Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Andybul57

Sprężyna płaska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W moim zegarze Gustav Becker (wagowy) urwała się sprężyna na elemencie na którym zawiesza się wahadło. Z czego dorobić taki element? Czy można go kupić?

Przychodzi mi do głowy wykorzystanie do tego celu żyletki ale nie wiem jak do tego podejść bo musi być zachowana odpowiednia sprężystość.

Proszę o rady bo bez zegara dom jest pusty.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Andrzej

IMG_20210927_190852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee żyletka !!!! Masz suwmiarkę, to pomierz. Można kupić na Al...... 

Dorobić, to blaszka np. ze szczelinomierza, o odpowiedniej grubości. A mosiężne okucia, to możesz wykorzystać stare - można je rozgiąć i wsadzić nową sprężynkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można dorobić, ale jeśli tu mamy typową do bólu i dostępną, oraz tanią rzecz, to po co się paprać? Tak jak napisał u góry mkl1- kup na portalu i załóż. Będzie pan zadowolony 😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Całkowicie się z Kolegami zgadzam ! 

Kupić zawieszkę jest najprościej i raczej ma się pewność , że dobra i porządnie wykonana . Oczywiście , swoją trzeba pomierzyć , by wybrać właściwą . Czasem , mosiężne obsady , coś ciężko wchodzą w wieszak , to wówczas nie rozginać szczeliny wieszaka , tylko lekko drobnym pilniczkiem przetrzeć tą mosiężną obsadę , tak by się wsunęła ( bez luzów ) .

PS. wspomniałem o możliwości dorobienia , by kolega Andybul57 wiedział ,, z czym to się je " ..... Chodzi o to , że jak dorabiać , to zrobić taką samą !   A nie , że zastosować żyletkę , gdzie grubość i twardość ..... no masakra .  To tak , jak z powieszeniem zegara .  Gdzie zamiast wiercić otwór w ścianie , wbić kołek i wkręcić konkretny hak ( wkręt )  , to ktoś wbije gwoździa w tynk - przy okazji trochę tynku , czy gipsu się wykruszy ....  ale uzna ,  że nie jest tak źle i że jakoś to będzie .  

 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ jasne, ja w PL dorabiałem sporo do G Resch, czy innych starszych zegarów, bo tam były długie i jednolite, nie trafiłem gotowców na Allegro. Niby na zwykłych też chodzi, ale wszystko się przestawia, wahadło jest wyżej, nic nie pasuje... Teraz z UK sobie przywiozę od Cousins zapasik, ale jak się nie ma możliwości, to trzeba umieć wydłubać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.