Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bordakm

UMF RUHLA 15 Rubis

Rekomendowane odpowiedzi

UMF RUHLA 15 RUBIS ANTIMAGNETIC. Werk jak wyczytałem UMF Prazisa/UMF M2/UMF 29-80. na deklu: WALZGOLD-DOUBLE 20 MIKRON WASSERGESCHUTZT EDELSTAHLBODEN. Mechanizm sygnowany: 569L.

Pytanie 1: z którego roku może być zegarek?

Pytanie 2: co oznacza znak na środku dekla R kotwica? W ?

IMG_20210903_135752a.jpg

IMG_20210903_135801a.jpg

IMG_20210903_135659.jpg

IMG_20210903_135715.jpg

IMG_20210903_135726.jpg

IMG_20210903_135729.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.2ff091f210fb5835709639490f05dabd.png

 

1948-1963

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodi & Wienenberger z Pforzheim, producent kopert. Sygnatura zarejestrowana w 1935 roku. Logo na tarczy z lat 1952-1967.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybkie i dokładne informacje. O logu UMF RUHLA z lat 52 -67 wyczytałem. Męczyła mnie ta sygnatura ;) Czy po oznaczeniu mechanizmu można doprecyzować rok produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno. Jak UMF-Ruhla z miejscowości Ruhla, wówczas w NRD, znalazła się w kopercie firmy RoWi, podówczas w NRF? Składak?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to składak. Nie znam historii tego zegarka. Kupiony w necie. Na chrono24 znalazłem taki

20671224-yvwhlwe2vmzglajubmr87z7m-ExtraLarge.jpg

20671224-g9a3lbdg6yydjugr02sbvxaz-ExtraLarge.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA niemieckim forum wyczytałem , że po 45 tez jeszcze dostarczali koperty dla RUHLi

forum.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jakub_2
      👍


      Do góry nogami zaczyna działać przepraszam za błąd
    • Przez artsen1
      Witam wszystkich. 
      Jestem nowym użytkownikiem forum, więc na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić i przywitać. 
       
      Prezentowany na fotkach zegarek to wydana w 1981 r. ,z okazji X kongresu wschodnioniemieckiej partii SED, limitowana wersja Ruhli. Zastosowany werk to kaliber 32-01. Nigdy wcześniej, ani nigdy później, mechanizm ten nie został zastosowany w żadnym innym zegarku. Powstało tylko ok. 200 szt. tych zegarków. Zostały one rozdane w prezencie uczestniczkom wspomnianego kongresu i nigdy żaden z nich nie trafił do sprzedaży detalicznej.
       
      źródło: http://www.ruhla-digital.de/kaliber-32-33-34.html
       
      Niestety w zegarku działa tylko podświetlenie.  Czy ktoś orientuje się komu mógłbym z czystym sumieniem powierzyć naprawę tego werku?
       

    • Gość AndrzejF9
      Przez Gość AndrzejF9
      Witam forumowiczów, jestem posiadaczem pięknej elektrycznej Ruhli Worldtime z mechanizmem UMF 25. Niestety zegarek nie działa a bardzo chciałbym go przywrócić do życia i w związku z tym mam pytanie: Czy znajdę fachowca, który potrafi zdiagnozować problem i ewentualnie ocenić czy można to naprawić. Najlepiej gdybym mógł znaleźć osobę w Warszawie lub okolicach. Z góry dziękuję za pomoc. W załączeniu zdjęcia zegarka.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.