Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
RTK-WGM

It's all about watches 2021

Recommended Posts

Zarezerwuj datę 25-26 września 2021 i spotkaj się z nami w Łodzi, na V edycji festiwalu "It's all about watches" tym razem pod hasłem "Watches in sports"

Zobacz film promujący spotkanie -> https://youtu.be/9Gjl38a1Oyk

165499333_173783481239900_1878803221036676674_n.thumb.jpg.27088ee773feeb8676d2017c4ff5e513.jpg

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Oprócz firm wystawia się kilku kolekcjonerów ze swoimi kolekcjami! Myślę, że warto zobaczyć kilka fajnych kolekcji w jednym miejscu. Zwłaszcza, że będą wystawiali koledzy z forum.

Lista wystawców na tegorocznym Festiwalu

• Longines
  • Seiko
  • Grand Seiko
  • Junghans
  • Oris
  • Frederique Constant
  • Lip
  • Yema
  • Błonie
  • Chopin Watches
  • Balticus
  • Xicorr
  • Gerlach
  • Spinnaker
  • Meccaniche Veneziane
  • Ciga Watches
  • AVI-8
  • Electricianz
  • Augustin Matei
  • Flume
  • Cape Cod

Mapka sytuacyjna

1379687165_MAPKA_SYTUACYJNA2021.thumb.jpg.f22205029cd2fc4ffb661ef1c190c282.jpg

Szanowne Koleżanki i Koledzy 

W imieniu Stowarzyszenia Promocji I Rozwoju Zegarmistrzostwa 

Chciałbym was serdecznie zaprosić na Festiwal Zegarów I Zegarków 

Its All About Watches 

Do Łodzi,  to już niedługo 

25 - 26 września.  

Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej 

Al Politechniki 10

Jeśli chcielibyście zaprezentować swoje zbiory , to również to miejsce jest dla was.  

Łączy nas pasja, pasja do wszelkiego typu czasoodmierzaczy ,  to nasze Święto,  przebywajcie. 

Z serdecznoscią Piotr 

241788517_828893291082718_7151545682063401686_n.thumb.png.6aa9b809d0c3d4f3ab9b86147d1a556e.png

Jeśli ktoś się zastanawia czy być, to dodam, że zachętą do przyjazdu na weekend do Łodzi będzie festiwal światła. Wieczorem w sobotę będzie można pospacerować.

LMF2019_1-383x280.jpg

Będziemy wszyscy...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

czytalem dzis artykul o p. Tomaszu Borkowy (Andrzej Talar, serial 'Dom')
okazuje sie ze jest on od 25-ciu lat kolekcjonerem zegarkow mechanicznych
i we wspolpracy z zaprzyjaznionym zegarmistrzem Colin'em Graham'em
ruchomil mikrobrand  Scotland Watch Company ktorego pierwsza kolekcje
przedstawia na lodzkim festiwalu
przy okazji znalazlem taki PDF zwiazany z wydarzeniem (niestety z 2018r),
gdzie organizatorzy skladaja p;odziekowania m. inn. p. Tomaszowi Borkowy
(Borkowemu? nie wiem jak to nazwisko sie odmienia)

https://se-pdf.s3.amazonaws.com/pdf/3252/1.pdf

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

W dniu 24.09.2021 o 19:04, neclocus napisał(-a):

czytalem dzis artykul o p. Tomaszu Borkowy (Andrzej Talar, serial 'Dom')
okazuje sie ze jest on od 25-ciu lat kolekcjonerem zegarkow mechanicznych
i we wspolpracy z zaprzyjaznionym zegarmistrzem Colin'em Graham'em
ruchomil mikrobrand  Scotland Watch Company ktorego pierwsza kolekcje
przedstawia na lodzkim festiwalu
przy okazji znalazlem taki PDF zwiazany z wydarzeniem (niestety z 2018r),
gdzie organizatorzy skladaja p;odziekowania m. inn. p. Tomaszowi Borkowy
(Borkowemu? nie wiem jak to nazwisko sie odmienia)

https://se-pdf.s3.amazonaws.com/pdf/3252/1.pdf

Miałem przyjemność poznać... uścisnąć dłoń... i sprzedać Mu zegar "czołgowy"... Jest zapowiedź rozpoczęcia współpracy :)... 

Festiwal uważam za bardzo udany, przemiła atmosfera i chęć działania ze Stowarzyszeniem "Spirz" to odczucia, które mnie cieszą po powrocie do codzienności... ;)

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

I ja tam byłem i coś pokazałem, przemyślenia choć tylko po jednym dniu, chciałbym przekazać.

Na wstępie podziękowania dla Stowarzyszenia SPIRZ za organizację imprezy, @Piotr - kornik na Twoje ręce podziękowania za trud dla wszystkich zaangażowanych i dziękuję za zaproszenie mojej osoby.

Otóż bezsprzecznie takie wydarzenie jest konieczne (nie tylko moja opinia), to miejsce spotkania miłośników wszelkiej maści czasomierzy, które gromadzi wiele osób w jednym miejscu. Mała liczba profesjonalnych wystawców wiąże się z wieloma czynnikami. Dlatego rozumiem organizatorów, wszyscy byśmy chcieli zobaczyć jak najwięcej, ale tutaj czasami trudno poskładać wszystkie klocki w całość.

Oprócz miłych rozmów ze stałymi już bywalcami festiwalu, zdarzały się nowe osoby. Miłym doznaniem jest to, że świadomość co do mojej ulubionej marki rośnie! Pokazywałem zainteresowanym modele, przymierzali i dotykali, bo wiemy, że najlepiej przed zakupem zobaczyć na żywo. Tym samym cieszę się z udziału.

Jedna rzecz jednak moim zdaniem na minus, zauważona przez wielu uczestników festiwalu, a wyrażana wszech-obecnie to połączenie sprzedaży z kolekcjonerami. Powstało mylne wrażenie, że kolekcjoner = handlarz. A wiemy, że tak nie jest. Dużo ludzi podchodziło i pytało mnie o ceny, pytało się: po co tu jestem skoro nie sprzedaję?

Parafrazując klasyka "żeby minus nie przysłonił plusów" których było znacznie więcej, życzę powodzenia w organizacji następnego Festiwalu It's all about watches 2022.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Kubson320
      Cześć

Chciałemkupić sobie jakiegoś smartwacha do 500 zł z okrągłą tarczą. Tak wiem, że za to cenę nie można oczekiwać niczego specjalnego, ale mi wystarczy możliwość personalizacji tarcz, powiadomienia, liczenie kroków i pulsu itp. 

Mam na oku Huawei Watch GT oraz Amazfit GTR. Macie może jakieś inne propozycje lub z tych moich coś polecicie? 
    • Guest fidelio
      By Guest fidelio
      Po pierwsze to mam nadzieję, że temat umieszczam we właściwym miejscu. Jeśli moderacja uzna, że tak nie jest, to uprzejmie proszę o jego przeniesienie. W temacie poświęconym Orisowi obiecałem, że napiszę kilka słów o tym, co się stało mojemu zegarki (Oris Aquis Date) i czy udało się coś z tym zrobić? Nie będę wdawał się w rozważania, jak to się stało, bo nie to jest najistotniejsze. Zegarek, najpewniej w konsekwencji upadku, miał styczność podłogą, a skutek był taki, że oberwało jedno ucho, dolny rant koperty, a także, jak się ostatecznie okazało, żeby bezela. Z mojej perspektywy jakiś dramat, bo to jedyny diver, jaki mi pozostał. To ten zegarek ostatecznie sprawił, że jakiś czas temu pożegnałem się zarówno z Kapitanem Coockiem od Rado jak i ze Squale 50 Atmos. No więc ten Aquis ma dla mnie wartość powoli sentymentalna, bo jest ze mną relatywnie długo... Więc jak go trochę ponad miesiąc temu wyciągnąłem z pudełka, jak mu się przyjrzałem, to wiecie sami, ...smuteczek... 

Szybko też okazało się, że w przypadku takich uszkodzeń (dokumentacja zdjęciowa poniżej), w grę nie wchodzi zwykłe polerowanie, a konieczne będzie potraktowanie zegarka laserem (napawanie). I tu z pomocą przyszedł Kolega Damian Pietrzyk z Watches SPA. Po obejrzeniu zdjęć podjął się doprowadzenia Orisa do należytego stanu. Podany został wstępny czas naprawy (dotrzymany), dograliśmy inne szczegóły i bardzo szybko nadałem paczkę z pacjentem, tfu zegarkiem. Po jakimś czasie Kolega Damian odezwał się, informując mnie o tym, że przystępuje do prac nad Orisem. Na bieżąco otrzymywałem dokumentację zdjęciową obrazującą postęp prac, co bardzo mi odpowiadało, choć jednocześnie zaostrzało apetyt na to, żeby zegarek jak najszybciej trafił z powrotem do mnie. Efekty możecie sami ocenić (kolaże do zdjęcia Kolegi Damiana). Po uszkodzeniach tego zegarka nie ma po prostu śladu. Nie będę ukrywał, jestem trochę pedantyczny jeśli chodzi o swoje zegarki. Nie polega to oczywiście na tym, że ich nie noszę, trzymam tylko w pudle, bo przecież nie o to chodzi. Nie nosząc ich trudno prawdziwie się nimi cieszyć. Zwracam jednak uwagę na wszelkie detale i także z tego punktu widzenia bardzo byłem ciekaw efektów pracy Kolegi Damiana, choć oczywiście nie potrzeba wiele zachodu (wystarczy dostęp do Facebooka), aby przekonać się, jakie cuda Kolega Damian potrafi wyczarować ze zmęczonych zegarków. Sami więc oceńcie, bo zdjęcia mówią więcej niż to, co jestem w stanie napisać. Ale znowu jest tak, że krawędzie są ostre, wyraźnie poodcinane. Na uchu taki szlif, jaki tam była zęby bezela już nie straszą. W związku z pracą nad zębami bezela trzeba było wyjąć jego ceramiczną wkładkę, bez uszkadzania jej, a następnie na powrót równo ją zamontować. Wszystko to udało się doskonale. O skali mojego zadowolenia niech po prostu świadczy to, że ja już odpakowałem zwrotną przesyłkę z zegarkiem (zegarek był bardzo porządnie zabezpieczony) to cieszyłem się bardziej niż wtedy, gdy zegarek po raz pierwszy do mnie przyjechał.

No więc na koniec, w ramach pewnego podsumowania, mogę tylko polecić Kolegę Damiana Pietrzyka z Watches SPA. Mój zegarek to dowód na to, że przy odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu oraz zapleczu technicznym, można sobie poradzić z naprawdę trudnym przypadkiem. I jeszcze jedno, w tym przypadku widać także coś jeszcze, co w mojej ocenie jest wartością samą w sobie, wielką pasję, która jest warunkiem koniecznym perfekcji ?

• By RTK-WGM
      Wątek będzie służył jako punkt informacyjny dla wydarzeń (niekomercyjnych) organizowanych przez inne instytucje bądź osoby związane z klubem lub zegarmistrzostwem.

W wydarzeniach tych będzie można wziąć udział, po wcześniejszym uzgodnieniu lub sprawdzeniu warunków uczestnictwa.

Proszę nie komentować w tym wątku.

Klub (w tym Klubowicze) dostał zaproszenie na udział:

Miejsce: Radość (Warszawa) dzielnica Wawra, ul.Powojowa 2
      Termin: 28.03.2020r. godz. 12:00 - 14:00

"Szanowni Państwo, w dniu 28.03.2020 r. w godzinach 12.00-14.00 w Kulturotece w Radości przy ul.Powojowej 2, odbędzie się uroczyste odsłonięcie zegara i pamiątkowej tablicy, poświęconej Teodorowi Gałeckiemu, przedwojennemu zegarmistrzowi, związanemu z Radością. W związku z tym wydarzeniem, mam propozycję uczestnictwa w naszej lokalnej imprezie. Było by miło, gdybyście Państwo mogli mieć u nas swoje małe stoisko, odpowiadać na pytania osób zainteresowanych, może udałoby się pokazać jakieś eksponaty?"

EDYCJA: więcej o zegarmistrzu Teodorze Gałeckim można przeczytać w wątku wstawionym przez wnuka:
      https://zegarkiclub.pl/forum/topic/143186-odrobina-historii-zegarmistrzostwa-z-rodzinnych-wygrzebalisk/

=========================================================================================================================

Z ostatniej chwili / 12-03-2020r./
      Z przykrością informuję, że impreza w Radości została odwołana. Niżej informacja z Kulturoteki w Radości.

Szanowni Państwo,
      w związku z zagrożeniem koronawirusem, impreza w Kulturotece w Radości w dniu 28.03.2020 zostaje odwołana,

z wyrazami szacunku ........................

=============================================================================================================================================

Zainteresowanych zapraszamy do aktywnego udziału. Chętni proszeni są o kontakt z Zarządem Stowarzyszenia KMZiZ.

• By Jan M. Krawczyk
      W imieniu Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa chciałem rozpocząć nowy temat i przesłać zaproszenie na III edycję festiwalu "It's All About Watches"

Odbędzie się w dniach 28.09.2019 - 29.09.2019 w Łodzi

„It’s all about watches” – Watches in Space – III edycja międzynarodowego Festiwalu zegarów i zegarków – Łódź 2019

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa ma zaszczyt zaprosić Państwa na III edycję „It’s All About Watches”. Międzynarodowy Festiwal zegarów i zegarków, połączony z największymi w Polsce targami zegarmistrzowskimi odbędzie się w dniach 28.09.2019 – 29.09.2019 w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego 22 G. Podczas trwania Festiwalu zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców z kraju i z zagranicy. Na blisko 1000 m2. powierzchni wystawienniczej pragniemy przedstawić kolekcjonerów wraz z ich niezwykłymi kolekcjami zegarów i zegarków. Mamy prawdziwą przyjemność zaprosić sprzedawców hurtowych i detalicznych, a także osoby zajmujące się sprzedażą zegarków nowych i używanych. Na targach nie zabraknie polskich zegarmistrzów, autorytetów sztuki zegarmistrzowskiej oraz historyków sztuki. Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu: https://festiwalzegarkow.pl Oraz na stronie Facebook wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2453875791500056/
    • By RTK-WGM
      Otóż planujemy zrobić spotkanie w Warszawie na temat wizji spotkań corocznych, propozycji zmian, itp... Zapraszam Was do zapisów na listę pod linkiem zamieszczonym poniżej.

Jeśli chcecie wyrazić swoją opinię, aktywnie uczestniczyć w życiu klubu KMZiZ oraz Stowarzyszenia, zaproponować coś od siebie to będzie to dobry czas i miejsce. Planujemy spotkać się w Warszawie w kawiarni pod Cechem Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników blisko Starego Rynku. Termin jeszcze jest do ustalenia. Zapraszam do rozmów o przyszłości ...

Zapisy w tym wątku
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/149098-spotkanie-doroczne-kmziz-2018/page-3?do=findComment&comment=2212351
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.