Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
CzasNaZdjecia

Pięknie wykończony zegarek do 10 tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Szukam czegoś ciekawego do kolekcji, za max 10 tys. zł - może być używka. Automat lub manual, rozmiar nie mniej niż 39. Przeorałem niemal cały internet i trochę utknąłem - taki budżet to naprawdę niewielki budżet jak na wymagania (poniżej), ale może ktoś coś podpowie.

 

Założenie jest takie, że zegarek musi być pięknie wykonany, z wielką dbałością wykończenia tarczy, indeksów, wskazówek, ale też samego mechanizmu. Jakość bliska perfekcji ;) - pod powiększeniem 20x indeksy idealnie równo wyszlifowane, żadnych skaz na wskazówkach itp.

 

Referencją jest tutaj mój Perrelet First Class Double Rotor. Po pierwsze - marka z piękną historią i wkładem w sztukę zegarmistrzostwa (pierwszy mechanizm automatyczny). Po drugie - unikalne dwa wahniki, z czego jeden na tarczy. Bardzo wysoka jakość wykonania, krawędzie indeksów są perfekcyjne. Wahnik z przodu ażurowany, rodowany, pasy genewskie. Wahnik z tyłu - ażurowany, z logo manufaktury. Mechanizm ładnie wykończony, wyregulowany w 5 pozycjach, modyfikacje inhouse. Cena używanego - znacznie poniżej 10k. To był strzał w 10 i teraz mam wrażenie niemal niemożliwe jest znalezienie czegoś porównywalnego, w tych pieniądzach.

 

330d35680f9f406f2fdbe1dbb6454f5d.jpg

 

 

 

Miałem zegarek Frederique Constant Vintage Rally Healey Chronograph Limited Edition - model FC-397HS5B6 i muszę przyznać, że zaskoczył mnie bardzo pozytywnie jakością wykonania. Tarcza, giloszowanie, indeksy, wskazówki - wszystko było bardzo ostre, bez skaz. Tylko projekt samego zegarka nieco zbyt klasyczny - trochę ponosiłem, ale nie pojawiła się chemia, nie było efektu wow.

 

1720599bc90e97d8720050117cabd39b.png

 

 

 

Co zwróciło moją uwagę podczas poszukiwań?

 

Alexander Shorokhoff Neva

W środku kaliber 3105.Poljot, który został udoskonalony przez zespół manufaktury - ozdobiony, wyregulowany, nasmarowany. Jest nieźle, ale z drugiej strony, to jednak drogi Poljot…

 

1c3ba3c2627c3e29eb80943e7acc0a3c.jpg

 

 

 

Alexander Shorokhoff Vintage 4 Karo

W środku mechanizm vintage - 2627.Poljot, przebudowany, odświeżony. Niestety, brak nowych części może kiedyś generować kłopoty.

 

10ca94eeba455725eef31c83da938117.jpeg

 

 

 

Eberhard Traversetolo Vitre

Z jednej strony taki trochę prosty, ale coś mnie do niego przyciąga. Jakość zdobienia mechanizmu jednak nieszczególna.

8bd9091a842621413cc684c541ddc97a.jpeg

 

 

Cimier Seven Seas Sextant

Trochę dziwny, dużo się tu dzieje na tarczy. Marka mało znana i traktowana trochę z rezerwą po przejęciu jej przez QNET, więc można znaleźć mocno przecenione zegarki. Niestety problemem jest bardzo mała podaż - pojedyncze egzemplarze raz na jakiś czas pojawiają się na świecie. W środku V7750, więc niestety nic ciekawego do oglądania.

 

998ae9d7908e55fc381f3dd3f30758e5.jpeg

 

 

 

Frederique Constant Worldtimer

Ładny, ciekawa tarcza, wysoka jakość wykonania. Widziałem taki za 8k. Jest na shortliście.

 

be135d5bd3a41b5162c0ae2b5ae49bd5.jpg

 

 

 

Kolejny Cimier - Retrograde Automatic

W środku Soprod 9094. Cena nowego - absurdalnie wysoka, ale może kiedyś, ktoś używkę będzie miał.

 

966d34383db0a73a0a7b286b7b3c4db7.jpeg

 

 

 

Coś jeszcze? Behrens (boję się jednak o jakość wykonania - mogą wyglądać tylko dobrze na obrobionych zdjęciach wykonanych przez producenta)

 

97a4cb8ba23a1e71bd8ad9d7150edbcc.jpeg

 

 

 

Generalnie chętnie coś od Cyrus, Minase, Ming, Krayon, ale… tutaj nawet za używki trzeba dorzucić do tych 10 tysięcy drugie, trzecie, czwarte tyle… plus nerkę. ;)

 

Macie jakieś inne podpowiedzi?

 

Edytowane przez CzasNaZdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci swojego uniona na sprzedaż, na pięknie wykończonym in-house (UN26 - baza Glashutte Original) , z tym że mój jest nos i super pełny zestaw więc ponad budżet 20 proc, ale przy odrobinie cierpliwości znajdziesz jeden z modeli Diplomat za niewiele ponad 10k i warto poszukać bo to niesamowite zegarki. 

OI000446.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, werk pięknie wykończony. Co do tarczy - tutaj już klasyka. Chyba jednak szukam w projekcie tarczy jakiejś nutki awangardy, czegoś do oglądania nie tylko od d...ekla strony ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku mojej fascynacji zegarkami trafiłem na take "cóś"

https://www.tourbywatches.com/watches/

ceny w oczekiwanym budżecie , niektóre czasomierze robia wrazenie mimo ze opatre na popularnych mechanizmach najczesciej w wersji Top

moze cos podpasuje lub zainspiruje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę Schaumburga, piękne zegarki. Sporo modeli powyżej budżetu, ale niektóre nie. Są m.in. na zegarowni, więc i rabat da radę ogarnąć.

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, koorchuck napisał(-a):

Sprawdź ofertę Schaumburga, piękne zegarki. Sporo modeli powyżej budżetu, ale niektóre nie. Są m.in. na zegarowni, więc i rabat da radę ogarnąć.

 

Dzięki, fajna podpowiedź. Znałem tylko podstawowe modele z ich kolekcji, a widzę mają znacznie więcej do zaoferowania.

30 minut temu, basil napisał(-a):

na początku mojej fascynacji zegarkami trafiłem na take "cóś"

https://www.tourbywatches.com/watches/

ceny w oczekiwanym budżecie , niektóre czasomierze robia wrazenie mimo ze opatre na popularnych mechanizmach najczesciej w wersji Top

moze cos podpasuje lub zainspiruje 

 

Dzięki, przejrzałem. Większość kolekcji bardziej klasyczna, ale jest parę perełek. Jedynie mając na uwadze moje zegarkowe ADHD, tak niszowa marka byłaby klopotem. Na Chrono24 i na eBay jest tylko 1 zegarek tej marki - generalnie szansa na odsprzedanie bliska zeru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, koorchuck napisał(-a):

Sprawdź ofertę Schaumburga, piękne zegarki. Sporo modeli powyżej budżetu, ale niektóre nie. Są m.in. na zegarowni, więc i rabat da radę ogarnąć.

 

Akurat na tę markę lepiej chyba poszukać rabatów u naszego forumowego kolegi z Krakowa będącego dystrybutorem tej marki.

 

 

4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Poleciłbym Ci swojego uniona na sprzedaż, na pięknie wykończonym in-house (UN26 - baza Glashutte Original) , z tym że mój jest nos i super pełny zestaw więc ponad budżet 20 proc, ale przy odrobinie cierpliwości znajdziesz jeden z modeli Diplomat za niewiele ponad 10k i warto poszukać bo to niesamowite zegarki. 

OI000446.jpg

 

Aktualnie mam mocną autoblokadę na nowe zakupy, ale Union to jest marka, którą bym chyba umieścił na pierwszym miejscu swoich marzeń w tym momencie. Cudne rzeczy robią.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety marki z długą, piękną historią, które dotrwały do dziś żądają dużych sum za swoje wyroby, zwłaszcza te szwajcarskie. 

Niestety Perrelet nie ma prawie żadnej historii, to manufaktura która powstała 30 lat temu. Musi walczyć na zatłoczonym rynku więc oferuje dużo więcej w kwestii wykonania i komplikacji mechanizmu niż bardziej znana konkurencja. Inna sprawa, że jak polscy zegarmistrzowie słyszą o double rotor to często nie chcą tego tykać. 

 

W tej cenie ciężko znaleźć coś naprawdę dobrze wykonanego. Są perełki typu Universal Geneve Okeanos moon timer, który był ostatnim zegarkiem tej marki i wykonanie jest pierwszorzędne. Jednak takich zegarków trzeba się nieźle naszukać. Dzisiejsi liderzy wykonania w tej cenie np. Ball, czy Nomos mają dobre zegarki, ale one moim zdaniem poniżej starszych Breitlingów. 

Edytowane przez tolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tolor napisał(-a):

Niestety marki z długą, piękną historią, które dotrwały do dziś żądają dużych sum za swoje wybory, zwłaszcza te szwajcarskie. 

Niestety Perrelet nie ma prawie żadnej historii, to manufaktura która powstała 30 lat temu. Musi walczyć na zatłoczonym rynku więc oferuje dużo więcej w kwestii wykonania i komplikacji mechanizmu niż bardziej znana konkurencja. Inna sprawa, że jak polscy zegarmistrzowie słyszą o double rotor to często nie chcą tego tykać.

 

No właśnie. To, że sobie ładną datę wymalowali pod nazwą, nie oznacza, że za tym kryje się jakaś historia. Ale tak jak piszesz - nowe marki nie mogą narzucić cen, jak uznane firmy, dlatego w danym przedziale cenowym zwykle zaoferują coś więcej, szczególnie potwierdza to przypadek Frederique Constant. Sam bym nie kupił z uwagi właśnie na markę, ale trudno znaleźć coś lepiej wykonanego/więcej oferującego w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w jakości wykończenia / ceny spro oferuje Nomos. 

Jak większe średnice są ok to może Nomos Club Sport taki jak z bazarku: 

Nomos Club Sport - SPRZEDAM - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przeglądam różne oferty, ale mam taką nieco bolesną myśl, że 10 tys. to jednak zdecydowanie za mało, za zegarek pięknie wykonany i ciekawie zaprojektowany. Chciałbym, by na tarczy też coś się działo, coś więcej niż tylko same indeksy - jakiś kreatywny detal, ozdobnik. Niebanalne projekty zaczynają się od 15 tys zł za używki, więc chyba nie ma drogi na skróty i muszę dozbierać parę tyś do budżetu ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany GS w kwarcu powinien być w budżecie ale tam się nic na tarczy nie dzieje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem tobie jak one są wykonane bo nie widziałem ich w powiększeniu, zegarki chciał sprzedać mój znajomy (nie mają pudełek ani papierów) z tego co to na nadgarstku wylądowały raz czy dwa, a wszelkie włoskowate zadrapania pochodzą z przekładania z miejsca na miejsce. 
Jak by się tobie któryś spodobał to daj znać i zapytam się czy to jeszcze aktualne... zdjęcia mam tylko takie niestety. 

8270D444-A2A6-4BBC-8D8C-C8CD92DF4309.jpeg

14830C47-3963-4225-A9A0-8A1627BF2D97.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Concord Impresario na El Primero jest fenomenalnie wykonany, tarcza to prawdziwy majstersztyk. 

... Tylko rozmiar nie ten ;)

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Moonglow od Krzyśka Warda?

Ivwj8Tgh.jpg

X9gt9oRh.jpg

 

Naprawdę bardzo fajny zegarek (oba zdjęcia mojego egzemplarza). Naprawdę trudno sie do czegoś przyczepić.

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon.

Jak dotąd najlepsza propozycja 👍


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może takie coś? ML trzeba szukać używki. Epos do wyrwania w tej kasie nowy.

mlmoonretro.jpg

 

Epos-3439322201625-zegarekk..jpg

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

A może takie coś? ML trzeba szukać używki. Epos do wyrwania w tej kasie nowy.

mlmoonretro.jpg

 

Epos-3439322201625-zegarekk..jpg

 

Maurycy wygląda obiecująco. Eposa oglądałem na żywo i nie zachwycił. Jest solidnie wykonany, ale tarcza wydawała mi się  taka ciut "plastikowa". Nie, by wyglądała źle, czy niejakościowo, ale gdzieś nie było miłego mrowienia, gdy go oglądałem z bliska. Subiektywne odczucie.

 

 

BTW. Znalazłem w trakcie poszukiwań taki kreatywny nowy projekt TACS. To marka japońska, zegarek made in Japan. Mikrobrand ma fokus na tematykę fotografii. Specyfikacja spoko jak na 2700 zł np. szafir z obu stron. 

To nie zegarek pasujący pod to, czego szukam, bo nie ma tego standardu werkow, o jakich piszemy w tym wątku. Wrzucam jednak jako ciekawostkę. Największy minus tego zegarka to rozmiar. Skąd Japończykom przyszło do głowy, by mu dać prawie 47mm średnicy??

 

 

4C6C888B-C08C-4EFC-A81D-6A16D905EFA9.jpeg

Edytowane przez CzasNaZdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.