Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PM1122

Jakiś stary na baterie

Rekomendowane odpowiedzi

Świeży nabytek. Żona sobie kupiła, bo się jej spodobał. 

Obudowa dość gruba i nie wiem jeszcze, czy blacha mosiądzowana, czy mosiądz. Są dwa pęknięcia od tyłu na obwodzie , więc chyba mosiądz. 

No, ale mechanizm :)..... no i tu leżę, bo się nie znam. 

DSC_0205.JPG

DSC_0206.JPG

DSC_0207.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo może ktoś ma coś podobnego i wie jak sobie poradzić. Otóż, zegar spieszy się o 5 min. na tydzień. Jest śrubka regulacji + - , z zakresem podobnym jak w starych budzikach. Najpierw ruszyłem ją o dwie kreski. Po tygodniu bez zmian. Kolejny raz to samo zrobiłem i nic. 

Czy dalej kręcić śrubką, czy konieczne jest coś innego ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czy tam jest 'klasyczny balans?

2) sprawdź taktowanie silniczka krokowego i napiecia na cewce..

 O regulacje zapytaj np. forum "elektroda' tam sa spece od tych "zabawek" :)  ( mnie pomogli 3 krokami i uruchomiłem takieg roczniaka na baterie... )

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :)

Elektryczny, to mnie nowość i sam niewiele wiem o elektronice.... a tu jeszcze mierzenie napięć i oporów...

Elektryka prąd nie tyka... a mnie zawsze dziabnie... Tu bateria, więc raczej nie dziabnie.

Balans wygląda na klasyczny, no i chodzi. Jest dźwigienka, która służy do zatrzymania go i zegar stoi. No i ta śrubka, do przyspieszenia, lub zwolnienia chodu. Całość wyglada jak mechaniczny zegar, tylko napęd inny...a jaki, to nie wiem, bo nie grzebałem, gdyż zegar Żony. 

Zobaczę w sobotę, czy ostatnia regulacja coś dała.  Jak nie, to trzeba będzie tam zajrzeć i zobaczyć, jak z tą regulacją jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainstalowanie programu na telefon nawet działa. Trzeba również sprawdzić balans, czy działa poprawnie regulacja długości sprężyny.

Screenshot_20211012-122108.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już załapałem o co chodzi. Jedna kreska, to 2 sekundy na dobę. Więc, ktoś mocno śrubkę odkręcił, gdyż spieszy się około minutę na dobę. W sobotę sprawdzę, jak mi się udało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza . Tydzień temu miałem sporo do pokręcenia tą śrubką . Ale wyliczyłem sobie , by pokręcić nieco mniej , by został jakiś mały błąd . Wczoraj wyszło , że spóźniał się minutę na tydzień , więc zostało kilka kresek do przestawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.