Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zeno

G-Shock "Casio Oak"...

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na nadaktywny tryb życia moje dziecko regularnie demoluje zegarki, czym sprawia mi radość, bo niemal po każdych wakacjach mogę szukać czegoś nowego.

 

Czas na G-Shocka  GMA-S2100-1AER, ze względu na kształt i rozmiary określanego jako "Mini Casio Oak".

 

mp9izs20zxq61.jpg

 

https://www.zibi.pl/g-shock/kolekcje/gshock-original/gma-s2100-1aer/

Wyfdaje się być wytrzymały, jest jednak za duży 42 mm i za drogi (~480 zł). 

 

Nie wiem, czy znajdę coś mniejszego i coś tańszego, co jest równie wytrzymałe i ma wskazówki.

Pomożecie?

 

Byłbym zapomniał: MUSI MIEĆ WSKAZÓWKI! :D

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być G-Shock? Na bazarku leży fajny Edifice z szafirem za trzysta. Ciekaw jestem jak by wyglądał po roku intensywnego ciorania🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifice to zwykły zegarek (miałem), a przydałby się alarm. To ma być zegarek tzw. wyprawowy.

Nie musi być od razu G-Shock, ale nigdy nie miałem G-Shocka :rolleyes:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zeno napisał(-a):

 

Nie musi być od razu G-Shock, ale nigdy nie miałem G-Shocka :rolleyes:

Musisz to naprawić, bo to są świetne zegarki. Ja mam co prawda wersję "eleganta", ale zapytaj w wątku japońskim - G-shock, tam z pewnością pokierują Cię na właściwe tory.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wskazówek nie ma zegarków. A G-shocki ze wskazówkami są wielkości budzika. Ten w miarę mały.

 

A z wątku japońskiego tutaj nikt nie zagląda?

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42mm to naprawdę mikrus wśród g-shock'ów raczej nic mniejszego nie znajdziesz ...

 

Jest jeszcze BSA-B100 1A baby g-shock ale... też ma 42mm w/g tego co w necie piszą

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez alarmu ale myślę że ciekawa propozycja zegarka do demolki:

Casio MRW-200H-1BVEF

Screenshot_20210911-175512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 21:50, Daito napisał(-a):

Jest jeszcze BSA-B100 1A baby g-shock ale... też ma 42mm w/g tego co w necie piszą

Fajny, ale jak dla mnie zbyt nowoczesny: nie wiedziałbym co robić z Bluetoothem :rolleyes: 

 

20 godzin temu, kałaszek napisał(-a):

Bez alarmu ale myślę że ciekawa propozycja zegarka do demolki:

Casio MRW-200H-1BVEF

Moje dzieci miały takie dwa (także mniejszą wersję) i oba sprawdziły się dość średnio: błyskawicznie rysuje się szkiełko, a bezel ma tendencje od odpadania. (Poza tym żadne z moich dzieci nie nurkuje, wiec po co im dajwer?).

Były Timexy Expedition, który sprawdziły się nieco lepiej (ładniej się starzały), ale były droższe. 

Były Casio Edifice, które sprawdzały się chyba najlepiej, ale: teraz lina zmieniła swój charakter, wodoszczelność zawsze była niegodna zaufania, w dodatku ceny dorównują G-shockom.

 

Alarm akurat jest bardzo przydatny w takim zegarku wyprawowym. Także duża wodoszczelność. Oraz jak najniższa cena - żeby nie płakać, gdy coś się z takim zegarkiem stanie. 

Gdyby nie cena to ideałem byłby Tudor Advisor :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze takie solarne Casio AQ-S800W 1BVEF zda egzamin?

 

jakis czas temu byl tez fajny analigowy kwarcyk momentum pathfinder z budzikiem.

ECDB78C1-91CF-4038-AC8D-49B383AECDAC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zeno napisał(-a):

Fajny, ale jak dla mnie zbyt nowoczesny: nie wiedziałbym co robić z Bluetoothem :rolleyes: 

Nic nie musisz robić ;) mam GMW-B5000 i nie używam tej funkcji bo nie mam takiej potrzeby. Będziesz miał bardzo trudno znaleźć coś ze wskazówkami mniejsze nić 42mm u Casio, nawet "vintage" były większe i do tego miały inny układ mocowania paska tak że finalnie pomimo małej średnicy słabo wyglądały na małych nadgarstkach, jeszcze możesz poszukać AW-500 jest to reedycja pierwszego g-shocka ze wskazówkami ale z tego co pamiętam to on też w okolicach 47mm ma średnicy i pasek mocowany "na sztywno" do koperty co słabo się układa na nadgarstku.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam tak, że jak już jest jakaś funkcja, to muszę jej używać, inaczej mam poczucie niespełnienia ;)

 

^^^

^^^

Casio ma nurkowy bezel, a te w toolwatchach mojej rodziny mają tendencje do odpadania.

Momentum Pathfinder jest świetny. A raczej był: to zegarek tak stary, ze jego recenzje na Youtubie zrobione są w 240 pikselach  :ph34r:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.