Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janusz_P

zablokowanie koła na osi

Rekomendowane odpowiedzi

wiercę wiertłami z węglików...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem z wiertłami ..... no , w zwykłych sklepach nie ma .

Parę razy , proponowano mi wiertełka do drukarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Pytanie dość lamerskie, ale widziałem na własne ślepe oczy, że oś (bez odpuszczania) można nawiecić wiertłem widiowym...(był sobie nawet filmik....)

 to takim cudem techniki ( wiertłem) stosowanym przy drukarkach 3D.

Ale ja się nie znam, Ja tylko potrafię popsuć bardziej ....już popsute zegarki...

W pewnym uproszczeniu można przyjąć, że wiertło widiowe i stalowe jest tak samo twarde. Przy wierceniu twardego materiału wszystko rozgrzewa się na przykład do 600 stopni, materiał twardy już nie jest taki twardy, wiertło stalowe w tej temperaturze wysiada, a widiowe jeszcze wierci. Tak jest w dużych detalach. W małych detalach nie mamy takiego nagrzewania, ze względu na dobre chłodzenie i wiercony materiał nadal jest twardy. Wiertło widiowe możemy potraktować jako ceramikę, bo to są kryształki węglika wolframu związane niklem i przy bardzo małych wymiarach mogą się łatwo kruszyć, nawet te lepsze gatunki. Zrobione przeze mnie widiowe wiertło nie spełniło oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, PM1122 napisał(-a):

Parę razy , proponowano mi wiertełka do drukarek.

Kupiłem na aledrogo i się sprwadziły.. coprawda w większych kalibrach, bo 0,4 i 0,5mm.

Do wiecenia  0,2, i  0,15, używam (niestety drogich) wierteł HSS i starożytnej wiertarki zegarmistrzowskiej...

 ( niestety nie dorobiłem się "konika wierarskiego" do swojej tokarki, a ten co sobie zrobiłem ma większe bicie niż o,2..... :(

 

23 minuty temu, Safinowski napisał(-a):

W pewnym uproszczeniu można przyjąć, że wiertło widiowe i stalowe jest tak samo twarde. Przy wierceniu twardego materiału wszystko rozgrzewa się na przykład do 600 stopni, materiał twardy już nie jest taki twardy, wiertło stalowe w tej temperaturze wysiada, a widiowe jeszcze wierci.

 Wiercąc z odpowiednimi obrotami nie nagrzejemy ani wiertła, ani materiału do temperatury 600 ( tempetarury oduszcznia, lub nawet wyżej).

23 minuty temu, Safinowski napisał(-a):

Zrobione przeze mnie widiowe wiertło nie spełniło oczekiwań.

 Kup dobre wiertło...

 

240782934_10218798598267030_145424399521

 to fotka z netu.. by nie było, że ja...

 

 się kiedyś może dorobię lepszej tokarki ... :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wierciłem  0.4 mm HSS , odpowiednie obroty i nawet na sucho ...... stąd wniosek , że różne ośki , nie są aż tak twarde , by nie dało się wiercić !

.....  0,2 mm jeszcze nie kupowałem , bo nie było jeszcze takiej konieczności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.