Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ZenonD

Żródła zakupu zegarków chińskich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum, ale w cudzysłowie – miałem tu konto wiele lat temu, moja aktywność wygasła, tak samo adres e-mail, na który je rejestrowałem., założyłem więc nowe.

 

Jestem fanem zegarków mechanicznych, ale takim sentymentalnym. W domu mam tylko dwa i są to maszyny bardzo ważne dla mnie – Kirowski, który czterdzieści lat temu dostałem od ojca jako pierwszy zegarek i Atlantic Worldamster, który jakieś piętnaście lat później wycyganiłem od niego. Oba do dzisiaj działają i, co dziwne, w czasie rzadkich testów robią przyzwoite odchyłki dobowe jak na zegarki które nie spotkały się z zegarmistrzem odkąd je mam. Są to jednak pamiątki i nigdy nie będą przedmiotami użytkowymi.

 

Na co dzień jestem niewolnikiem dokładnego pomiaru czasu w zróżnicowanych warunkach – taka praca i tryb życia – dlatego od dawna z powodzeniem używam do tego celu pewnego modelu Casio G – zmieniam mu tylko co kilka lat baterię, pasek, który pęka oraz plastikowy grzbiecik, w którym pękają guziczki.

 

Czasem jednak nachodzi mnie ochota na mechanika, takiego na niedzielę, urlop, ogólnie na luźny czas, tak aby ponosić kawał żelaza na ręce i posłuchać, jak cyka. Ostatnią taką zajawkę miałem gdzieś koło 2005r. Wtedy dosyć popularne były pewne modele Seiko, niedostępne ówcześnie na polskim rynku, za to dostępne w przyzwoitych pieniądzach w Australii i Azji Wschodniej. Ja nabyłem dwa modele w Singapurze. Ówcześnie dobra renomę na tym forum miał azjatycki sprzedawca z e-baya o nicku pokemonyu.

 

Teraz znowu mnie naszło, a ponieważ wiem, że będzie to przygoda albo krótka, albo incydentalna, więc nie mam zamiaru na to wydawać większych pieniędzy. Pomyślałem zatem o rosyjskiej Amfibii lecz z wielkim zdziwieniem, in plus, stwierdziłem, że na rynek wkroczyli producenci chińscy. Część z ich oferty jest bardzo ciekawa, bo mają wzornictwo oryginalne (nie interesują mnie podróby znanych modeli lub nachalne odtwórstwo), sadzają tam sprawdzone japońskie mechanizmy lub własne całkiem dobre, czasem dorzucą szafir a wszystko w przyzwoitych pieniądzach.

 

Przechodzę zatem do meritum: czy ktoś może polecić sprawdzone i bezpieczne źródło zakupu z dużym wyborem i przyzwoitymi cenami? Coś takiego jak pokemonyu piętnaście lat temu?

 

 

Przepraszam za przydługi wstęp, ale traktuję to jako powitanie i intro do właściwego pytania.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do działu chińskiego. Jest tam kilku ogarniętych w temacie kolegów. Na pewno coś doradzą. Ja od siebie zdecydowanie odradzam zakupy na WISH. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz oczywistej oczywistości, czyli oprócz Aliexpress, to możesz zerknąć na:

 

https://www.good-stuffs.com/

 

Kupowałem tam Seagulla 1963 w wersji bez gwiazdy. Dostawa trwało dość długo, ale zegarek dostałem. Sprawny i nowy. Mają wybór chińskich zegarków mechanicznych nie będących kopiami Omeg, Seiko i Rolexów.

Strona ma też dobre opinie na WUS (w tym sensie, że jak zamówisz i zapłacisz, to towar zgodny z opisem dojdzie).

 

A w Europie możesz chińskie zegarki Beijing Watch Company kupić na niemieckiej stronie:

https://bartels-watches.com/en/collections/beijing-watch-factory

Mają też w ofercie parę modeli FIYTA i Seagull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź

 

Zerknąłem na polecaną https://www.good-stuffs.com/ i rzeczywiście oferta jest szeroka, nawet wstępnie wytypowałem sobie coś tam.

 

Zmartwiło mnie tylko ich pojęcie oferty handlowej – oni tam piszą w dużym uproszczeniu tak, że jak się „pomylą” w cenie, to anulują zamówienie niezależnie od tego, czy zostało już zapłacone. Pieniądze oczywiście zwrócą. A to może oznaczać, że zamówię, zapłacę, a za kilkanaście/dziesiąt dni otrzymam info o anulowaniu zamówienia a za następne kilkanaście/dziesiąt dni otrzymam ewentualnie zwrot pieniędzy. Nie o to chodzi mi w zakupach. Jasną sprawą jest, że na przesyłkę z Azji trzeba czekać, byleby to czekanie było skuteczne.

 

Czy komuś zdarzyło się anulowanie zamówienia? Na tej polecanej stronie i ogólnie w zakupach z Chin? Czy ktoś słyszał o takich sytuacjach? Piętnaście lat temu u sprzedawców z Singapuru nie było o tym mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Aliexpress zdażyły mi się anulowania. Na good-stuffs kupowałem tylko raz i było OK, chociaż dostawa chwilę trwała, a od zamówienia i zapłaty do chwili wysyłki minął grubo ponad tydzień.

Takie są uroki zakupów w Chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze przemyślę sprawę.

 

Generalnie zauważyłem, że Chińczycy są bardzo oryginalni disinersko w garniturowcach. Ja celuję jednak w coś cięższego i tu już trudniej o oryginalność – ojsterowskie, czyli roleksopodobne koperty mogły się podobać (przynajmniej mi) dawno temu, ale obecnie są nudne jak flaki z olejem, klony diverów Seiko też odrażają. Interesujące dla mnie są panerajopodobne, nie dlatego, że chciałbym udawać posiadacza czegoś drogiego, po prostu podoba mi się ten disign. Upatrzyłem sobie jakiegoś Luwenor w cenie 140 dolarów, ale jak zobaczyłem, że klepnęli mu na tarczy swiss made, to odpuściłem. Zdecydowanie lepiej by było, gdyby namalowali mu tam jakieś chińskie krzaki.

 

Poobserwuję, a tymczasem w polskiej dystrybucji zamówiłem sobie poczciwą rosyjską amfibię mod. 150 348. Można temu zegarkowi wiele zarzucić, ale na pewno nie brak oryginalności. Poza tym jest bajecznie tani jak na solidną kopertę WR 200 i niezwykle podatny na modyfikacje – tarcze (z porządną lumą), bezele, wskazówki, itp. - dostępne za niewielkie pieniądze zarówno na Zachodzie jak i Wschodzie. Demonem dokładności nie jest, ale w mechaniku nie o to mi chodzi, a gdyby mi się odmieniło to w ramach ewentualnych modyfikacji można pomyśleć również nad przeszczepem mechanizmu.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO

Wydaje się, że Autor wątku dowiedział się, czego chciał, więc bez ryzyka niechcianego pzez niego drygu podpnę się z pytaniem trochę z innej, a trochę jednak z tej samej beczki. 

Jak to w kńcu jest w Vatem i cłem przy zakpupach na Aliexpresie. Widzę mnóstwo sklepów (w tym tak renomowanych jak Sam Martin) z towarami grubo w cenie ponad 150 USD, która wydaje się być nacznie wyższa niż przed 1 lipca (jakby właśnie około 20%), ale też z informacją wszelkie cła i podatki są po stronie nabywcy, który ma je zpałacić w kraju, a oni niczego nie płacą. 

No to Chińczycy pobieraja jakieś opłaty, czy nie?

Jeśli pobierają, to kiedy? 

Jeśli nie pobierają, to jak pobór wygląda w Polsce? 

Czy te same zadady obowiązują przy zakupach na Ali i w innych chńskich sklepach? Sklep zawieszony na stronie internetowej SM ma ceny o 50USD niższe niż jakikolwiek slep działający na Ali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już że dwa zegarki na aliexpres po zmianie zasad i u mnie obyło się bez opłat celnych. Podatek VAT masz już doliczony do ceny sprzedaży. Może to szczęście, a może jakieś inne przyczyny, ale były to tanie zegarki do 50 usd i może to było jakoś oznaczone na etykiecie? Jakoś specjalnie tego nie analizowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO

No tak, trochę pomieszałem.  To do 150 dolarów podatek powinien naliczać sprzedawca, a powyżej to nic dziwnego, że nie nalicza. Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.