Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Many70

Cztery zegarki do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam w posiadaniu cztery zegarki kieszonkowe, mam prośbę o informację o nich:

1) Srebrny zegarek kieszonkowy z sygnaturą JLLA (zdjęcia 1,2,3)

2) Alpina- co to za kaliber? (zdjęcia 4,5,6)

3) Ernst Kutter Stuttgard - co to za mechanizm(zdjęcia 7,8,12)

4) Zegarek nie ma żadnych sygnatur tylko na obu kopertach 900 M

  Grubość 18,8 mm, średnica 54,8 mm, waga 125 gram(zdjęcia 9,10,11)

IMG_1842.JPG

IMG_1843.JPG

IMG_1844.JPG

IMG_1845.JPG

IMG_1847.JPG

IMG_1848.JPG

IMG_1850.JPG

IMG_1851.JPG

IMG_1853.JPG

IMG_1861.JPG

IMG_1855.JPG

IMG_1849.JPG

Edytowane przez Many70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki ery przemysłowej to zupełnie nie moja bajka, jedynie co mogę napisać:

1) O producencie nie znalazłem nic - jest to typowy tani zegarek z wychwytem cylindrowym (damski) więc nic dziwnego.

2) Nie mam pojęcia, tu możesz spróbować znaleźć: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft

3) Ernst Kutter ze Stuttgardu prawdopodobnie tylko te zegarki sprzedawał, a producentem był ktoś inny.

4) Ciekawy bo ma wilcze zęby - ale bez żadnych sygnatur też nic nie wyczarujesz :)

Kiedyś każdy miał zegarek, na przestrzeni wieków przewinęły się dziesiątki tysięcy producentów, z których większość z nich jest już dzisiaj anonimowa - trudno cokolwiek więcej napisać o większości zegarków.

Na forum jest sporo osób, które na prawdę znają się na zegarkach i pewnie coś konkretniejszego napiszą, trochę cierpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Szpindlakfan napisał(-a):

Zegarki ery przemysłowej to zupełnie nie moja bajka, jedynie co mogę napisać:

1) O producencie nie znalazłem nic - jest to typowy tani zegarek z wychwytem cylindrowym (damski) więc nic dziwnego.

2) Nie mam pojęcia, tu możesz spróbować znaleźć: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft

3) Ernst Kutter ze Stuttgardu prawdopodobnie tylko te zegarki sprzedawał, a producentem był ktoś inny.

4) Ciekawy bo ma wilcze zęby - ale bez żadnych sygnatur też nic nie wyczarujesz :)

Kiedyś każdy miał zegarek, na przestrzeni wieków przewinęły się dziesiątki tysięcy producentów, z których większość z nich jest już dzisiaj anonimowa - trudno cokolwiek więcej napisać o większości zegarków.

Na forum jest sporo osób, które na prawdę znają się na zegarkach i pewnie coś konkretniejszego napiszą, trochę cierpliwości ;)

Dziękuję za odpowiedz, ten ostatni to nie Lange kaliber 43 !?

Teraz, Many70 napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedz, ten ostatni to nie Lange kaliber 43 !?

I ta Alpina z taką mikroregulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni to tzw system glashutte. 

Ten z wilczymi zębami nie wiem czy czasem coś z  le coultre nie ma wspólnego ( ta firma sprzedawała masowo same mechanizmy dla różnych producentów składaczy) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 08:40, Many70 napisał(-a):

Co nikt nic, chyba dobrze trafiłem, czy to dział motoryzacyjny?

Nie poganiaj... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mechanizm z wytwórni w Porrentruy

2. Alpina, (Favor) fajna mikroregulacja

3. LeCoultre

4. Systeme Glashuette wykonany w Szwajcarii

tak bym to widział :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rozszyfrowanie mechanizmów, ale super, nie wiedziałem że aż tak dobry mechanizm LeCoultre w tym zegarku, 

jeszcze raz dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby była sygnatura... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kiniol napisał(-a):

No gdyby była sygnatura... 

A może być pod tarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie... coś może być pod mostkiem bębna... choć to różnie bywa... szukam dalej... ;)

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest firma, która użyła surowy werk LeCoultre do zmontowania tego zegarka... W owym czasie LeCoultre i FHF byli największymi dostawcami surowych werków dla producentów gotowych zegarków...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kiniol napisał(-a):

To jest firma, która użyła surowy werk LeCoultre do zmontowania tego zegarka... W owym czasie LeCoultre i FHF byli największymi dostawcami surowych werków dla producentów gotowych zegarków...

W górę serca, jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Many70 napisał(-a):

Sursum Corda (im Kreis mit Kreuz)

Na kopercie jest taki znak

A.BkJeszcze jest tam taki znak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.