Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wodo34

Zegarek do Garnituru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników zegarków 

Poszukuję zegarka który będzie użytkowany jedynie przy okazji imprez okolicznościowych.

Budżet powiedzmy do 1000zł na pasku skórzanym brązowym 

W oko rzucił mi się ten model prosty i stylowy.

https://www.apart.pl/zegarki/aztorin/aztorin-casual/5144

 

Co o nim myślicie a może polecicie coś innego podobnego.

Jaka jest wasza opinia na temat tej marki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Wodo34 napisał(-a):

Witam wszystkich miłośników zegarków 

Poszukuję zegarka który będzie użytkowany jedynie przy okazji imprez okolicznościowych.

Budżet powiedzmy do 1000zł na pasku skórzanym brązowym 

W oko rzucił mi się ten model prosty i stylowy.

https://www.apart.pl/zegarki/aztorin/aztorin-casual/5144

 

Co o nim myślicie a może polecicie coś innego podobnego.

Jaka jest wasza opinia na temat tej marki.

 

Wskazany zegarek nie jest zegarkiem do garnituru. Garniturowiec powinien być możliwie jak najprostszy, bez komplikacji, bezela, itp. Jaki masz obwód nadgarstka? Mechanizm kwarcowy dopuszczasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani z racji wielkości, ani ze stylu nie bardzo temu zegarkowi do "garniturowca". W przypadku doraźnie używanych zegarków znacznie lepiej sprawdza się napęd mechaniczny, unikniesz przykrej niespodzianki, gdy wyjęty z pudełka po dłuższym czasie zegarek będzie wymagał wymiany baterii. A jaki do garnituru konkretnie? Tego nie wiem, garnitur zapewne założą mi na pogrzeb o ile nie pójdę do pieca, ostatni raz miałem na sobie coś takiego ponad 20 lat temu.

PS. Zobacz sobie najnowszy produkt Vratislavia Conceptum. Do garnituru, jak mi się mgliście zdaje, jak znalazł.

 

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz typowy zegarek do garnituru:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-festina-sapphire-automatic-f20484-2

Nieskomplikowany design, prosty wygląd, rzymskie cyfry sugerujące garniturowość, złote dodatki pozwalające nosić go z obrączką ślubną (lub nie odstawać od biżuterii swojej towarzyszki), w miarę porządna firma, mechaniczny (automatyczny) werk zapewniający sprawność i będący również świadectwem elitarności.

 

Sugeruję kupić podobny na bransolecie i dokupić pasek (lub dwa paski i proste urzadzenie do ich zmieniania, jeśli masz buty w obu kolorach: czarnym i brązowym): 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-festina-sapphire-automatic-f20483-3

(Bransoleta jest czasem wygodniejsza, pasek pasujący do zegarka kupuje się natychmiast i tanio, a bransoletę pasującą do zegarka kupuje się z problemami i drogo.)

 

W tyn budżecie szukaj jeszcze podobnie wyglądających zegarków automatycznych następujących marek:

Citizen, Seiko, Timex, Lorus, Spinnaker, Invicta, Zeppelin, Iron Annie, Orient. 

^^^ Kolejność jest tzw. znacząca, ale znaczy niezbyt wiele ;)

 

EDIT:

Za 25% więcej możesz kupić zegarek o klasę lepszy, tzn. "Swiss Made" wraz całym blichtrem tych słów, a co ważniejsze: szwajcarską kontrolą jakości. 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-classic-automatic-a8142-1253a

 

To wybór pomiędzy wypasioną Dacią i Alfą Romeo z manualną klimą.

 

Ja bym brał Adriaticę, na garniturowca nadaje się doskonale, a zegarek kupuje się tak rzadko, że 260 złotych odżałujesz B)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wodo34 napisał(-a):

Witam wszystkich miłośników zegarków 

Poszukuję zegarka który będzie użytkowany jedynie przy okazji imprez okolicznościowych.

Budżet powiedzmy do 1000zł na pasku skórzanym brązowym 

W oko rzucił mi się ten model prosty i stylowy.

https://www.apart.pl/zegarki/aztorin/aztorin-casual/5144

 

Co o nim myślicie a może polecicie coś innego podobnego.

Jaka jest wasza opinia na temat tej marki.

 

 

Pod żadnym pozorem i według żadnych zasad nie jest to zegarek do garnituru. Jest archaicznie ogromny (ci lepsi producenci już nawet diverów takich wielkich nie robią), diver z wyskalowanym bezelem nadaje się do garnituru tylko w filmie z Jamesem Bondem, a kolor tarczy też jest zupełnie niezgodny z przyjętymi zwyczajami.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Bambino. Jest ich do koloru do wyboru. 

 

 

Za pozostałą kasę możesz kupić inny zegarek lub przepić.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2021 o 18:05, Wodo34 napisał(-a):

W oko rzucił mi się ten model prosty i stylowy.

 

Tak jak koledzy już napisali, ten Aztorin zegarkiem do garnituru raczej nie jest. Marka też z tych niezbyt na Forum popularnych.

Sporo fajnych propozycji na garniturowca już powyżej padło.

Z mojej strony proponuję zerknąć też na zegarki Roamer. Stara szwajcarska marka, która nie przetrzymała zbyt dobrze "rewolucji kwarcowej" i przeszła na stronę kwarca. Teraz specjalizują się w stosunkowo niedrogich, kwarcowych zegarkach w stylu "garniturowym". Ich produkty nie są specjalnie drogie a być może wzornictwo przypadnie ci do gustu. Jest to prawdziwe Swiss Made ze szwajcarskimi mechanizmami kwarcowymi w środku.

Poniżej kilka przykładów, ale wybór modeli zegarków pod mankiet poniżej 1.000 PLN mają duży, więc coś trafiającego w gust może uda się dobrać.

obraz.thumb.png.f5bd8b313d681829844c41b7a642b7b4.png

 

obraz.thumb.png.d958c58b8d7987ecf678dc5609633d65.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.