Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bos_kg

Czy mężczyzna może nosić małe zegarki..

Rekomendowane odpowiedzi

23 mm krótszy bok. Hmm, Cartier Basculante ma 22 do 25 mm i wszyscy go kochają. Tank Americaine też coś koło 25 (z wyjątkiem wersji 19 mm, ale ta już chyba jednak jest dla kobiet). Must de Cartier ma jakieś 25 mm. Tank Louis ma 24 mm. Ja bym przełożył go na pasek (wąska złota bransoletka wygląda jednak trochę po kobiecemu) i nosił, jeśli mi się akurat taki podoba.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale większość zegarków starszych jak wspomniany to lipa gdyż często nie naprawie i jak padnie a stan bywa opłakany a są czasem oferty nie adekwatne do ceny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

23 mm krótszy bok. Hmm, Cartier Basculante ma 22 do 25 mm i wszyscy go kochają. Tank Americaine też coś koło 25 (z wyjątkiem wersji 19 mm, ale ta już chyba jednak jest dla kobiet). Must de Cartier ma jakieś 25 mm. Tank Louis ma 24 mm. Ja bym przełożył go na pasek (wąska złota bransoletka wygląda jednak trochę po kobiecemu) i nosił, jeśli mi się akurat taki podoba.

 

Masz racje co do   Cartier ładne są ale i drogie ten ładny CARTIER TANK AMERICAINE GOLD nie wydaje się damski sprawdzę może z bransoletą co na podanym linki, fajnie jak bym znalazł bransoletę podobną Cartier. w tym casio Materiał  bransolety stal ale wydaje się bardzo jak plastikowa w dotyku  lekkości koperta wykonana z mosiądzu mam nadzieje, jak pokazuje ulubiony poljot bo dla mnie s tą bransoletą wygląda ładnie i casio widać na wysokość koperty jest ok ale na szerokość wąska jak bym taki poljot sprawny i wiedział ze ok jest był złoty na bransolecie nie za majątek bym go kupił..

 

 

https://allegro.pl/oferta/bransoleta-standard-model-1-zlota-14-mm-10706727926

IMG20211007173436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak na odpowiednio męskim pasku wygląda i czy wówczas Ci „pasuje”. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, agremi napisał(-a):

Zobacz jak na odpowiednio męskim pasku wygląda i czy wówczas Ci „pasuje”. 

Nie jestem przeciwko paska choć mniej im ufam, zawsze miał paski  niby że skóry jak byłem młodszy ale krótko wytrzymywały nie m zaufania ale w innym swym poljocie też quartz o kształcie jak rakieta a pasku podoba mi się od święta go korzystam dlamnie jest elegancki ale sprawdzę  też pasek narażie go nie mam. Szkoda że nie ma pasków na lata wasze opinie i rady są cenne..

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu prawdziwy mężczyzna to człowiek, który nie zastanawia się co jest męski, a co nie, tylko nosi to co mu się podoba. Spójrz na tych dżentelmenów. James Hunt to był facet z krwi i kości i jak widać miał gdzieś rozmiar zegarka. 

 

60706748_2363144050432085_5484732709404147712_n.thumb.jpg.ff8f3fc0132c38ed20aafe668897339f.jpg

 

61330129_2541214202590076_1681751748202463232_n.jpg.3aba6a928a41f322e38cb38d258969f5.jpg

 

wotw-ali_768x.progressive.jpg.f82713b543159e2f9d2e25c8192f9530.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Masu napisał(-a):

W moim odczuciu prawdziwy mężczyzna to człowiek, który nie zastanawia się co jest męski, a co nie, tylko nosi to co mu się podoba. 

Dokładnie zgadzam się z kolegą.

Prawdziwy mężczyzna różu się nie boi 😁

Z jednej strony noś co chcesz jak chcesz bo opinie są jak d*pa - każdy ma swoją ,ale z drugiej - niech to chociaż do czegoś pasuje 😉 czyli nie GShock do gajeru

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie GShock ja lubię od lat jak widać modele klasyczne zegarków, na co dzień ja casual styl ubioru więc sportowe czy duże są pase a i mniej eleganckie. Też nie raz słyszałem że męskie to okrągłe zegarki a inne kształty dla kobiet lubię się wyróżniać sprawdzę jak będzie z wpisu wcześniejszego czy pasuje. Jak widać całkiem mały nie jest szkoda że poljot ma 18mm mocowanie paska bo bym pasek sprawdził mam taki z niesprawnego poljota w którym padł mechanizm quartz a używany to loteria i tak leży..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie teraz na próbę pasek od poljota nie sprawnego wcisłem to skóra więc przy mocowaniu jest ściśnięty pasek, jak wam pasuje według l mnie ok choć szkuta gładka i nie taka jak ta by pasowała..

IMG20211008004355.jpg

IMG20211008004459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! Od razu lepiej niż na damskiej bransie! 👍

@Masu & @hezio Różu facet się bać nie powinien, tu zgoda, wielkości zegarka też nie, ale z tym kompletnym nie przejmowaniem się to bym jednak nie przesadzał… Są stroje damskie i męskie niezależnie od kolorów, lecz facet w kiecce chodzić nie powinien i basta…

I nie odnoszę się do zegarka z tego wątku, tylko raczej ogólnie stwierdzam. 😏


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, agremi napisał(-a):

No! Od razu lepiej niż na damskiej bransie! 👍

@Masu & @hezio Różu facet się bać nie powinien, tu zgoda, wielkości zegarka też nie, ale z tym kompletnym nie przejmowaniem się to bym jednak nie przesadzał… Są stroje damskie i męskie niezależnie od kolorów, lecz facet w kiecce chodzić nie powinien i basta…

I nie odnoszę się do zegarka z tego wątku, tylko raczej ogólnie stwierdzam. 😏

 

Ok rozumiem ja nie mam nic do kolorów lobię delikatny róż w modzie męskiej wolałem waz zapytać bo to jako prezent zegarek a nie wypada go nie nosić choć by jak widujemy tą osobę, mam obawę co do paska bo przy częstszym noszeniu szybko się rozpada. a myślę ze pasek czarny skóra czarna ale nie taka wypchana ja to sklepy opisują cienki pasek. ten na pruje bo ledwo go założyłem co na zdjęciu widać wychodzi ze prawie każdy zegarek jest unisex..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bos_kg napisał(-a):

mam obawę co do paska bo przy częstszym noszeniu szybko się rozpada

Mam wrażenie, że miałeś do czynienia z paskami za grosze. Jeżeli kupisz coś o klasę wyższego (powiedzmy nawet 50zł na aliexpress albo 100zł na allegro), nie mówiąc już o wyrobach hand-made to zaczniesz traktować paski skórzane całkiem inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Masu napisał(-a):

Mam wrażenie, że miałeś do czynienia z paskami za grosze. Jeżeli kupisz coś o klasę wyższego (powiedzmy nawet 50zł na aliexpress albo 100zł na allegro), nie mówiąc już o wyrobach hand-made to zaczniesz traktować paski skórzane całkiem inaczej. 

 

Zawsze miałem paski napisane od wewnętrznej strony ze skóra naturalna i nie wytrzymywały, ale może i masz racje bo dawniej unikałem pasków drogich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie, że miałeś do czynienia z paskami za grosze. Jeżeli kupisz coś o klasę wyższego (powiedzmy nawet 50zł na aliexpress albo 100zł na allegro), nie mówiąc już o wyrobach hand-made to zaczniesz traktować paski skórzane całkiem inaczej. 

Nawet bardzo dobrej jakości pasek skórzany noszony codziennie zużyje się dość szybko. My tutaj, pisząc o paskach, często zapominamy, że mamy po kilka - kilkanaście zegarków, w związku z czym kalendarzowy czas zużycia paska jest bardzo długi. Ale jak ktoś jest jednozegarkowcem sytuacja wyglada inaczej.

[mention]bos_kg [/mention] na tym pasku jest lepiej, ale żeby było dobrze, to pasek musi mieć właściwą szerokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bos_kg napisał(-a):

Zawsze miałem paski napisane od wewnętrznej strony ze skóra naturalna i nie wytrzymywały

 

Takie napisy są wybijane nawet na paskach za 20zł, a gwarantuje Ci, że taki za 80zł będzie o niebo lepszy. 

 

4 minuty temu, rafi napisał(-a):

Nawet bardzo dobrej jakości pasek skórzany noszony codziennie zużyje się dość szybko. My tutaj, pisząc o paskach, często zapominamy, że mamy po kilka - kilkanaście zegarków

 

To też w sumie racja, natomiast dobry pasek i tak wytrzyma według mnie przynajmniej rok czy dwa regularnego noszenia. A po takim czasie wymiana go na nowy jest tylko przyjemnością bo zawsze można wybrać jakiś inny i odświeżyć swój znany dobrze zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie teraz z taką bransoletą..

IMG20211008124901.jpg

 

47 minut temu, rafi napisał(-a):


Nawet bardzo dobrej jakości pasek skórzany noszony codziennie zużyje się dość szybko. My tutaj, pisząc o paskach, często zapominamy, że mamy po kilka - kilkanaście zegarków, w związku z czym kalendarzowy czas zużycia paska jest bardzo długi. Ale jak ktoś jest jednozegarkowcem sytuacja wygląda inaczej.

[mention]bos_kg [/mention] na tym pasku jest lepiej, ale żeby było dobrze, to pasek musi mieć właściwą szerokość.

 

Mam kilka zegarków i jeden z nich od święta noszę  katowałem inny na bronzycie non sto nosiłem go, fakt jak bym miał kilka na noszenie częste inaczej by było a fakt, pasek tylko od tak nałożony na pewno trafi pasują cy pasek a jakoś  polecasz na paskach nie znam się..

 

Edytowane przez bos_kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moimi ulubionymi są zegarki w rozmiarze 36-37mm. Dokładnie 10 lat temu na widok takiego Seiko mój kolega zapytał "czy mieli tylko damskie modele" . Dekadę później wklejam artykuł z FT 

 

 

IMG_20211009_205656.jpg


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten o jaki tu pytam ma szerokość.  23 mm grubość koperty to 7 mm

Edytowane przez bos_kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bos_kg napisał(-a):

Ten o jaki tu pytam ma szerokość.  23 mm grubość koperty to 7 mm

 

Bo to kostka. Kostka zawsze ma mniejszy bok od okrągłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Bo to kostka. Kostka zawsze ma mniejszy bok od okrągłego.

 

Ok teraz rozumiem jak wstawiłem z bransoletą inną są osoby co się  nabrały ze to unisex, tylko muszę znaleźć bransoletę bardziej masywną czyli tają by wagowo nie była jak plastik ale czy znajdę taką od casio 14 mm by pasowała nie wiem. Bo nie myśląc w sieci kupiłem bransoletę i jest dobrze wykonana ale lekka niczym plastik.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2021 o 20:30, Masu napisał(-a):

W moim odczuciu prawdziwy mężczyzna to człowiek, który nie zastanawia się co jest męski, a co nie, tylko nosi to co mu się podoba. Spójrz na tych dżentelmenów. James Hunt to był facet z krwi i kości i jak widać miał gdzieś rozmiar zegarka. 

A teraz poproszę przykłady z tego tysiąclecia 😛

Moda się zmienia a zegarki razem z nimi. Wtedy się nosiło takie zegarki, później większe, teraz znowu wraca trend na mniejsze.

 

I oczywiście nie mam nic przeciwko małym zegarkom.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, evilym napisał(-a):

teraz znowu wraca trend na mniejsze.

I bardzo dobrze. :)
Będę mógł teraz bez obaw założyć swoją Genéve vintage bez obaw :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

I bardzo dobrze. :)
Będę mógł teraz bez obaw założyć swoją Genéve vintage bez obaw :wub:

 

jakiej wielkości jest twój  Genéve..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.