Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Peterson

Laptop biznesowy Dell / Think Pad / inny ?

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, BlackT napisał(-a):

Kup mysz na bluetootha :)

Głupio mi, że nie wpadłem na to :) Na swoje usprawiedliwienie mam, że szukałem po urządzeniach dostępnych że środków służbowych i nie wiem czy tam coś takiego było. Ale zaraz sprawdzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do della mam w sumie niedroga myszkę rapoo mt550. Ma zwykły nadajnik, oprócz tego możliwość komunikacji przez bluetooth z trzema urządzeniami. Grać, nie gram. Do całej reszty jest świetna.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam elitebooka z dotykiem. 13.3 cala jest mega lekki, możr być ekran mat. Ja kupiłem błyszczący i nakleilem folię matująca.wyszło 1000 PLN taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny thinkpad po wielu latach dzielnej służby odchodzi powoli na emeryturę.

 

Szukam czegoś nowego i jestem w szoku, jak ceny wzrosły... Sprzęt musi być mobilny (13-14"), w biurze będzie podłączony do 1 monitora. Na czym mi zależy najbardziej:

  • jak najdłuższe działanie na baterii (co najmniej 10h),
  • jak najcichsza praca,
  • wygodna klawiatura,
  • waga w okolicach 1,2kg max byłaby super. 

Będę go używał głównie do:

  • Office 365 (stąd nie potrzebuję dużo pamięci dyskowej),
  • mail,
  • przeglądarka (wiele otwartych kart na raz),
  • kalendarz, to do, itp. 

Do czego nie będę go używał:

  • gry,
  • edycja foto/wideo.

Patrzyłem na thinkpada (używam laptopów z tej serii od lat i rzadko zawodzą), ale też na surface. Szukając na szybko online laptopy z 16GB ram i przyzwoitym (chyba) procesorem, to przedział 8-10k brutto... I w tym momencie trafiam na coś, czego w ogóle nie rozważałem - Maacbook Air z M1 tańszy o 1/3. Ponoć wydajny procek, brak wentylatora, dobra bateria. Tylko ten macos, z którym nie miałem do czynienia na komputerze. Czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie używasz jakiś aplikacji dostępnych tylko pod windows to najlepsze rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym, że w pakiecie Office (Word, Excel) na Mac nie ma możliwości osadzania innych obiektów niż te pochodzące od MS. W mojej pracy okazało się to sporym problemem bo często osądzam w Wordzie np. pdfy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Mac book air 13,3 z  m1.

wcześniej 10 lat wytrzymał dell elite book. 
wady Mac:

-zakup licencji na worda excela i Outlooka.

- program księgowy na Mac, jest straszna bieda w porównaniu do windy. 
- pamięć systemowa, po 30 latach na Windows, wszystkiego trzeba się uczyć od nowa i wiele rzeczy mnie dalej wqurza.

zalety:

- szybki jak błyskawica, 

- mam wszystko w iPhonie i na Macu. 
- system w sumie bezpieczny, jak nie ładujesz jakiś dziwnych aplikacji. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2021 o 08:23, XoneX napisał(-a):

Mój aktualny thinkpad po wielu latach dzielnej służby odchodzi powoli na emeryturę.

 

Szukam czegoś nowego i jestem w szoku, jak ceny wzrosły... Sprzęt musi być mobilny (13-14"), w biurze będzie podłączony do 1 monitora. Na czym mi zależy najbardziej:

(...)

 

No właśnie, ja również jestem zszokowany :o 
powoli przymierzam się do wymiany starego X1 carbon na nowy model, wczoraj sprawdzałem ceny i wychodzi mi, że jest praktycznie w tej samej cenie co nowy Mac Pro 14 😵 to jest absurd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale x1 Carbon to standardowo chyba od 10 tys. zaczynał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, zaczynał od ok 7, ja miałem lekko doposażony za 8, teraz z prockiem jednym wyżej kosztuje ~13 🤔

chyba czas się przesiąść na jabłko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Maciej72 napisał(-a):

Mam Mac book air 13,3 z  m1.

wcześniej 10 lat wytrzymał dell elite book. 
wady Mac:

-zakup licencji na worda excela i Outlooka.

- program księgowy na Mac, jest straszna bieda w porównaniu do windy. 
- pamięć systemowa, po 30 latach na Windows, wszystkiego trzeba się uczyć od nowa i wiele rzeczy mnie dalej wqurza.

zalety:

- szybki jak błyskawica, 

- mam wszystko w iPhonie i na Macu. 
- system w sumie bezpieczny, jak nie ładujesz jakiś dziwnych aplikacji. 
 

 

Co Cię wkurza w macOS? O co masz na myśli przez zakup licencji na office, chodzi o standardową pudełkową wersję? Ja i tak subskrybuję 365 więc dla mnie to bez różnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2021 o 16:35, XoneX napisał(-a):

Co Cię wkurza w macOS? O co masz na myśli przez zakup licencji na office, chodzi o standardową pudełkową wersję? Ja i tak subskrybuję 365 więc dla mnie to bez różnicy. 

W iOS wkurza mnie zamknięty system zarządzania plikami. 
ktoś, kto nie dłubnął w ustawieniach systemowych windy, niech pierwszy rzuci kamieniem. 
licencję kupiłem office 2019, bo nie lubię abonamentów.

Po zakupie parę razy zdarzył się reset systemu (podpięty zewnętrzny monitor) i problemy z ze sterownikiem drukarki.

Reszta to kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem żonie Huawei Matebook D14 po tym, jak jej piękny i śliczny Asus Zenbook padł.

Huawei D14 w zupełności wystarczy do prostych zastosowań a jakość wykonania oceniam dobrze. Mam do niego trzy uwagi:

- wentylator układu chłodzenia pracuje zdecydowanie zbyt często (nawet, gdy obciążenie jest małe a temperatura jest OK). Nie jest przy tym głośny ale po prostu włącza się zbyt często

- kamera jest umieszczona dziwnie (jest ukryta pod jednym z przycisków klawiatury i patrzy ona "od dołu", przez co osoba widoczna na ekranie wygląda niekorzystnie)

- monitor mógłby być lepszy (ale tragedii nie ma). Na szczęście jest matowy, na czym mi zależało

 

Jest jeszcze podobny Huawei Matebook 14, trochę droższy, z lepszym monitorem, ale w ma błyszczącą matrycę.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś wpadł na "genialny" pomysł lokalizacji kamery w klawiaturze, dla mnie to dyskwalifikuje ten model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie notebooki Huawei mają tak umieszczoną kamerkę, był jeden model z tradycyjnie umieszczoną, ale chyba już nie jest w sprzedaży. Co do wspomnianego HP to parametry wystarczające do normalnego użytku domowego, czyli jak pasuje to brać. Warto zobaczyć na żywo i porównać z konkurencją z takimi parametrami w podobnej cenie, bo często jest różnica np 200-300 zł, a jakość matrycy i ogólnie wykonania znacząco różna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamieniłem swojego 4 letniego Acera na HP ProBook 455 G7 z 16 GB RAM-u. Nie byłem przekonany do Ryzena siedzącego wewnątrz (5-4500) pomimo obiecujących benchmarków, ale jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo oprócz podzespołów, co ważne, ma wygodną i pełną klawiaturę, jest lekki, cienki i elegancki z wyglądu. Nie kosztuje też jakichś koszmarnych pieniędzy, bo można go za ~4400 zł kupić. Z Dell-i użytkowałem kiedyś Latitude E5540 i to był ciężki i mułowaty kloc, więc mi nie podeszły. Do HP miałem kiedyś uraz, bo posiadałem dwie sztuki kupione sobie i partnerce i w ciągu roku w obu padły mostki północne na płycie, co spowodowało ogromną awersję do tej marki. Po latach zaryzykowałem i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kupić?
Dell latitude 3420 i5 1145G, 16Gb, 512gb, intel iris xe, gwarancja 60 miesięcy
Czy
Dell vostro 5410 i5 11300H, 16Gb, 512gb, Intel mx450 2gb gwarancja 36 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, bart_us said:

Co kupić?
Dell latitude 3420 i5 1145G, 16Gb, 512gb, intel iris xe, gwarancja 60 miesięcy
Czy
Dell vostro 5410 i5 11300H, 16Gb, 512gb, Intel mx450 2gb gwarancja 36 miesięcy.

Za trudne pytanie. 😃

Tak ogólnie to ja bym pewnie brał Vostro, bo one są zgrabniejsze, odrobinę mniejsze, a mi się zdarza korzystać na przykład w pociągu, gdzie każdy centymetr ma znaczenie.

Ale Ty musisz się zdecydować, co dla Ciebie jest ważne i dokładnie porównać wszystkie różnice. Na przykład jak ważna jest dla Ciebie tak długa gwarancja. Albo czy potrzebujesz mocniejszej grafiki — tu zresztą chyba mocniejszą grafikę ma ten ze słabszym procesorem...

Jak ostatnio wybierałem, to właśnie przede wszystkim wybierałem rzeczy, których potrzebuję, np. czytnik do palca (bo te pociągi i inne miejsca publiczne), te mają oba? Potem porównywałem każdy inny szczególik, ten, który wybrałem, wygrał w końcu drobiazgiem, który wprawdzie można dokupić w postaci naklejki za kilka złotych, ale lepiej mieć to wbudowane: przesuwaną osłonką kamerki (to akurat ma chyba Lattitude?).

Inne ważne rzeczy, często pewnie ważniejsze od np. karty graficznej, to matryca (np. matowa), ale te są tu chyba jednakowe, oraz złącza, te tu są bardzo zbliżone, ale znalazłem jakiegoś Latitude 3420, który ma rzadko spotykane złącze microSIM (LTE) — to też może być taki szczególik przeważający szalę, jeśli często korzystasz w podróży i chcesz korzystać ze swojego netu... Choć do częstego podróżowania lepszy mniejszy Vostro, trudny wybór...

 

UPDATE: A one mają chyba przyciski PAGE UP/PAGE DOWN łączone ze strzałkami UP/DOWN (inaczej, niż w moim Dell XPS), na pewno Ci to nie przeszkadza na długich stronach (typu forum zegarkowe)?

Edytowane przez mtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vostro 5410 ma dodatkową kartę graficzną z 2gb pamięci, mocniejszy procesor z seri H, trochę dziwne zawiasy podnoszące cześć z klawiatura i opierające laptop na klapie z matrycą, jest tez lżejsze niż latitude 3420. 
kompletnie nie mam porównania tych dwóch serii znam tylko vostro 15” a ono ma klasyczny zawias na całej długości. 
Jak się sprawują latitude? Czy grafika dodatkowa jest plusem czy wystarcza Intel iris xe? 
Laptop do pracy biurowej, multimedia czasem obróbka filmu prosta, praca zdalna zoomy itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta grafiki jest moim zdaniem absolutnie niepotrzebna (chyba że do gier?), od wielu lat używam laptopów i komputera stacjonarnego z wbudowaną (ale wybieram wypasione procesory) i nie zauważyłem problemów, a używam też do pracy na dwóch monitorach (jako programista, praktycznie najwyżej z grafiką 2D, czasem proste multimedia, filmy, zoomy). Ostatni laptop też wybrałem bez, sprawdza się świetnie.

Nie znam niestety nowych Latitude ani Vostro, miałem wcześniej XPS, to jakby mniejszy Vostro obracany do tabletu, obudowa śliczna i wygodna, ale przez to obracanie do tabletu nie miał tego wystającego zawiasu-podstawki, ale wygląda to dobrze, fajnie mieć klawiaturę lekko pochyloną, a i pewnie i mniej się z takim grzeje.

Na Latitude narzekał tu @Żaki-Czan, ale to chodziło chyba o jakiś mocno różniący się starszy model, ten Twój nie wygląda jak wielki kloc (choć Vostro jest zgrabniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że wątek jeszcze nie umarł to pozwolę sobie podpiąć zapytanie do miejscowych znawców tematu.

Zastanawiam się pomiędzy dwoma sprzętami - zaznaczam że nie są to laptopy biznesowe, bardziej gaming/obróbka/materiał z kamerki sportowej (amatorsko).

Liczy się dla mnie jakość wykonania (nie trawię plastiku), dobra jakość matrycy, szybkość w pracy codziennej. 

Co gier to czasem jakiś WOT, młodzież Fortnite, nic wymagającego.

Kwestia ogniwa drugorzędna, sprzętu wozić nie będę.

 

Na widelcu pozostał Acer Predator 300SE - nieduża 14" z potencjałem i przyzwoitym wykonaniem oraz Lenovo Legion 5 Pro z genialną (wedle opinii i recenzji) jak na swój budżet matrycą 16".

 

Acer i5 11300H/16GB ram/RTX3060 

Lenovo Ryzen 5 5600H/16GB ram/RTX 3050 ti

 

Sprzęty diametralnie inne aczkolwiek spełniające moje wymogi.

 

Dzięki za merytoryczne opinie i podpowiedzi.

 

Michał

Edytowane przez Pajak80

"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.