Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Teliber

Hublot Classic Fusion Orliński

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ludzi, którzy się orientują w hublotach. 
Przymierzam się do hublot Classic fusion orliński (srebrny lub black magic) ale boje się o utratę wartości. Przyzwyczaiłem się, że breitlingi jak i tagi dużo tracą na wartości po zakupie ale ostatnio chciałem zwiększyć budżet i kupić powyższy zegarek a mam obawy, że utrata wartości może być spora. W podobnej cenie można już kupić rolexa, który pewnie nie straci na wartości lub jeżeli już to minimalnie. 
Wie ktoś jak Hublot Classic fusion orlinski (lub black magic) się zachowuje cenowo? Jak szybko i mocno jego wartość spada?

z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spada szybko jak orzeł polujący na kunę z zatwardzeniem za szopą. Także nawet czarna magia nie pomoże we wzroście ceny Hublota. 

 

A tak na serio, to Hubloty to nie jest dobry pomysł na zegarek z małą utratą wartości. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wydać większe pieniądze na zegarek to nie kupuj Hublota.

Nie bez przyczyny jest to najbardziej wyśmiewana i znienawidzona marka w świecie zegarków.

Tutaj masz ładnie wyjaśnione.

 

 

Kup sobie coś innego. Naprawdę. Wszystko ale nie Hublot. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Co do wyśmiewania itd to dla mnie żaden argument, bo kupuje dla siebie. Jest mało modeli hublot które mi się podobają ale ten od orlinskiego jest jednym z nich.  Problem jest ta utrą wartości, bo tak jak słusznie zauważyłaś można kupić coś innego i stracić mniej lub w ogóle. Chociaż z drugiej stronie przy moich tag heuerach to hublot procentowo więcej nie straci już chyba 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Teliber napisał(-a):

Dzięki za odpowiedzi. Co do wyśmiewania itd to dla mnie żaden argument, bo kupuje dla siebie. Jest mało modeli hublot które mi się podobają ale ten od orlinskiego jest jednym z nich.  Problem jest ta utrą wartości, bo tak jak słusznie zauważyłaś można kupić coś innego i stracić mniej lub w ogóle. Chociaż z drugiej stronie przy moich tag heuerach to hublot procentowo więcej nie straci już chyba 😅

Jak się Tobie naprawdę podoba to kupuj, a nie pytaj o utratę wartości. Poszukaj tylko dokładnie na rynku i spróbuj kupić z dobra zniżką, aby spadek wartości był jak najmniejszy.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo mam pewna konsternację. Niegdy nie miałem tak małego zegarka. 
Jezeli go kupię i stracę 5-10k a spodoba mi się i go zostawię to nie ma tematu. Jeżeli jednak kupię go i się nie przyjmie będę zmuszony sprzedać (to będzie pierwszy zegarek który sprzedam) a wtedy taka strata zaboli. 
Chyba jednak kupię najpierw panarai lub submarinera żeby zobaczyć jak to jest a później dopiero hublota i zostawię już 😁

dzieki za odpowiedz i filmik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, czyli to tylko taki sondaż konsumencki. Rozumiem. :)Hublot Orlinski vs Panerai czy Submariner, to zupełnie różne zegarki, z odległych od siebie galaktyk.

 

Mierzyłeś go w ogóle?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też te argumenty nie przekonują. Zreszta w komentarzach ktoś dobrze napisał. Autor mówi „jak wszyscy to chcą to ja nie chce. Jak nikt tego nie chce to ja chce” ale cały czas ma parcie na rolexa wiec widać brak konsekwencji. 
argument, że jest za drogi w przypadku zegarka nie ma żadnego uzasadnienia. Zegarek to dodatek do stroju, symbol statusu (w niektórych przypadkach), zachcianka, nagroda, pamiątka. Każdy z nas ma godzinę w telefonie wiec wydawanie na zegarek wiecej niż 100zl to zbędny wydatek. Dlatego uważam, że w tym aspekcie nie można mówić, że jest za drogi 🤷‍♂️ Jasne, że możemy go porównywać do innych zegarków ale to będzie ten sam kazus. 
 

ja absolutnie nie mam problemu z utrata wartości zegarka bo jak wspomniałem tag czy breitling przyzwyczaiły mnie do duuuzej utraty wartości. 
Moja jedyna obawa jest taka, że przez rozmiar może szybko mi się znudzić a wtedy nie chciałbym stracić za dużo. Jak mi się spodoba to czy on będzie warty 50k czy 5k za rok nie będzie miało większego znaczenia już. Aczkolwiek lepiej żeby tak nie było 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko apart w waw może go zamówić do przymiarki. Cena 80k (ale mam nadzieje, że się pomylili) i zadatek z góry. 30% wartości, zegarek będzie do 2tyg a zwrot zadatku do miesiąca. 
czyli muszę jechać 300km w jedna stronę na przymiarkę i do tego zamrozić 24k na około miesiąc 🤯

Ale mimo wszystko tak zrobię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Teliber napisał(-a):

No właśnie tylko apart w waw może go zamówić do przymiarki. Cena 80k (ale mam nadzieje, że się pomylili) i zadatek z góry. 30% wartości, zegarek będzie do 2tyg a zwrot zadatku do miesiąca. 
czyli muszę jechać 300km w jedna stronę na przymiarkę i do tego zamrozić 24k na około miesiąc 🤯

Ale mimo wszystko tak zrobię. 

A jadąc w drugą stronę nie masz bliżej jakiegoś salonu zegarkowego. A jeśli koniecznie w PL to Kruk też chyba ma Hublota - może tam łatwiej?

Skoro duża utrata wartości nie jest problemem  a zegarek się podoba i wytrzyma próbę bezpośredniego kontaktu to ja bym się tak nie przejmował naszymi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80k za tytan, czy o złocie piszesz? 

BTW. Sprawdź ofertę tego Pana Jacka, który hejtuje Hublota, natomiast sklep który tak cudownie reklamuje ma w ofercie grad hublotów, często mocno przecenionych... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i tylko Warszawa jest w stanie ogarnąć. Jedyny salon w Polsce podobno 🤷‍♂️
opiniami się nie przejmuje ale chciałem poznać zdanie bardziej doświadczonych odnośnie utraty wartości. Jakby ludzie mówili, że nie traci lub mało to bym w ciemno brał i jakby się nie spodobał to sprzedał i najwyżej troszkę stracił. Ale przy dużej stracie to już nie przejdzie. 
no cóż. Pozostaje wyjazd do waw 

2 minuty temu, wieloryb napisał(-a):

80k za tytan, czy o złocie piszesz? 

BTW. Sprawdź ofertę tego Pana Jacka, który hejtuje Hublota, natomiast sklep który tak cudownie reklamuje ma w ofercie grad hublotów, często mocno przecenionych... 

No właśnie Tytan. Oczywiście mowa o orlinski black magic ale nadal cena chora. Na chrono już od 47k można kupić nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz o zadatku to odstępując od zakupu Ci go nie zwrócą.
Zakupy na chrono24 od sprawdzonych sprzedawców są bezpieczne.
Natomiast sam sobie odpowiedziałeś o utrzcie wartości. Apart 80 k a chrono25 47 k.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na chrono tez nowe po tyle. I zamierzam kupić z chrono jak coś. Od trusted seller z escrow bez problemu ostatnio poszło. 
przez tel twierdzili ze zadatek w pełnej kwocie będzie zwrócony jak nie wezmę zegarka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale na chrono tez nowe po tyle. I zamierzam kupić z chrono jak coś. Od trusted seller z escrow bez problemu ostatnio poszło. 
przez tel twierdzili ze zadatek w pełnej kwocie będzie zwrócony jak nie wezmę zegarka 
Być może ktoś nieświadomie użył tego sformuowania zamiast: zaliczka.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że mówili o zadatku a nie zaliczce?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny bo tez na to zwróciłem uwagę i od razu zapytałem o zwrocie w razie czego. Ale apart kiedyś mi zwrócił już jak przymierzałem breitlinga wiec wydaje mi się, że to sprzedawca nie ogarnął. Tak czy siak jakiś papier wypisują jak biorą kasę wiec warto czytać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jak przymierzysz zegarek to będziesz wiedział na czym stoisz i zakup będzie kwestią chwili :) 

Co do opinii o marce tej czy tamtej to można sobie je poczytać, ale najlepiej mieć swoją własną. Ja też początkowo wyśmiewałem Richard Mille, a teraz z chęcią bym któryś z ich modeli przytulił, uważam że są oryginalne i ciekawe (oczywiście nie wszystkie). A za sukcesem Hublota stoi nie kto inny tylko wizjoner tej branży, czyli Jean-Claude Biver, więc nic dziwnego że "purystom" te zegarki mogą się nie podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Teliber napisał(-a):

Dzięki za odpowiedzi. Co do wyśmiewania itd to dla mnie żaden argument, bo kupuje dla siebie. Jest mało modeli hublot które mi się podobają ale ten od orlinskiego jest jednym z nich.  Problem jest ta utrą wartości, bo tak jak słusznie zauważyłaś można kupić coś innego i stracić mniej lub w ogóle. Chociaż z drugiej stronie przy moich tag heuerach to hublot procentowo więcej nie straci już chyba 😅

 

Skoro kupujesz dla siebie, to jaka jest roznica ile straci?

Zreszta zawsze mozesz polowac na uzywke, "zyskasz" jakies 50% 😉

 

Poza tym mam wrazenie, ze Hubloty jeszcze beda modne... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

Poza tym mam wrazenie, ze Hubloty jeszcze beda modne... 

Modne, to one juz sa od lat, tylko nie sa traktowane powaznie w swiecie zegarmistrzowskim co wlasnie jest przyczyna pozniejszej utraty wartosci 😉 Ot - takie tansze AP i tyle 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2021 o 12:05, artme napisał(-a):

Modne, to one juz sa od lat, tylko nie sa traktowane powaznie w swiecie zegarmistrzowskim co wlasnie jest przyczyna pozniejszej utraty wartosci 😉 Ot - takie tansze AP i tyle 😊

 

 

Chyba mamy inna definicje "bycia modnym"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Chyba mamy inna definicje "bycia modnym"

To nie ja ustalam co jest modne. A czy sie z tym zgadzasz czy nie, to juz inna sprawa - Hublot modny sie zrobil i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.