłości nie widzę. Chyba, że cyknął pod takim kątem, żeby jej nie było widać. 😛

sapphire.JPG

mineral.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. To po to właśnie ta luneta. Z hesalitem mogłoby się obyć bez niej. Szafir faktycznie wygląda tutaj dobrze i jest ładnie obrobiony z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet pokuszę się o stwierdzenie, że wersje złote i srebrne bez cyfr arabskich fajnie sprawdzą się jako rzadko zakładane, mocno formalne garniturowce.

0820ab_49d06c527a164331a415af8543533d7f~0820ab_d2a87d5ad6d54c0683f76ed5d485f6c0~

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje z indeksami w formie kresek podobają mi się nawet bardziej. Jest też automat na Miyocie 9xxx. Niestety dużo droższy, ale wygląda na porządnie zrobiony. Widać, że tam włożyli trochę więcej serca i funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Wersje z indeksami w formie kresek podobają mi się nawet bardziej. Jest też automat na Miyocie 9xxx. Niestety dużo droższy, ale wygląda na porządnie zrobiony. Widać, że tam włożyli trochę więcej serca i funduszy.

👍 Dokładnie! Patrz wyjaśnienie poniżej 😜

 

18 godzin temu, Londek napisał(-a):

Cześć i Czołem😉

Zgadza się, już od jakiegoś czasu posiadam w swojej kolekcji Kuoe Old Smith 90-002, a dzisiaj nawet był przez chwilę na łapce😊 Co prawda panuje u mnie mega rotacja nadgarstkowa i nigdy nie nosiłem jednego zegarka dłużej niż kilka dni, ale mogę powiedzieć że Kuoe wywarł na mnie dobre wrażenie, wykonany jest bardzo dobrze, super wykonana i wypolerowana koperta (o niebo lepiej niż mój Gerlach 303), tarcza w klimacie rustykalnym, wyglądem przypomina ręczne malowanie (i może też tak jest?, tego nie wiem)sama faktura tarczy jest naprawdę ekstra👍🏻. Serce to znane i często używane przez micro brandy NH35 na niemalże idealnym chodzie, bo po czterech dniach obserwacji zrobił jedną sekundę na minusie! Nie wiem czy oni regulują mechanizmy w jakiś sposób, czy po prostu mój egzemplarz  tak fajnie trzyma czas?

Z początku myślałem że to mechanik z ręcznym naciągiem, o czy sugerował by napis na tarczy, bo w tym wypadku powinien być chyba Automatic... myślę że użyli tej nazwy by bardziej pasowała do całości vintageowego projektu🤔

Luma jest, ale szału nie robi.
Wybierając Kuoe na pewno ciężko będzie spotkać kogoś kto będzie miał właśnie taki sam zegarek na nadgarstku. Kwestii gwarancji raczej bym się nie bał, wykonanie jest na wysokim poziomie a ewentualne korekty czy naprawy werku przeprowadzi większość zegarmistrzów. 
Czy jest dostępny w Unii? Tak naprawdę nie mam pojęcia, mój egzemplarz był zakupiony u źródła. 
Z chęcią udzielę innych informacji jeżeli będę miał jakąkolwiek wiedzę na ich temat, mogę też postarać się trzasnąć lepsze fotki na dniach😉

Powodzenia w wyborach... bo wiem że czasami jest to ciężki orzech do zgryzienia. 

Pozdrawiam

Seweryn. 

Bardzo dziękuję za wpis! Po pierwszym spojrzeniu na Kuoe stwierdziłem, że to nie dla mnie (kwarc, mineralne szkło). 

Ale wróciłem na jego stronę, przewertowałem ofertę i trafiłem na Royal Smitha, który prezentuje się świetnie. Jest opcja szafiru, trafia w mój punkt co do "made in Japan", interesujący rozmiar (chociaż mógłby być 2 mm wiekszy...). 

 

Na pewno trafia na listę "do rozważenia" :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po opisach posiadaczy tego zegarka wychodzi, że to całkiem ciekawy zegarek. Jednak dział reklamy i promocji mają do bani, bo zdjęcia zamieszczone na stronie nie zachęcają za mocno - z tygo zdjęcia wygląda, że osiowość mocowania wskazówek jast na poziomie potowrków z ali za 10zł

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj siedzi na moim nadgarstku 18.5cm.
evilym@ masz poniekąd rację bo te dwa milimetry więcej przypasowały by pewnie większemu gronu klientów, tyle że zegarek stracił by ten charakter/ rozmiar z epoki o który wydaje mi się chodziło w tym projekcie. Kuoe przy dość dużej tarczy naprawdę robi dobre wrażenie , to fajny zegarek i  jeżeli tylko ktoś lubi właśnie te klimaty, to jest to czasomierz dla niego który na sto procent będzie cieszył oko😉.. dodaję też fotę właśnie o dwa milimetry większego zegarka od Geckoty i powiem szczerze że mi on jakoś nie siedzi, jest ciągle mały i tak dziwnie wyglada to... może to kwestia tych przydługich uszu🤔, dodam że Geckota właśnie jest z wypukłym szafirem.

1052B04D-BD4C-4465-91BF-B095BC1F5F48.jpeg

20A8FF94-0312-4E53-9499-E34AD61A1FC0.jpeg

4CF8A2EF-F7A5-48AF-8620-CEE2DAFF8DEA.jpeg

08ECC6D2-3C18-4D00-B37E-367AFCF4C255.jpeg

+ dwie foty na których jest widać chyba trochę więcej detali😉... nie ma chyba aż takiej tragedii co? Szkło jest obłe i robi to takie przekłamania trochę. 

8E9011F1-E688-4C5F-955F-F4649068A886.jpeg

D56B668C-A13D-4BB9-8EF6-34F9DFEF053F.jpeg

Edytowane przez Londek
😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Londek napisał(-a):

Tutaj siedzi na moim nadgarstku 18.5cm.
evilym@ masz poniekąd rację bo te dwa milimetry więcej przypasowały by pewnie większemu gronu klientów, tyle że zegarek stracił by ten charakter/ rozmiar z epoki o który wydaje mi się chodziło w tym projekcie. 

Spoko, nie boję się tych 35mm. Mam Nomosa 36 i jest ok (chociaż ma długie uszy, więc wygląda na trochę większego).

Właśnie niestety nie szukam zegarka w stylu vinatge, a chyba jednak czegoś bardziej nowoczesnego. Dlatego napisałem że większy rozmiar mi osobiście bardziej by leżał. 

 

Tak, czy siak, po bliższym zapoznaniu się z Kuoe, ma u mnie plusa :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, evilym said:

Spoko, nie boję się tych 35mm. Mam Nomosa 36 i jest ok (chociaż ma długie uszy, więc wygląda na trochę większego).

Właśnie niestety nie szukam zegarka w stylu vinatge, a chyba jednak czegoś bardziej nowoczesnego. Dlatego napisałem że większy rozmiar mi osobiście bardziej by leżał. 

 

Tak, czy siak, po bliższym zapoznaniu się z Kuoe, ma u mnie plusa :)


Tutaj nie ma się czego bać 😆, albo pasi albo nie pasi... u mnie to jest taki rozstrzał stylowo - rozmiarowy że już sam nie wiem jak ja się w tym odnajduje 😂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie modeli kwarcowych podaję ciekawy fragment ze strony:

 

Battery exhaustion

The pre-installed battery is a monitor battery, which is used to check the functions and performance of your watch. It is not included in the price of the watch itself. Therefore, if the battery is exhausted more than one week after delivery, the responsibility of replacement falls on the customer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.