Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degron

Zegarek na bransolecie do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam zegarka do 3000zł. Wymagania:
- bransoleta
- koperta ok. 42-45mm
- mechanizm kwarc lub solarny
- w miarę uniwersalny tzn. przede wszystkim na co dzień, ale żeby też można go było bez wstydu dobrać do bardziej oficjalnego ubioru. Ale przede wszystkim na co dzień.
- z ciemną tarczą (mogą być kolorowe dodatki)
- bez złotych (imitujących) dodatków
- nie szukam typowego klasyka, ale też nie takiego który się bardzo wyróżnia, Tak w skali 0-10, gdzie 0 to najbardziej klasyczne zegarki, to szukam czegoś między 5-6.
- sprawdzone marki, czyli odpadają tzw. marki modowe

Wpadł mi w oko Citizen Radio Controlled Chronograph CB5887-55H. Wyróżnia się tym, że bransoleta jest trochę ciemniejsza niż zwykle, do tego fajny niebieski motyw na tarczy. Marka sprawdzona, cena około 2100zł. Jednak wolę zapytać ludzi bardziej doświadczonych, żebym nie przepłacił, ewentualnie może w tej cenie znajdę jakościowo duuuużo lepszy zegarek. Ewentualnie może ktoś doradzi w jakich markach mam szukać. Podpowiem, że inny model jaki mam to Roamer Superior Moonphase.

Pozdrawiam!

cit.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen to moim zdaniem bardzo dobry kierunek. Od siebie dodam, że warto spojrzeć na ofertę Certiny w precidrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki po środku.... Idealnie skrojony... Precyzyjny mechanizm kwarcowy ... +/-10 sek./rok.... Ciekawa historia w tle...  I marka z ciekawą historią. Szkło szafirowe. Robi wrażenie, ale nie jest w żadnym wypadku "efekciarski". Taka dyskretna, ale charakterystyczną elegancja... 

Także ten...

bulova-bulova-96b258-lunar-pilot-chronograph-herre.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały citizen jest ciemniejszy tam jest jakieś pvd albo DLC. Fajny model Citizen signature o sprawdzona marka. Ma solar plus ustawienie czasu RC. Jak się podoba to jest to dobry wybór. 

 

Sklepu nie znam ale to też fajny model mam taki w stali niebieska tarcza. 

 

https://www.jewellersark.co.uk/shop/watches/mens-watches/mens-citizen-watches/citizen-eco-drive-promaster-sky-radio-controlled-watch-cb5007-51h/

 

Taki mam

 

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek/cb5000-50l?gclid=CjwKCAjwkvWKBhB4EiwA-GHjFlbpSACurkJUbxYqPWS5JSOkyLY54bjLESZJj4x10dAuBC2Z3lZ1CxoCf10QAvD_BwE


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Tissot PRS 516 - kwarc, chrono, prezentuje się na ręku jak zegarek sporo droższy. Możesz wybrać z czerwonymi albo z żółtymi akcentami. Ja miełem ten z żółtymi i sprzedałem z bólem serca.

 

https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-tissot-prs-516-t1004171105100/

 

Jak poszukasz to pewnie znajdziesz w lepszej cenie niż w linku powyżej, to co tu wklajam to pierwsza oferta jaka mi wyskoczyła. Ja za swojego po rabatach dałem jakieś 2300.

 

IMG_4768.thumb.jpg.83865ce5477dacdf4eb46eb3eb001f72.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest bardzo ładny i "wszystkomający". Rozmiar 43mm. Raczej na codzień niż elegancko. Mierzyłem kiedyś i rewelacyjnie siedzi na ręce a bransoleta jest bardzo porządna i świetnie wyprofilowana i dopasowana do nadgarstka.

 

obraz.png.ae817bf3c09a65c9ac2351e06fa525bc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Degron napisał(-a):

...żeby też można go było bez wstydu dobrać do bardziej oficjalnego ubioru.

 

Zegarek sportowy pasuje do stroju sportowego.

Jeśli "bardziej oficjalnym ubiorem" jest dres, to możesz nosić chronografy, jeśli nie - to poszukaj czegoś mniej sportowego.

 

Wyguglaj "Longines Conquest Quartz".

Powinieneś znaleźć za 3000:

https://www.google.com/search?q=Longines+Conquest+Quartz&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiejeytyrbzAhXQxIsKHYPCDPwQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1365&bih=445&dpr=1.88

 

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zeno napisał(-a):

eśli "bardziej oficjalnym ubiorem" jest dres, to możesz nosić chronografy, jeśli nie - to poszukaj czegoś mniej sportowego.

Jeśli zaś jest to styl biurowy/casual to chronograf w oczy nie kłuje. Co do reszty zgoda. 🙂 A Twoja propozycja jak najbardziej zacna i bardziej uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krist-off napisał(-a):

Precyzyjny mechanizm kwarcowy ... +/-10 sek./rok.

 a dodatkowo ma cos czego nie maja inne wymienione tu modele - "płynącą " wskazówkę sekundnika ! Można na niego patrzeć i hipnotyzuje jak  wirujące w pralce pranie - kota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, basil napisał(-a):

 a dodatkowo ma cos czego nie maja inne wymienione tu modele - "płynącą " wskazówkę sekundnika ! Można na niego patrzeć i hipnotyzuje jak  wirujące w pralce pranie - kota :)

 

Z tego, co pamietam to akurat Lunar Pilot ma skaczaca wskazowke sekundnika chyba?

 

 

w przeciwienstwie do innych modeli z serii Precisionist:

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Z tego, co pamietam to akurat Lunar Pilot ma skaczaca wskazowke sekundnika chyba?

Tak jest. Sekundnik "skacze" 2x/sek. Natomiast wskazówka chronografu jest płynąca...

Czy hipnotajzing? Nie wiem. Używam tylko wtedy, kiedy któryś z synów chce "ponaciskać"... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, Krist-off said:

Tak jest. Sekundnik "skacze" 2x/sek. Natomiast wskazówka chronografu jest płynąca...

Czy hipnotajzing? Nie wiem. Używam tylko wtedy, kiedy któryś z synów chce "ponaciskać"... :)

 

Ale za to, przyciski nie spotykane i fajnie klikają 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Londek napisał(-a):

 

Ale za to, przyciski nie spotykane i fajnie klikają 😉

Prawda. Potwierdzam. Ogólnie cały jest fajny i wart zakupu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniej zrobiony zegarek w mojej szufladzie. I technicznie, i wzorniczo. Tylko do garniaka w ogóle się nie nadaje: tak tu trafiłem miałem kupić uniwersalną Bulovę, kupiłem Moonwatcha i szukałem czegoś pod garniak...

Tyle wspomnień...

:rolleyes:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Krist-off napisał(-a):

Taki po środku.... Idealnie skrojony... Precyzyjny mechanizm kwarcowy ... +/-10 sek./rok.... Ciekawa historia w tle...  I marka z ciekawą historią. Szkło szafirowe. Robi wrażenie, ale nie jest w żadnym wypadku "efekciarski". Taka dyskretna, ale charakterystyczną elegancja... 

Także ten...

bulova-bulova-96b258-lunar-pilot-chronograph-herre.jpg


Zegarek bardzo ładny. Przyznaję, że pierwszy raz stykam się z zegarkiem tej marki.

 

21 godzin temu, Zeno napisał(-a):

 

Zegarek sportowy pasuje do stroju sportowego.

Jeśli "bardziej oficjalnym ubiorem" jest dres, to możesz nosić chronografy, jeśli nie - to poszukaj czegoś mniej sportowego.

 

Wyguglaj "Longines Conquest Quartz".

Powinieneś znaleźć za 3000:

https://www.google.com/search?q=Longines+Conquest+Quartz&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiejeytyrbzAhXQxIsKHYPCDPwQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1365&bih=445&dpr=1.88

 

W wolnej chwili poszukam sobie. Dzięki za info.

 

 

22 godziny temu, logann napisał(-a):

Ze swojej strony polecam Tissot PRS 516 - kwarc, chrono, prezentuje się na ręku jak zegarek sporo droższy. Możesz wybrać z czerwonymi albo z żółtymi akcentami. Ja miełem ten z żółtymi i sprzedałem z bólem serca.

 

https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-tissot-prs-516-t1004171105100/

 

Jak poszukasz to pewnie znajdziesz w lepszej cenie niż w linku powyżej, to co tu wklajam to pierwsza oferta jaka mi wyskoczyła. Ja za swojego po rabatach dałem jakieś 2300.

 

IMG_4768.thumb.jpg.83865ce5477dacdf4eb46eb3eb001f72.jpg


Też bardzo fajny. Wpadł na moją listę do kupienia, ale bardziej na przyszłość. W mojej okolicy nie ma nigdzie zegarków Tissot ;/ Już kiedyś szukałem i nic. Jak kiedyś znajdę i zobaczę na ręce to bardzo możliwe, że się zdecydują kupić.

 

 

Główny problem będzie polegał na tym, że chcę zegarek przed zakupem przymierzyć, zobaczyć na żywo. Wiem z doświadczenia, że już kilka razy zegarek mi się podobał, a po wizycie w salonie z niego rezygnowałem. Dlatego właśnie szukałem sobie czegoś z Citizen/Casio/Orient bo te zegarki wiem, że są w u mnie w okolicy dostępne. A wielu innych, świetnych marek, niestety nie ma. Tego Citizena już mierzyłem i mi się spodobał, ale nie chciałem przepłacić tzn. kupić czegoś w tej cenie, a potem się okaże, że jest wiele lepszy zegarków czy to jakościowo czy wizualnie. Ale widzę, że opinie o nim są pozytywne.
Także dzięki wielkie za odzew, zegarki wrzucone w tym temacie mam pozapisywane i będę szukał. Może trafię na jakiś sklep stacjonarny gdzie któryś z nich będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może coś z Oceanusów?

No Oceanusa to z pewnością można przymierzyć u nas w każdym sklepie.
A przymiarka, jak już kolega napisał, jest dla niego kluczowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał osobnego tematu.
Jeszcze chcę o coś dopytać, tak na przyszłość. Gdybyście mieli do wydania na zegarek do 3000zł to w jakie marki byście celowali? Nie będę konkretyzował wymagań, tylko tak ogólnie chcę zapytać, jakie marki w tej cenie cieszą się największą popularnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko, OS, Tissot, Certina.
Ew microbrandy.
Ew. Używany Longines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej kategorii cenowej mam zdecydowanego faworyta, którym jest Tissot PRX. Polecam przymierzyć. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tej kategorii cenowej mam zdecydowanego faworyta, którym jest Tissot PRX. Polecam przymierzyć. 

Szczerze, to pisząc o Tissot miałem na myśli ten konkretnie model.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.