Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ArtiGarnek

Omega vs Rolex vs Zenith vs ?

Który z nich?  

40 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Poki co kilka tygodni. Jest fenomenalnie wygodny z racji na niewielka mase plus tytan jest zupelnie inny w dotyku niz stal.

Wykonanie koperty - na najwyzszym poziomie, ogniwa skrecane sa z obydwu stron co jest koszmarnie niewygodne (poddalem sie i poszedlem do mojego majstra).

Jak na szkielet jest bardzo czytelny, fajna opcja jest zmiana daty w obydwu kierunkach.

Mechanizm jest juz na rynku od dawna, wersja ze standardowa tarcza (Elite 670) miala premiere bodajze w 1994 i o jakis wielkich problemach nie slychac.

 

image.png.cf60d881d3189f2687b543f75e3507d6.png

 

https://reference.grail-watch.com/movement/zenith-670/#:~:text=670 is an automatic movement,features a central seconds hand.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ArtiGarnek napisał(-a):

A używasz zegarka do czytania godziny?! :)

 36 mm to za mało dla mnie

Ja nie rezygnuję z utylitarnej funkcji zegarka. Lubię zegarki m.in. dlatego, że są tak praktyczne. Szybkie spojrzenie na nadgarstek i w ułamku sekundy osadzamy się w czasie. Żadna komórka tego nie zastąpi. Ze wszystkich przedmiotów, które posiadam, zegarek jest tym, którego używam najczęściej. Nie rozumiem sprowadzania funkcji zegarka tylko do męskiej biżuterii.  Coraz częściej na forum wyrażany jest pogląd, że luksusowych zegarków mechanicznych nie kupujemy po to, aby sprawdzać na nich czas. Czyli kupując zegarek zakładamy, że nie będziemy go używać zgodnie z jego zasadniczym przeznaczeniem ? Czy naprawdę wyobrażacie sobie nosić zegarek i sprawdzać czas na komórce ? Może więc lepiej to na poważnie przemyśleć, za nim po raz kolejny ktoś napisze, że teraz już się nie kupuje zegarka po to, aby sprawdzać na nim, która jest godzina. 

Z tych względów, czytelność tarczy jest dla mnie podstawową cechą, na którą zwracam uwagę przy wyborze zegarka. Rozważany przez Ciebie Zenith na pewno nie spełniałby moich wymagań w tym zakresie. 

 

Odnośnie drugiej kwestii, to według mnie 36mm dobrze się nosi. Mam jeden zegarek w takim rozmiarze i jest bardzo wygodny. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mylof napisał(-a):

Ja nie rezygnuję z utylitarnej funkcji zegarka. Lubię zegarki m.in. dlatego, że są tak praktyczne. Szybkie spojrzenie na nadgarstek i w ułamku sekundy osadzamy się w czasie. Żadna komórka tego nie zastąpi. Ze wszystkich przedmiotów, które posiadam, zegarek jest tym, którego używam najczęściej. Nie rozumiem sprowadzania funkcji zegarka tylko do męskiej biżuterii.  Coraz częściej na forum wyrażany jest pogląd, że luksusowych zegarków mechanicznych nie kupujemy po to, aby sprawdzać na nich czas. Czyli kupując zegarek zakładamy, że nie będziemy go używać zgodnie z jego zasadniczym przeznaczeniem ? Czy naprawdę wyobrażacie sobie nosić zegarek i sprawdzać czas na komórce ? Może więc lepiej to na poważnie przemyśleć, za nim po raz kolejny ktoś napisze, że teraz już się nie kupuje zegarka po to, aby sprawdzać na nim, która jest godzina. 

Z tych względów, czytelność tarczy jest dla mnie podstawową cechą, na którą zwracam uwagę przy wyborze zegarka. Rozważany przez Ciebie Zenith na pewno nie spełniałby moich wymagań w tym zakresie. 

 

Odnośnie drugiej kwestii, to według mnie 36mm dobrze się nosi. Mam jeden zegarek w takim rozmiarze i jest bardzo wygodny. 

Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia. 

Oczywiście że używam zegarka jako miernik czasu ale czytelność nie jest dla mnie ważna. 

Tak samo jak nie używam tachometeru do mierzenia prędkości ani obrotowego bezela do mierzenia czasu pod wodą (ile osób używa diverów do nurkowania?!). 

Dla mnie zegarek to coś więcej niż miernik czasu. 

36mm dla mnie jest zwyczajnie za małe. Mam 193 cm wzrostu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zegarek to coś więcej niż miernik czasu, ale przede wszystkim służy właśnie do tego. To jego funkcja pierwotna, podstawowa i niezaprzeczalna. Kupowanie zegarka z myślą aby go nosić i nie używać zgodnie z przeznaczeniem jest dla mnie niepojęte.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Moona - bardziej uniwersalnego zegarka nie miałem i nie mam. Nowe bransolety są świetne, dodatkowo mamy niezliczone możliwości zabawy paskami. Dla mnie zegarek kompletny.

Zenith najszybciej się znudzi (chociaż bardzo lubię tę markę, to nie wybrałbym tego modelu).

Rolex - nic szczególnego w tym budżecie przy OP nie dostaniemy. 


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.