Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eddi87

Diver vintage

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, eddi87 napisał(-a):

I ma 44mm dlatego jej nie biorę pod uwagę chyba że istnieje mniejsza wersja. 

 

 

Istnieje. Bulva 41 mm tarcza pomarańczowa lub czarna. Wydaje mi się, że jest jeszcze trzecia wersja (inny kolor bezela), ale w Polsce nie widziałem.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Łukasz_M napisał(-a):

@cordi7 skąd Ty takie fajne cudaki wynajdujesz? :D 


Naturalny talent :P

 

A na poważnie: chodził mi kiedyś po głowie retro diver i ostatecznie po przewertowaniu internetu wszerz i wzdłuż zawęziłem wybór do dwóch modeli: Dietricha właśnie i Baltica, miałem więc temat już dobrze przygotowany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2021 o 08:20, eddi87 napisał(-a):

I jeszcze wpadł co prawda bez żółci ale w oko i to bardzo epos 3438.131.20.15.30 

41mm l2l 46

 

 

3438_131_20_15_30.thumb.jpg.38c36b55f72e35804582a16e7e9d61dd.jpg

 


mam ten zegarek z niebieskich barwach i baaardzo polecam😉👍

W dniu 15.09.2021 o 08:22, Łukasz_M napisał(-a):

Kiedyś do tego eposa ale niebieskiego się przymierzałem. Szału nie robił na żywo, nie za tą kasę.


kwestia gustu. Mam ten zegarek i nic mu nie brakuje, mega mi się podoba a niebieska tarcza jest piękna . Dałem za nówkę sztukę 2,5 z metki 4,1. Moim zdaniem jakościowo warty jest swojej metki co do złotówki 

pzdrP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kwestia gustu. Natomiast ta cena z metki w przypadku eposa jest jego największym problemem. W większości przypadków jest abstrakcyjna. A w przypadku tego zegarka, nawet standardowa cena, czyli w okolicach 3k za zegarek oferujący nie więcej niż mako 3 na bransolecie strapcode czyli zestaw za około 1k jest nie do przyjęcia. Metka Szwajcara robi swoje. Ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Łukasz_M napisał(-a):

Metka Szwajcara robi swoje.

 

To prawda. Szczególnie mnie ta myśl uderza, kiedy widzę TAG Aquaracer z kwarcową Rondą w środku i też z aluminiową wkładką bezela za 7kPLN na metce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie no ale to akurat zadna nowosc. T-shirt z metka modowa bedzie warty kilka razy tyle, ile t-shirt wykonany z tego samego materialu tyle, ze bez tej metki.

VAG pakuje te same komponenty od Skody do Audi, Toyota Camry hybryda a Lexus ES hybryda to tez to samo (ok, z pewnymi malymi modyfikacjami) a cena jakby inna.

Powyzej pewnej kwoty placi sie nie za specyfikacje ale za wizerunek i z calym szacunkiem wiekszosc kupujacych zegarek kupuje brand, nie mechanizm i jakosc wykonczenia szlifow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w dużej mierze kupuję markę (a nawet jej logo!). Cena mniej istotna :P

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zachłanny - ma być dużo, dobrze i tanio :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Łukasz_M napisał(-a):

Oczywiście, że kwestia gustu. Natomiast ta cena z metki w przypadku eposa jest jego największym problemem. W większości przypadków jest abstrakcyjna. A w przypadku tego zegarka, nawet standardowa cena, czyli w okolicach 3k za zegarek oferujący nie więcej niż mako 3 na bransolecie strapcode czyli zestaw za około 1k jest nie do przyjęcia. Metka Szwajcara robi swoje. Ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.


Szanuję markę Orient ale moim zdaniem porównywać mako z tym eposem to tak jakby porównywać skodę fabię do vw golfa. Ja nie jestem zegarmistrzem wiec nie będę robił wywodów technicznych. Napisze tylko o opinii jednego znanego zegarmistrza warszawskiego który niedawno mi powiedział ze różnica między szwajcarskimi markami a tańszymi „odpowiednikami” japońskimi wcale nie wynika tylko z brandu i wie to tylko ten kto rozbiera zegarki. On, na codzień grzebiący i w jednych i drugich powiedział ze jakość wykonania i jakość szwajcarskich mechanizmów jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż w przypadku seiko, orientow, orientow star czy citizenów. Mówił ze jedynie grand seiko można porównywać do szwajcarskich manufaktur. 
Mam szacunek do Japończyków ale mam tez szacunek do manufaktury takiej jak Epos a przedmiotowy zegarek zwyczajne mi się bardzo podoba i nie zamieniłbym się nawet na 3 orienty mako😉

6C2CC252-00F0-43DD-89A5-6BE32DAF9888.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał(-a):

Znaczy ze prosta eta jest lepsza od mechanizmuw OS czy Citku Signature? Ze o 6r15 od Seiko nie wspomne.

Zapytam Marka Czyzewskiego co o tym sadzi.


dobry pomysł , niech wypowiadają się zegarmistrze i niech nas uświadamiają prawdziwą prawdą😉👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bazowa ETA będzie lepsza od 6R15 pod względem odchyłek w różnych pozycjach i stabilności chodu względem naciągu sprężyny. Natomiast nie mitologizowałbym tej wyższości wykonania no i zależy co porównujesz. 7s26 od Seiko jest np. paskudne, mało dokładne ale pancerne i trwałe. Miyota 9015 to już inna para kaloszy.

 

ETA 2824-2 base

DB33E639-2DFB-49D7-A1D4-1C00A09093D3.thumb.jpeg.ab4b8200fd2e7f0099613493c3f948b7.jpeg

 

 

Seiko 7s26

3F89BD6A-EEAD-488A-94EF-FC589BD2E882.jpeg.9c21a980bc8c06f5e14cb15093ac53d1.jpeg


 

Miyota 9015

D25AB1E5-1B1A-4D4C-8957-1CEFF6E3F44F.thumb.jpeg.0b6b50f66603d9e04134709ba75a59da.jpeg

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2021 o 00:00, Łukasz_M napisał(-a):

Oczywiście, że kwestia gustu. Natomiast ta cena z metki w przypadku eposa jest jego największym problemem. W większości przypadków jest abstrakcyjna. A w przypadku tego zegarka, nawet standardowa cena, czyli w okolicach 3k za zegarek oferujący nie więcej niż mako 3 na bransolecie strapcode czyli zestaw za około 1k jest nie do przyjęcia. Metka Szwajcara robi swoje. Ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.

 

Cóż, szukając klasycznego divera wybrałem w końcu Squale. Te zegarki nie są bardzo drogie, choć nie są też tanie. Sądzę, ze cena odpowiada tutaj dostrzegalności marki - Squale to jednak nisza, bo zawsze robiło i robi wyłącznie zegarki do nurkowania. Żaden tam Rolex Cellini, żadne garniturowce. Natomiast co do metki... Ma oczywiście metkę szwajcarską, jak niemal każdy zegarek powstały poza Japonią i Chinami. To już zwyczaj. Ale dla mnie to włoski zegarek (centrala firmy mieści się we Włoszech, mimo że produkuje głównie w Neuchatel, i włoski ślad w historii marki jest znaczny) , więc napis "made in Italy" wcale by mnie nie zmartwił, nawet przeciwnie.

Nie proponuję w tym wątku Squale, bo ich klasyczne koperty są większe od pochodnych Sumbmarinera i klasycznych skin diverów. Chociaż niedawno S. wypuściło model 39 mm, jednak kosztuje około 6 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A owszem, Montauk jest nie tak bardzo drogi. Chociaż konieczność ściągania z USA trochę tutaj utrudnia. Wygląd i rozmiar vintage, a marka dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2021 o 09:07, cordi7 napisał(-a):

Nawet bazowa ETA będzie lepsza od 6R15 pod względem odchyłek w różnych pozycjach i stabilności chodu względem naciągu sprężyny. Natomiast nie mitologizowałbym tej wyższości wykonania no i zależy co porównujesz. 7s26 od Seiko jest np. paskudne, mało dokładne ale pancerne i trwałe. Miyota 9015 to już inna para kaloszy.

 

ETA 2824-2 base

DB33E639-2DFB-49D7-A1D4-1C00A09093D3.thumb.jpeg.ab4b8200fd2e7f0099613493c3f948b7.jpeg

 

 

Seiko 7s26

3F89BD6A-EEAD-488A-94EF-FC589BD2E882.jpeg.9c21a980bc8c06f5e14cb15093ac53d1.jpeg


 

Miyota 9015

D25AB1E5-1B1A-4D4C-8957-1CEFF6E3F44F.thumb.jpeg.0b6b50f66603d9e04134709ba75a59da.jpeg

 

 

 

 

 

Czytałem gdzieś na WUS, że ewentualne problemy z niską dokładnością 6R35 wynikają nie z samej architektury mechanizmu a wyłącznie z tego, że nie są dobrze wyregulowane przez fabrykę.

Ludzie pisali wręcz, że po dotarciu werku i wyregulowaniu przez zegarmistrza chodził jak COSC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, gniewko napisał(-a):

Czytałem gdzieś na WUS, że ewentualne problemy z niską dokładnością 6R35 wynikają nie z samej architektury mechanizmu a wyłącznie z tego, że nie są dobrze wyregulowane przez fabrykę.

Ludzie pisali wręcz, że po dotarciu werku i wyregulowaniu przez zegarmistrza chodził jak COSC. 

 

4RXX i 6R15 (o innych wersjach nie pisze bo nie wiem) wychodza z fabryki tak jak sie zloza, nie ma zadnej regulacji, wiec zaleznie od szczescia trafisz cos super dokladnego albo nie.

Tym niemniej nawet pomijajac ten aspekt (a to chyba nie do konca kwestia tylko regulacji) 6R15 w moim SARB035 w zaleznosci od stopnia naciagu sprezyny bedzie mocno zmienial tempo, gorzej to wyglada niz u Szwajcarow.

I tego niestety zadna regulacja nie zmieni, tym niemniej moj egzemplarz srednio chodzi calkiem niezle i jestem bardzo zadowolony ogolnie :)

 

Jak juz w koncu kupie kiedys timegraphera, do ktorego sie przymierzam od dawna, to pobawie sie i poeksperymentuje a efekty moich badan wrzuce na forum.

 

 

51 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Podziękowania dla @cordi7 potem wrzucę. 

 

Czyzby ktoras z moich propozycji przeszla? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

4RXX i 6R15 (o innych wersjach nie pisze bo nie wiem) wychodza z fabryki tak jak sie zloza, nie ma zadnej regulacji, wiec zaleznie od szczescia trafisz cos super dokladnego albo nie.

Tym niemniej nawet pomijajac ten aspekt (a to chyba nie do konca kwestia tylko regulacji) 6R15 w moim SARB035 w zaleznosci od stopnia naciagu sprezyny bedzie mocno zmienial tempo, gorzej to wyglada niz u Szwajcarow.

I tego niestety zadna regulacja nie zmieni, tym niemniej moj egzemplarz srednio chodzi calkiem niezle i jestem bardzo zadowolony ogolnie :)

 

Jak juz w koncu kupie kiedys timegraphera, do ktorego sie przymierzam od dawna, to pobawie sie i poeksperymentuje a efekty moich badan wrzuce na forum.

 

 

 

Czyzby ktoras z moich propozycji przeszla? :)

 

Na szybko byle jakie. 

100670142_20210922_091708_HDR3.thumb.jpg.20766fedead31f8c1c8bee451b8fbcca.jpg

 

1519291777_20210922_091736_HDR2.thumb.jpg.9916daf500ef6a1f5eef958181e5ccd4.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, niech sie dobrze nosi 👍

 

Wrzuc lepsze fotki jak bedziesz mial chwile i napisz jak pierwsze wrazenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cordi7 napisał(-a):

No i super, niech sie dobrze nosi 👍

 

Wrzuc lepsze fotki jak bedziesz mial chwile i napisz jak pierwsze wrazenia.

 

Jak będzie chwila, trafił się u nas w pl w stanie idealnym i super kasie to nawet się nie zastanawiałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.