Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bolas

Brytyjski kieszonkowy GSTP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wpadł mi ostatnio taki typowy "Brytol" drugowojenny. Zawsze miałem ochotę go sobie sprawić, a jakoś tak się stało, że trafił się teraz. Chciałbym go móc okazyjnie założyć na rękę. I tu zaczyna się temat, chciałem zapytać o Wasze rekomendacje. Myślałem o zwykłym skórzanym pasku, jasnym, najlepiej bez nitów, tylko same przeszycia .... przeglądając się trafiłem na 1 producenta, którego fotkę przykładową wrzucam w wątek. Czy znacie jakichś innych w PL? Mam dużą dłoń, więc pewnie będę zamawiał. Kogo warto rozważyć? A może ktoś z Was ma podobny zegarek i wrzuciłby swoje rozwiązania jako inspiracje?  Pozdrawiam! 

VkKdUYM.jpeg

AYX5Xuj.jpeg

u6tKuf6.jpeg

241950128_179581814292803_1106778893633744586_n.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny wątek o paskach itp:

 

https://zegarkiclub.pl/forum/forum/70-paski-i-akcesoria-zegarkowe/

 

a w nim wątki kolegów, którzy robią fantastyczne paski i wykonania czegoś podobnego też się pewnie mogą podjąć. Podrzucam dwa, ale znajdziesz tam więcej

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/144920-pipała-leatherworks/

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/95368-jf-szymaniak-paski-na-zamówienie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam przeczytać http://af0210strap.com/the-history-of-the-nato-watch-strap-nato-straps-in-the-great-war-wwi-era/ bo jest kilka zdjęć, jak wyglądało to kiedyś i jak takie paski powinny być "skrojone", jakie mieć klamerki itp.

Dla mnie noszenie G.S.T.P. na pasku to jednak świętokradztwo. Po to była stworzona ta "linia" zegarków, żeby właśnie odciąć się od naręcznych, zamanifestować brytyjskie przywiązanie do tradycji zegarka kieszonkowego, wręcz pewne "świadome zacofanie" pokazujące większe zaufanie do staromodnego dobrze chronionego, pracującego we w miarę stałej pozycji i temperaturze w kieszeni, precyzyjnego mechanizmu kieszonkowego nad jakimś byle jakim maleństwem wystawianym stale na wstrząsy, wilgoć i mróz. 

Zwróć uwagę, że w tych czasach bardzo już popularne i dostępne były zegarki naręczne, a mimo to G.S.T.P. są najliczniejszym zbiorem zegarków wojskowych z tego okresu. 

Zamiast w pasek, zainwestuj w odtworzenie prawidłowej lumy na tarczy i wskazówkach. To będą lepiej zainwestowane pieniądze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, poczytam popatrzę... szczególnie @renqien. Słuszne uwagi. Przyznam, że to mój pierwszy zegarek tego typu, więc może moja świadomość musi jeszcze wzrosnąć :D 
Niemniej jednak nie planuje go nosić na codzień, raczej okazjonalnie od święta. Przy okazjach gdzie taki zegarek pasuje. Czy pasek czy inny sposób... tego nie wiem, kojarzyłem, że paski w epoce używano, ale o tym brytyjskim manifeście czytam po raz pierwszy. 
Masz więcej o nich? Pozdrawiam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.