Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
barman_pl

Przebarwienia na złoconej kopercie

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać. Ostatnio zauważyłem dziwne fioletowe przebarwienia na kopercie. Miał może ktoś z Was kiedyś z takim czymś do czynienia ?

Da się coś z tym zrobić ? Ciężko to uwidocznić na zdjęciach, ale może coś będzie widać ;)

20210914_163534.jpg

20210914_163348.jpg

20210914_163327.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naprawdę złoconych kopertach wystarczy przetrzeć szmatką z odrobinką pasty polerskiej lub mleczkiem. Ale tutaj chyba to nie jest złocenie tylko jakieś pvd i z tym może być różnie a nawet się pogorszyć jak wejdzie w reakcje. 

Nie wiem jak pomóc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - na starym mirze wystarczyło przetrzeć i wszystko zeszło, a tu samo przetarcie nic nie daje... Troszkę się boję to jakoś mocno polerować bo wiadomo że teraz te warstwy są strasznie cienkie... No ale żeby Tissot taką fuszerkę odwalił 🤔...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

To wygląda jakby warstwa miedzi wychodziła na złoceniu albo to zostało przetarte do miedzi. W tym drugim przypadku powinna się zaznaczyć choć cienka warstwa niklu ale tu jej nie ma.

W mojej ocenie trąc jeszcze bardziej pogorszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej widać na zapięciu, a tam przecież nie mogło być to nawet w najmniejszym stopniu dotykane... Ogólnie to zrobiło się tak jak zegarek sobie grzecznie leżał ze 3 miesiące w pudelku... 

20210914_163445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytam..........

To jest oryginalny zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, 5 lat temu, ten model Tissot nie występował z kopertą wykonaną ze złota. Jestem w zasadzie pewien że to stalowa koperta i złote PVD. Z tego co pokazujesz na zdjęciach to zmiana koloru nastąpiła w miejscu styczności lub bliskości skóry paska. Może zaszła jakaś reakcja chemiczna PVD, prawdopodobnie z farbą użytą do paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że to nie złota tylko pozłacana, co jest napisane w tytule tematu ;)

A właśnie reakcja chemiczna to pewnie najlepsza teoria... Próbowałem polerować i nic się nie dzieje... Zostawiam tak jak jest - taki będzie jego urok :)

Nie widać tego bardzo - po prostu jak ja wiem że to jest to widzę jak się przyjrzę, także niech sobie tak będzie ;)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.