Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SOKULSKI

ĆWIERTNIK GUSTAV BECKER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kolegów mam problem, przywracam do życie mechanizm Beckera p42 i nie jestem pewien co do oryginalności ćwiertnika. Proszę o pomoc w tym temacie . w załączniku zdjęcia. 

zdjęcie 1.jpg

ZDJĘCIE2.jpg

ZDJĘCIE3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma rozłożony,  Mój w tej chwili pracuje, więc nie rozkręcę... :(

 Nie wydaje mi się, że on taki oryginalny.

 Zauważ, że otwór ma "na kwadrat" a oś jest klasycznie okrągła.

 

 Ponadto... nie był dawno u dentysty.. zęby mu się pokrzywiły :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie to zdumiało, że aż odkopałem starego P48, co u mnie dojrzewa. Ćwiertnik wygląda tak jak na fotkach. Mam nadzieję, że widać, choć robione w złym świetle telefonikiem. Ładnie spasowana jedna całość, żadnych kwadratów po drodze. 

65fb297a-a12b-49c1-b1be-1593b29ea3da.jpg

40285b57-2643-4e6d-88cd-6e694fe06518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to napewno P42?

 bo czegoś nie widzę... koła "grzebieniowego" bicia i inny układ dźwigni...

Gustav Becker - który rok, jaka tarcza? - ZEGARY - Klub Miłośników Zegarów  i Zegarków


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SOKULSKI napisał(-a):

Witam , kolegów mam problem, przywracam do życie mechanizm Beckera p42 i nie jestem pewien co do oryginalności ćwiertnika. Proszę o pomoc w tym temacie . w załączniku zdjęcia. 

zdjęcie 1.jpg

ZDJĘCIE2.jpg

ZDJĘCIE3.jpg

jaka jest średnica wewnętrzna tulei koła godzinowego?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli to jest to o czym ja myślę i mierzę to 2,80mm, jestem amatorem, pasjonatem zegarów, przepraszam i dziękuje

Edytowane przez SOKULSKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A osi minutowej? Tej na której jest zamontowany ćwiertnik.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach będę rozbierał mechanizm , co prawda P48 i na dodatek  MOD. 1915  G.Beckera , ale myślę , że ćwiertnik i osie będą podobne.

Mam też P42 , ale nie myślałem przy nim narazie nic robić .  No , ale jeśli będzie taka potrzeba , to i tam mogę zerknąć.

Na zdjęciu mój P48 ( zdj. z przed kilku lat ) ..... i myślę , że na ćwiertniku dużych różnic nie będzie.

IMG_4325.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega, któru pyta, to najprawdopodobnie sie 'walna"

 Patrząc na zdjęcia Twoje P48  i kolegi to kolega ma  P48, a nie P42


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie inny, to już widać na obrazku...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani. Przecież PXX to nie jest konkretny model, tylko werk z wahadłem o długości XX...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tarant napisał(-a):

Kochani. Przecież PXX to nie jest konkretny model, tylko werk z wahadłem o długości XX...

Oczywiście :)

.... To Prawda ! .... Werki nieco się różnią. Bo i dźwignie nieco inne, i koła, rozstawy. Ale może ćwiertnik, będzie taki sam. Więc, pomierzę, policzę zęby..... może koledze, coś to da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie inny, czytaj proszę uważnie, porównuj zdjęcia i wyciagaj wnioski...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc , jest tak ...... tak , jak pisał kolega Kinol , jest nieco inny , ale jest zbieżny z tym , który pokazał kolega Fibo.  Różnica jest chyba taka , że to z werku ,,MOD1915" , a tu , jak kiedyś mi napisał kolega Tarant , wojna wymusiła oszczędności i niektóre części wykonywano z dziwnych metali ( co niektórzy nazywali to ,,szajsmetal" ) . Tulej i zębatka wyglądają mi na stalowe , ale są ciasno spasowane i nie ma tam żadnego otworu kwadratowego . Koło pośrednie , też ma stalową tulejkę i małą zębatkę. 

Pomierzyłem to wszystko i średnica zewnętrzna tulejki ma 4 mm. ( na nią zakłada się oś godzinową ) , a średnica zębatki 8,90 mm. , ilość zębów 12.

Dobrze by było , gdyby kolega SOKULSKI , pokazał pozostałe elementy przekładni .... bo sama krzywka z zębatką , która jest bez tulei , a na przecież na nią zakłada się koło godzinowe - to dość dziwne , gdyż my , mamy inaczej to rozwiązane ......... wygląda mi na to , że ktoś tu kombinował i dorabiał brakujące , czy uszkodzone elementy. 

Dodałem też zdjęcie koła godzinowego i pośredniego , gdzie widać , iż akurat u mnie , te tulejki i zębatki są stalowe.

IMG_8334 (Copy)-crop.JPG

IMG_8332 (Copy)-crop.JPG

IMG_8328 (Copy)-crop.JPG

IMG_8329 (Copy)-crop.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.