Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bos_kg

Czy mężczyzna może nosić małe zegarki..

Rekomendowane odpowiedzi

Hej poradżcie mi niespodziewanie wpadł mi w ręce zegarek jak na foto z sieci, osoba ci go kupiła to nie zna się na zegarkach. Miałem dawniej taki z tej serii był większy a ten mały czy mogę go nosić czy będzie kiepsko wyglądać mężczyźni mogą też małe zegarki nosić jak to jest wyraźcie swe opinie..

sm-zegarek-damski-casio-casio-classic-ltp-1234g-7aef-LTP-1234G-7AEF--10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Jeżeli Ci pasuje i podoba się. Chociaż ja mam mały nadgarstek gdzie nawet 35mm będzie pasował to uważam, że nie ma czym się przejmować.
P.S chociaż damskiego to bym nie założył d1b187aa25a7951255b80176c3a1071e.jpg

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cordi7 powinien się wypowiedzieć. Z tego co wiem lubi i uważa mniejsze za akuratne. Ja lubię mniejsze ale staruszki. Normalnie wolę zgodnie z wiekiem 40+😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy nadgarstku 16,8cm noszę 35-40. Większe są za duże dla mnie. Wyjątkiem jest tylko panerai :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm, nieźle byłoby widzieć, jakie ten zegarek ma wymiary. I porównać z typowymi męskimi zegarkami o tym kształcie, np. Cartiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego dobrego rozmiaru wszystko zależy od nadgarstka.

Ten pomijając jakość zdjęcia jest ok, za duży, czy za mały? 

IMG_20211006_193519.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noś to co dla Ciebie jest wygodne i z czym się dobrze czujesz.

Uważam za błąd opieranie się na cudzych gustach.

 

Mi najbardziej pasuje prawdziwy męski rozmiar, czyli ok. 35-37mm. Do tego cienka koperta.

Lubię zegarki vintage i takie najlepiej mi się nosi. Po prostu zapominasz, że masz zegarek pod mankietem koszuli.

Ekstremalna wygoda, jak na co dzień chodzisz w koszuli i marynarce.

 

Dzisiaj panuje moda na duże i za duże zegarki. Ciężko mi to zrozumieć.

W pudłach mam duże zegarki, które zakładam bardzo, ale to bardzo rzadko.

Sprzedać trochę szkoda, bo został sentyment. Nosić ciężko, bo niewygodnie.

 

Jak coś Ci pasuje - zakładaj, noś i ciesz się zegarkiem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda na duże zegarki szczęśliwi już minęła, tylko jeszcze nie wszyscy producenci to zauważyli. A co do wymiarów koperty: istotne jest, czy mówimy o okrągłej czy kanciastej. W przypadku koperty okrągłej da się wytrzymać nawet do 40 mm (chociaż to raczej nie moja bajka, mój zegarek garniturowy ma 37). Natomiast kwadrat lub prostokąt nie zniesie raczej boku o długości powyżej 33 mm, 35 mm to góra. Chyba że mowa o TAG Heuer Monaco, ale to jednak zegarek specyficzny i nie każdy chciałby nosić na ręce coś o wymiarach okienka w WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Osobiście uważam, że noszenie za dużych zegarków wygląda komicznie, podobnie jak i za małych - ale to moje zdanie, a nadto jest zupełnie względne co kto postrzega jako za duże lub za małe... Sam mam ze dwa moim zdaniem za duże, lecz czasem je zakładam bo je mimo to lubię, choć dzisiaj już bym ich ze względu na rozmiar nie kupił.
Nie sama wielkość zegarka jest najważniejsza, ale jak optycznie prezentuje się na nadgarstku, a to zależy od wielu różnych czynników poza wielkością. Kolega Cordi7 podrzucał swego czasu fajny artykulik na ten temat: https://theslenderwrist.com/watch-size-guide/
 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super poczytam sobie, a  powiedzcie jaka może inną bransoleta od casio by pasowała, może tak zmienię trochę charakter. Poszukam może coś znajdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często się nad tym zastanawiałem i miałem dylemat. Oczywiście to kwestia indywidualna, zależy od rozmiaru ręki, chociaż męski zegarek to powinien mieć minimum 36-37 mm. Mniejsze koperty jednak źle wyglądają.

Edytowane przez Rasheed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał dostęp do zegarka chwilowo nie m pokaże jak na nadgarstku, wygląda dodaje foto zegarka na nadgarstku..

IMG20211006233052.jpg

Edytowane przez bos_kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bos_kg napisał(-a):

czy będzie kiepsko wyglądać mężczyźni mogą też małe zegarki nosić jak to jest wyraźcie swe opinie.

 

Elegancki mężczyzna może nosić każdy zegarek  - byle był on elegancki - rozmiar nie ma znaczenia (!)  to temat wielokrotnie poruszany i jego wynik jest subiektywny

Mnie tak samo razi wielki chronometr do wieczorowego garnituru jak niebieskie skarpetki da czarnych spodni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bos_kg napisał(-a):

Hej poradżcie mi niespodziewanie wpadł mi w ręce zegarek jak na foto z sieci, osoba ci go kupiła to nie zna się na zegarkach. Miałem dawniej taki z tej serii był większy a ten mały czy mogę go nosić czy będzie kiepsko wyglądać mężczyźni mogą też małe zegarki nosić jak to jest wyraźcie swe opinie..

sm-zegarek-damski-casio-casio-classic-ltp-1234g-7aef-LTP-1234G-7AEF--10.jpg

 

Koledzy co do rozmiaru się wypowiedzieli. Nosi się to w czym się dobrze czuje. Jak lubisz mniejsze rozmiary to oczywiste jest, że nie będziesz się katował zegarkiem 44 mm na ręce bo nie o to przecież chodzi.

Jedyny problem z powyższym zegarkiem jaki widzę to taki, że wygląda mi on na damski (?)...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Ja tam bym go dał na pasek. Jakie on właściwie ma wymiary, ten Casio?

Tu masz nim wszystko co potrzeba..

https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_ltp-1234g-7aef.html

 

 

 

3 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

5 godzin temu, gniewko napisał(-a):

 

Koledzy co do rozmiaru się wypowiedzieli. Nosi się to w czym się dobrze czuje. Jak lubisz mniejsze rozmiary to oczywiste jest, że nie będziesz się katował zegarkiem 44 mm na ręce bo nie o to przecież chodzi.

Jedyny problem z powyższym zegarkiem jaki widzę to taki, że wygląda mi on na damski (?)...

 

 

 

Możliwe jak wspomniałem nie trafiony prezent więc tu was chciałem zapytać czy można go nosić, aż tak nie znam się na zegarkach..

Edytowane przez bos_kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bos_kg napisał(-a):

 

Możliwe jak wspomniałem nie trafiony prezent więc tu was chciałem zapytać czy można go nosić, aż tak nie znam się na zegarkach..

 

Dla mnie to ewidentnie damski zegarek. Osobiście bym takiego nie nosił bo nie wygląda to fajnie na męskiej ręce. 

https://www.zegarki-diament.pl/produkt/zegarek-damski-casio-zloty-ltp-1234g-7aef

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, gniewko napisał(-a):

 

Dla mnie to ewidentnie damski zegarek. Osobiście bym takiego nie nosił bo nie wygląda to fajnie na męskiej ręce. 

https://www.zegarki-diament.pl/produkt/zegarek-damski-casio-zloty-ltp-1234g-7aef

 

 

Podawałem podobny sklep a lubię takie kostki czy złot z tej serii jak ten o jaki pytam jest bo bywa srebrny a złoty szukam to nie trafiony prezent jaki otrzymałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, michal260189 napisał(-a):

Sam nosiłem I Komunijny zegarek o średnicy 28 mm przez 10 lat do 19 roku życia  

 

A jako dorosły Mężczyzna byś nosił pytam z ciekawości..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, michal260189 napisał(-a):

Obecnie bym nie nosił takiego małego.  

 

Dzięki za odpowiedz poczekam co jeszcze kto się wypowie ale chyba spróbuje go sprzedać, ciekawe czy znajdę coś ciekawego na bransolecie tak samo złotego jak ten wspomniany casio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.