Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson 123

Zegarek do 2000 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zdecydowałem się zarejestrować na forum ponieważ mam dylemat odnośnie wyboru zegarka, wcześniej tylko czytałem forum bez czynnego udziału, niestety po błędzie, a przynajmniej tak mi się wydaje, jedynym wyjściem przy wyborze zegarka jest pomoc osób które się znają i mieli z nimi styczność, więc do rzeczy, kupiłem zegarek Eterna adventic big datę, cena 1700 zł nowy, kupiłem go z serwisu aukcyjnego nie widząc go wcześniej na żywo, na zdjęciach bardzo ładny, przeglądałem filmy na YouTube, wszystko ok podoba mi się, zamówiłem, z niecierpliwością czekałem na kuriera, zegarek przyszedł, podekscytowany otwieram paczkę i ...., Pierwsze wrażenia skojarzenia, zegarek jak za 150 zł, całkowite rozczarowanie, na zdjęciach tarcza piękna czarna, a na żywo taka nijaka, pasek to porażka, twardy nie mogłem go zapiąć, ogólnie zegarek robi bardzo małe wrażenie, jak dla mnie nie robi go wcale, mam zegarek invicta diver za 200 zł który wygląda jak ferrari w porównaniu z tą eterną, będę próbował go sprzedać, chodź wątpię czy znajdzie się ktoś kto będzie chciał kupić tak kiepsko wykonany zegarek, moje pytanie do Was drodzy użytkownicy, czy polecacie jakiś fajny zegarek do 2000 zł który wygląda na te 2000 zł a nie jak z bazaru, zegarek ma być używany od świata, na pasku, taki do koszuli ale żeby nie wyglądał jak dla starszego pana, ostatnio brałem udział w licytacji  zegarka Tissot Couturier mogłem go mieć za 800 zł, ale licytacje odpuściłem bo jak się teraz okazało na nieszczęście zamówiłem tą eterną, teraz myśle za za połowę ceny tej eterny miałbym 100 razy lepszy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropki. Trochę kropek. Tego nie da się przeczytać. :(

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki warto obejrzeć na żywo i przymierzyć przed kupnem, bardzo często czar pryska wtedy.

Pasek to najmniejszy problem, są spece na forum którzy robią o niebo lepsze paski niż te oryginalne i dlatego warto brać z.... bransoletą.

Do 2 tys nowy to bym się ofertą RZE zainteresował, zwłaszcza Endeavour.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma byc zegarek : automatyczny czy kwarc ?

jaka średnica koperty ( w domysle pytam o obwód w nadgarstku) ?

Jaki styl ? nurek , klasyczny, pilot czy inny

Materiał kperty ? stal ( szczotkowana czy poler ? tytan czy "cóś" innego

Z kazdym pytaniem ( odpowiedzią ) wybór sie zawęża - bedzie mam łatwiej doradzić 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, wkoz napisał(-a):

Zegarki warto obejrzeć na żywo i przymierzyć przed kupnem, bardzo często czar pryska wtedy.

Pasek to najmniejszy problem, są spece na forum którzy robią o niebo lepsze paski niż te oryginalne i dlatego warto brać z.... bransoletą.

Do 2 tys nowy to bym się ofertą RZE zainteresował, zwłaszcza Endeavour.

A gdzie w Polsce można przymierzyć RZE? 

 

5 minut temu, basil napisał(-a):

Jaki to ma byc zegarek : automatyczny czy kwarc ?

jaka średnica koperty ( w domysle pytam o obwód w nadgarstku) ?

Jaki styl ? nurek , klasyczny, pilot czy inny

Materiał kperty ? stal ( szczotkowana czy poler ? tytan czy "cóś" innego

Z kazdym pytaniem ( odpowiedzią ) wybór sie zawęża - bedzie mam łatwiej doradzić 

 

Trudno z tego postu było to wyczytać, więc pomogę :P

Elegant (nie dziadkowy, więc żadnych lupek, pozłoceń czy rozmiarów mniejszych niż 38). 

Na pasku.

Może być kwarc. 

Sugerowana możliwość obejrzenia przed zakupem. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2.000 PLN w stylu sportowo-eleganckim lub bardziej eleganckim to szukaj Tissota, Certiny może Atlantica w kwarcu. Może Maurice Lacroix - jeżeli coś znajdziesz w okolicy Twojego budżetu.

Jak bardziej sportowo, to może jakiś Citizen z mechanizmem Eco-drive.

Wśród zegarków mechanicznych w tym budżecie to też raczej Tissot lub Certina.

To marki szeroko dostępne u jubilerów w galeriach handlowych i te zegarki można przymierzyć, a jeżeli jakiś model Ci się spodoba i nie ma go w salonie, to sprowadzą go do przymiarki dla Ciebie.

Inne warte rozważenia marki w tej cenie to najczęściej microbrandy i nie jest łatwo o przymiarkę przed zakupem.

 

P.S. Czy to jest ta kwarcowa Eterna, którą kupiłeś? Wrzuć jakieś zdjęcia Twojego egzemplarza, bo Twoja zła opinia na temat tego zegarka jest zastanawiająca. Nie miałem tego zegarka nigdy w rękach, ale marka znana a zegarek na zdjęciu ma ciekawy design i wygląda na dobrze wykonany. Szafir, nakładane indeksy, ciekawa i urozmaicona tarcza, ładne wskazówki i fajna duża data. Paski w takich zegarkach najczęściej są twarde i sztywne. Takie mają być, bo to taki styl zegarka. To cecha a nie wada. Jeżeli jest zapięcie motylkowe to jest OK.

 

obraz.thumb.png.90f1c6eca9c8b507a0f3ca2f589b08b4.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tarant napisał(-a):

Kropki. Trochę kropek. Tego nie da się przeczytać.

Pisałem w emocjach

 

4 godziny temu, evilym napisał(-a):

 

 

Trudno z tego postu było to wyczytać, więc pomogę :P

Elegant (nie dziadkowy, więc żadnych lupek, pozłoceń czy rozmiarów mniejszych niż 38). 

Na pasku.

Może być kwarc. 

Sugerowana możliwość obejrzenia przed zakupem. 

Nic dodać nic ująć

3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

. Czy to jest ta kwarcowa Eterna, którą kupiłeś?

Dokładnie taka jak na fotce z Twojego postu, tylko że czarna tarcza, może oczekiwałem za dużo, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2021 o 17:41, Robson 123 napisał(-a):

Dokładnie taka jak na fotce z Twojego postu

Zrób dobre zdjecia ( zblizenia tarczy dekla , koronki ) i  zapytaj o autentycznośc zegarka na forum - coś mi to pachnie podróbką i próba oszustwa  ale moge sie mylić

Ten model u Dolińskiego nowy za ponad 3k PLN.   Co daje do myślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki zegara, tak jak wspominałem wcześniej, pasek to tragedia, widać jak się wygina na ostatnim zdjęciu, gdzieś wyczytałem że to pasek z aligatora 🤪

IMG_20211010_125257437_HDR.jpg

IMG_20211010_125411710.jpg

IMG_20211010_130111550.jpg

IMG_20211010_130837378.jpg

IMG_20211010_130841795.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość gruby, sztywny pasek. Jeżeli faktycznie z aligatora, to porządny i drogi. Do tego typu zegarka pasuje bardzo dobrze. Na Twoim miejscu zamieniłbym zwykłą sprzączkę na zapięcie motylkowe. Do takiego paska jest dużo bardziej praktyczne bo nie wygina sztywnego paska. Mam takie zapięcie w kilku zegarkach. Na początku nie byłem fanem, ale potem bardzo je doceniłem w połączeniu z paskiem tego typu. Na aliexpres albo na allegro za paręnaście złotych. Oryginalne od Eterny pewnie za kilkaset.

Cały zegarek wygląda bardzo fajnie. Daj mu szansę. Ja tu nie widzę żadnej „taniości”. Eterna do tanich marek nie należy i oczywiście kupując zegarek tej marki płaci się nie tylko za zegarek, ale i za markę. Przy cenie jaką podałeś, nie przepłaciłeś. Ciesz się porządnym, ładnym zegarkiem.

bd5275f59bdf6e3ff79ed9319d71a615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pasek z plastigatora:) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pasek z plastigatora:) 

No to przynajmniej mamy jasność co do tego punktu.
Przy kwarcu z ceną powyżej 3k można było się łudzić, że może faktycznie aligator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc przy aktualnych zegarkach retail nie więcej jak tysiąc euro  to chyba nie spotkałem się z paskiem z aligatora. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.