Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kamdem

Inwestycja w zegarek / budżet 40 000,00 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałem Was zapytać o to czy Waszym zdaniem zegarek to dobra inwestycja na przyszłość.
Jeśli mam do wydania 40.000 pln to co byście polecili na zakup pod inwestycję - który z zegarków za 5-10 lat może zyskać na wartości ?
Może temat dla wielu z Was zabawny ale dla mnie ważna sprawa i chciałbym żeby pytanie zostało potraktowane poważnie.

Na ten moment jestem użytkownikiem zegarków za +- 5-7K PLN ale biorę pod uwagę zakup za dużo większy hajs :)

 

Jeśli uważacie, ze budżet za mały i lepiej zainwestować w płyty OSB (podrożały o 300% w 4-5 miesięcy :)) to dajcie znać że z takim pieniędzmi nie ma szans na dobrą inwestycję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 40k to nie są pieniądze na inwestycje w zegarki, tzn jak mają leżeć i nie masz innego pomysłu to kup jakiegoś Datejusta nowego czy explorera 36 i na pewno będzie to lepsze niż trzymanie pln.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex submariner lub gmt master II, ale kupić nowego to sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cornelius

Ciężko powiedzieć. Jak z każdą inwestycją - ryzykownie jest inwestować w coś na czym się nie znamy.

 

Z moich obserwacji i rozeznania wynika, że najbezpieczniejszą opcją jest generalnie marka Rolex. Zwykle zyskują na wartości w czasie. Są na ten temat analizy w sieci.

 

Najlepiej oczywiście inwestować w krótkie serie i trudno dostępne modele. Tutaj bym polecał stronę chrono24 gdzie można sprawdzić zmiany cen danego modelu w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2021 o 08:21, kamdem napisał(-a):

Cześć,

 

Chciałem Was zapytać o to czy Waszym zdaniem zegarek to dobra inwestycja na przyszłość.
Jeśli mam do wydania 40.000 pln to co byście polecili na zakup pod inwestycję - który z zegarków za 5-10 lat może zyskać na wartości ?
Może temat dla wielu z Was zabawny ale dla mnie ważna sprawa i chciałbym żeby pytanie zostało potraktowane poważnie.

Na ten moment jestem użytkownikiem zegarków za +- 5-7K PLN ale biorę pod uwagę zakup za dużo większy hajs :)

 

Jeśli uważacie, ze budżet za mały i lepiej zainwestować w płyty OSB (podrożały o 300% w 4-5 miesięcy :)) to dajcie znać że z takim pieniędzmi nie ma szans na dobrą inwestycję.

 

 

 

Nie wiadomo co bedzie za rok, a Ty sie pytasz o 5-10 lat 😅

Sytuacja nie tylko z zegarkami przypomina to co sie dzialo przed kazdym wiekszym kryzysem ekonomicznym. Jest wielka banka na wszystkim. Zegarki to kiepska inwestycja, szczegolnie z tak malym budzetem 🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku jakiegoś potężnego kryzysu zegarki mocno stracą na wartości. Bo to dobra luksusowe, których ludzie pozbywają się w pierwszej kolejności. Z drugiej strony w przypadku wysokiej inflacji, która nie spowoduje wzrostu bezrobocia, to wtedy lepiej mieć Rolexa niż gotówkę. Bo nawet jeżeli trochę straci na wartości, to mniej niż gotówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.