Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalch99

J. Assmann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może ktoś mi pomóc w dokładniejszej identyfikacji tego zegarka?

Lista kilku pytań. ;)

Czy to na pewno oryginał?

Z jakich lat pochodzi?

Jak sprawdzić czy działa? Czy warto próbować samemu? (Wiem, raczej nie. ;) )

Gdzie mógłbym się udać by obejrzał go specjalista? (Wrocław lub Jelenia Góra najlepiej)

Jak oceniacie jego stan zewnętrzny?

 

Właścicielem zegarka stałem się przypadkiem znalazłem go w kupionej nieruchomości i chciałbym się dowiedzieć co wpadło mi w ręce.

PA172371.jpg

PA172368.jpg

PA172365.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, to wezmę go ze sobą i postaram się z Tobą umówić na priv. Jesteś w stanie coś mi o nim powiedzieć tak ze zdjęć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm pokaż, bo tak to tylko widać, że tzw kryta kieszonka w srebrnej kopercie, z dawniejszym systemem nastawiania, w dość kiepskim stanie wizualnym.

Możesz nim trochę pobujać i zobaczyć, czy balns się kołysze i czy zegarek w ogóle ma chęć chodzić. Delikatne nakręcenie też mu jakiejś krzywdy nie zrobi.

No i podaj, co tam na tarczy napisane, bo zdjęcie mało wyraźne i nie można przeczytać.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, chronofil napisał(-a):

Mechanizm pokaż, bo tak to tylko widać, że tzw kryta kieszonka w srebrnej kopercie, z dawniejszym systemem nastawiania, w dość kiepskim stanie wizualnym.

Możesz nim trochę pobujać i zobaczyć, czy balns się kołysze i czy zegarek w ogóle ma chęć chodzić. Delikatne nakręcenie też mu jakiejś krzywdy nie zrobi.

No i podaj, co tam na tarczy napisane, bo zdjęcie mało wyraźne i nie można przeczytać.

 

Napis bardzo charakterystyczny 

J-ASSMANN    GLASHUTTE  1/SACHSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze oczy 😀

To tym bardziej warto zobaczyć werk.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werk proszę pokazać...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli mechanizm nie jest wymieniony , to wartościowy zegarek jest.

Ostatecznie ten Assmann to chyba najlepszy koń ze stajni Pana Lange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assmann i A. Lange to były dwie różne wytwórnie, a ich cechą wspólną była lokalizacja... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspólna lokalizacja to mało powiedziane. Assmann pracował u mistrza Lange, a potem się usamodzielnił. Jak  naśladował mistrza widać szczególnie po wczesnych jego zegarkach. Potem naprawdę się rozwinął i produkował cenione, precyzyjne zegarki (nawet chronometry morskie, czy zegarki kolejowe),  preferował wychwyt szwajcarski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.