Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość feleksc

ATLANTIC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość feleksc

ikou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZDKMiM

Tyle informacji ale to sama teoria teraz powiedz mi co to za model zegarka i orietacyjny rok produkcji.

Zdjęcia zegarka na stronce:

http://szczecin13.blog.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria na pewno Worldmaster a co do modelu to stawiam na EXTRA. Zdjęcie bardzo słabej jakości, ale gdyby było lepszej to byś nie pytał.

Wiek - lata 60-te +/- 10 :) Dlaczego? Napis INCABLOC na dekielku i prawdopodobnie na tarczy (prawie go widzę :lol: ) oznaczający system antywstrząsowy był stosowany gdzieś do początku lat 70-tych a potem już ANTICHOC. Nie zgadza mi się jednak jedna rzecz. Na tarczy nad napisem Atlantic widoczny "zawijasek", który powinien występować również na dekielku łącznie z napisem Artiflex. Tu się to nie zgadza i sugeruję, że jest to składak. Tyle mojej wiedzy na ten temat :D


"Pierwszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubutekorn

posiadam model z napisem "ATLANTIC WELTMEISTER" czyli to samo co worldmaster tylko, ze po niemiecku. nigdzie w internecie nie moge podobnego znalesc. interesuje mnie z jakiego okresu moze to byc zegarek(nosil go moj dziadek). Atlantic posiada napewno wszystkie oryginalne czesci nie jest to zaden skladak. na spodzie zegarka sa wygrawerowane liczby 38 (w kolku) oraz 526. na tarczy zegarka widnieja napisy: Atlantic Weltmeister 17jewels special oraz waterproof, incabloc, antimagnetic. jesli ktos moglby mi pomuc z ustaleniem daty produkcji zegarka prosze o kontak, postaram sie zrobic fotki Atlantic'owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF

Ostatnio zaintersowałem się stary zegarkiem Atlantic i przy okazji postawniłem wyszperać trochę informacji o producencie. Nie było łatwo, bo oficjalna historia firmy sięga lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. W pierwszym poście tego wątku trochę wyczytałem, ale chciałem trochę więcej o międzynarodowym rozwoju marki Atlantic.

No i znalazłem trochę szczegółów w... Mołdawii (http://www.watch.md/wl/cat_id/1.html):

История фирмы:

1888 Эдуард Куммер основывает в городе Бетлах (Швейцария) фабрику по производству деталей для карманных часов. Название фабрики ЕКВ является аббревиатурой имени владельца и города – Eduard Kummer Betlach.

1930 Фабрика становится участником холдинга ASUAGE GROUP, аналогом современного SWATCH GROUP, для производства часовых механизмов. Позже EKB начинает производить запасные части для таких часовых марок, как LONGINES, CERTINA и многих других.

1930 Начало выпуска наручных часов под собственными брендами: ARISTON, ARISTEX, OPUS.

1932 ЕКВ становится одной из первых фабрик, производящих водонепроницаемые часы под торговой маркой ATLANTIC.

1950 В Центральной и Восточной Европе открываются фирменные магазины фабрики.

1954 Благодаря успеху бренда ATLANTIC происходит окончательная замена всех торговых марок на марку водонепроницаемых часов, и фабрика получает новое название – ATLANTIC WATCH PRODUCTION.

1955 Фабрика продает свои новаторские идеи и лицензии другим часовым компаниям.

1958 Начало успешной деятельности на рынках Аргентины, Чили, Кубы, Саудовской Аравии, Кувейта, Восточной Африки.

1965 Восточная Европа становится очень важным и перспективным регионом для ATLANTIC WATCH PRODUCTION, особенно рынок Польши.

1985 ATLANTIC прекращает существующую до этого момента совместную деятельность с фирмами TITONI, EDOX, RADONIA.

1989 Фирму ATLANTIC покупает господин Грот из UVB, который концентрирует сбыт продукции в Центральной и Восточной Европе через цепь La Boutique Suisse.

1997 ATLANTIC выкупается финансовой инвестиционной компанией и через некоторое время становится независимой фирмой, обществом с ограниченной ответственностью ATLANTIC WATCH PRODUCTION LTD.

1999 Руководство фирмы приняло решение о выходе на российский рынок. В настоящее время директором ATLANTIC WATCH PRODUCTION LTD. является господин Юрг БОНЕ (Jurg BOHNE), возглавлявший ранее часовую фирму CERTINA.

Ja jestem jeszcze z tego pokolenia, które uczyło się rosyjskiego w szkole i pewno jest wśród nas trochę forumiczów, którzy zrozumieją powyższy tekst.

Dla pozostałych streszczenie:

1888 - początki firmy (pod nazwą EKB)

1930 - wejście w skład holdingu Asuage Group

1930 - własne marki Ariston, Aristex i Opus

1932 - rozpoczęcie produkcji pod marką Atlantic

1950 - rozpoczęcie sprzedaży zegarków w Europie Centralnej i Wschodniej

1954 - nowa nazwa: ATLANTIC WATCH PRODUCTION

1955 - rozpoczęcie sprzedaży licencji innym firmom

1958 - sprzedaż zegarków w takich krajach jak Argentyna, Chile, Kuba, Arabia Saudyjska, Kuwait, Afryka Wschodnia

1965 - Europa Wschodnia (szczególnie Polska) staje się bardzo obiecującym rynkiem dla tej firmy

1985 - Atlantic kończy współpracę z TITONI, EDOX, RADONIA

1989 - Sprzedaż firmy do UVB i koncentracja sprzedaży w Europie Centralnej i Wschodniej w sieci La Boutique Suisse

1997 - spółka ATLANTIC-WATCH PRODUCTION zostaje właścicielem marki Atlantic

1999 - na czele firmy staje Jy2nźrg Bohne (wcześniej szefował w Certinie); otwarcie firmy na rynek rosyjski

 

Gwoli ścisłości: jest też strona http://www.atlantic-watch.pl/ i tam jest trochę informacji o rozwoju firmy Atlantic, ale brakowało mi tam informacji o międzynarodowym rozwoju firmy.

Z tamtego tekstu wyłania się wizerunek poważnej globalnej marki, gdy w rzeczywistości nasza część Europy (szczególnie Polska) to dla Atlantica był (jest?) główny rynek. W rodzimej Szwajcarii niemal nikt nie słyszał o marce Atlantic, zaś w żadnym sklepie w Lucernie nie widziałem Atlantica.

Trochę się zmienia, bo wiem, że szefowie firmy powoli inwestują w promocję tej także w Szwajcarii. Widziałem też ich zegarki w amerykańskich i niemieckich sklepach internetowych.

Ale chyba tylko w Polsce na pytanie o szwajcarską markę zegarka wiele osób spontanicznie wykrzyknie: Atlantic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erta63

Feleksc potrzebuję adres firmy w Szwajcarii produkującej zegarki Atlantic - pilnie! Proszę o pomoc potrzebny jest mojemu ojcu posiadaczowi starego zegarka Atlantic. Odezwij się proszę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Atlantic Watch Ltd

By2nźndengasse 18

2540 Grenchen

Switzerland

Phone : +41 (0) 32 654 58 88

Fax : +41 (0) 32 654 58 89

E-mail : [email protected]

 

maestro odpowiedział juz w Twoim poscie

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
Feleksc potrzebuję adres firmy w Szwajcarii produkującej zegarki Atlantic - pilnie! Proszę o pomoc potrzebny jest mojemu ojcu posiadaczowi starego zegarka Atlantic. Odezwij się proszę!!!

Nie wiem czego konkretnie potrzebuje Twój Tato, ale z mojego doświadczenia wynika, że w sprawie starego Atlantica więcej pomocy dostaniesz tutaj, w Klubie, niż w Grenchen.

Np. o renowacji było tutaj:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=2171

oraz w paru innych wątkach. Jak chcesz to możesz te do mnie napisać na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erta63

Dzięki wielkie za podanie adresu firmy Atlantic zapisałam dokładnie, mój ojciec ma kolekcje starych zegarków atlantic i brakuje mu części więc szuka gdzie się da i nawet do tej firmy osobiście chce napisać i chyba także zaprezentować swoja kolekcję tak myślę!!! Nie wiem czy to dobry pomysł ale on chce więc ja tylko wypełniam jego prośbę. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy zegarków Atlantic!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.